vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Máj, lásky čas a já jsem sama. Jak se s tím vyrovnat?

18. května 2018

Máj, lásky čas a já jsem sama. Jak se s tím vyrovnat?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Seznámení samota máj láska deprese vztah

preventan-mimiforum-banner

Zůstat sama v měsíci lásky je jen málokteré ženě příjemné. Jak se s tím vyrovnat, když v dohledu není nikdo a s kým se seznámit, když se cítíte osamělá víc, než je zdrávo? 

„Je máj, měsíc lásky a já jsem neustále sama. Žádný partner není v dohledu a mně to začíná vadit. Všichni kolem chodí ve dvou, tváří se šťastně, všude vidím šťastné zamilované pohledy, jen já nemůžu najít někoho, kdo by mě měl rád. Jestli to tak půjde dál, padne na mě deprese. Jak se mám vyrovnat s tím, že jsem sama?,“ ptá se Irena (35).

 

Osamělá kamarádka

Není nad to, když si s někým můžete o svém trápení popovídat a ještě u něj najít pochopení. A na to se taková kamaráda skvěle hodí. Ale pozor – pokud se trápíte samotou, není ideální taková, která je šťastně zadaná a partner ji nosí na rukou. Raději si najděte kamarádku s podobnými problémy, jako máte vy. Budete mít společné téma k hovoru a vy získáte pocit, že v tom nejste sama.


Koníček, co vás pohltí

Další možností, jak se oprostit od smutných myšlenek, je zaměstnat se jinak. Třeba si najít nějakého koníčka, který vás pohltí natolik, že vám zabere veškerý volný čas. Zabavíte se a na své starosti zapomenete. A je tu ještě jedna věc – pokud zvolíte takového, který vás vyvede mezi lidi, možná se tu ještě seznámíte!

 

Pomoc potřebným

Nevíte, co s volným časem a cítíte se hrozně sama? Zkuste pomoct těm, kteří to potřebují. Poohlédněte se ve svém okolí po nějaké dobrovolnické organizaci. Armáda spásy, Červený kříž, charita, zvířecí útulek… Jistě se najde něco, kde byste se mohla angažovat, být užitečná a zapomenout na trápení se samotou!

 

Vrhnout se na seznamky tema-tydne-maj-lasky-cas-a-jsem-sama-ii-sh-nahled

Když nic nepomáhá, anebo jste si jistá, že být sama už nezvládnete, dejte se do intenzivního seznamování! Vůbec nevadí, že ve vašem okolí není vhodný kandidát. Dnešní doba nabízí mnohem víc možností, jak se seznámit. Zahoďte předsudky a vydejte se na internetové seznamky! Je zde totiž mnohem víc mužů, kteří se chtějí seznámit, než si myslíte. Jen je třeba být obezřetná a dobře vybírat. Možná budete muset absolvovat více schůzek, ale může se stát, že zde nakonec potkáte toho pravého. A to rozhodně za zkoušku stojí.

 

Zkusit magii

Věříte na věci mezi nebem a zemí? Máte v lásce smůlu? Zkuste si ji přivolat pomocí magie! Zajděte do čarodějnického obchůdku a poptejte se na možnosti, které se vám nabízejí. Můžete se zaměřit na někoho konkrétního, ale i na lásku obecně. Takové »čarování« může mít řadu výhod. Poznáte a naučíte se něco nového, přijdete na jiné myšlenky a třeba se vám podaří lásku přilákat. A pomoct může i psychika! Když budete věřit, že ten pravý přijde, třeba ho opravdu potkáte…

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse