vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Má radši macechu, než mě. Co mám dělat?

28. května 2015

Má radši macechu, než mě. Co mám dělat?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: macecha matka rodiče láska vztah dítě

preventan-mimiforum-banner

Nejen děti, ale i ženy z rozvedených manželství, to nemají snadné. Když se totiž o dítě denně starají a jejich ex si pak najde jinou, není těžké se dostat do role, kdy právě ona se stane tou »paní dokonalou«. 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

„Dcera měla otce vždycky ráda, a tak když jsme se rozvedli, ani mě nenapadlo jim nějak bránit ve styku. Jenže otec si záhy našel novou přítelkyni, a tady nastal problém. Ta, aby se jí zavděčila, začala pro dceru dělat první poslední. Kupovat jí dárky, oblečení, ve dvanácti letech ji začala brát na kosmetiku, nehty, ke kadeřnici. A tak není divu, že dceři se začalo líbit více tam. Já byla ta špatná, kdo po ní chtěl plnit povinnosti a macecha ta hodná, která jí vše dopřeje. A výsledek? Řekla mi nakonec, že má radši macechu, než mě,“ svěřuje se Radmila (42).

 

Zajímavost MIMIFORA:

Pětina dětí se rodí osamělým ženám

– Zhruba třetina dětí se dnes rodí mimo manželství.

– Až pětinu prvorozených dětí přivedou na svět osamělé ženy bez stálého partnera.

– Přibližně 17 % dětí vyrůstá pouze s matkou.

 

Macecha jako »paní dokonalá«

Stejně tak, jako není lehké být nevlastním rodičem, není snadné ani být rodičem vlastním. Zvlášť v případě, že se rozvedete, váš bývalý si najde novou partnerku, a ta pro dítě začne být dokonalejší, než vy. Není to nic těžkého – zatímco vy dohlížíte, aby vše klapalo ve škole, a chcete po něm dodržovat nějaké povinnosti, na návštěvě u otce a jeho »paní dokonalé« prostě nemusí nic. Naopak se často skáče tak, jak dítě píská.

 

Všechno mu dovolí, špatná jsem já!

„Jsem z toho nešťastná. Já se o syna starám, dohlížím na školu, vodím ho na kroužky, všechno za něj platím. Je tedy jasné, že chci, aby se i nějak podílel na chodu domácnosti, alespoň vynesl koš a občas vysál. Chci, aby sportoval, a snažím se mu omezit počítač, aby u něj neseděl celé dny. Když ale jde k otci, může najednou vše. Jeho macecha kolem něj skáče, vaří mu a peče, na co si vzpomene, klidně ho nechá celé dny hrát hry, protože tak má klid a on je spokojený. Již několikrát se díky tomu stalo, že prohlásil, že má radši macechu a chce bydlet tam. Nikdo si nedovede představit, jak moc mě to ranilo,“ vypráví se slzami v očích Andrea (44).

 

V klidu hledejte řešení deti-a-rodina-ma-radsi-macechu-ii-sh-nahled

Co tedy dělat, když se dostanete do podobné situace? I když je to těžké, chce to zachovat klid a obrnit se trpělivostí. Pokuste se promluvit s bývalým partnerem, anebo i s jeho novou partnerkou a otevřeně jim řekněte, co vám vadí a proč. Pokuste se najít společný kompromis. Zamyslete se také nad tím, proč dítě najednou tvrdí, že má raději macechu. Není tu něco, co byste mohla změnit ve svém přístupu i vy? Někde malinko povolit hranice, anebo se dítěti věnovat po stránce, která mu chybí. Promluvit si s dítětem není také od věci, záleží ale i na jeho věku. Malé děti se snadno nechají koupit a situaci ještě nepochopí. Větším dětem pak často trvá, než na to, že maminka je jen jedna, přijdou samy. Nedělejte scény a neútočte proti otci, mohlo by se to obrátit proti vám. Snažte se v klidu najít řešení.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse