banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Má radši macechu, než mě. Co mám dělat?

28. května 2015

Má radši macechu, než mě. Co mám dělat?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: macecha matka rodiče láska vztah dítě

preventan-mimiforum-banner

Nejen děti, ale i ženy z rozvedených manželství, to nemají snadné. Když se totiž o dítě denně starají a jejich ex si pak najde jinou, není těžké se dostat do role, kdy právě ona se stane tou »paní dokonalou«. 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

„Dcera měla otce vždycky ráda, a tak když jsme se rozvedli, ani mě nenapadlo jim nějak bránit ve styku. Jenže otec si záhy našel novou přítelkyni, a tady nastal problém. Ta, aby se jí zavděčila, začala pro dceru dělat první poslední. Kupovat jí dárky, oblečení, ve dvanácti letech ji začala brát na kosmetiku, nehty, ke kadeřnici. A tak není divu, že dceři se začalo líbit více tam. Já byla ta špatná, kdo po ní chtěl plnit povinnosti a macecha ta hodná, která jí vše dopřeje. A výsledek? Řekla mi nakonec, že má radši macechu, než mě,“ svěřuje se Radmila (42).

 

Zajímavost MIMIFORA:

Pětina dětí se rodí osamělým ženám

– Zhruba třetina dětí se dnes rodí mimo manželství.

– Až pětinu prvorozených dětí přivedou na svět osamělé ženy bez stálého partnera.

– Přibližně 17 % dětí vyrůstá pouze s matkou.

 

Macecha jako »paní dokonalá«

Stejně tak, jako není lehké být nevlastním rodičem, není snadné ani být rodičem vlastním. Zvlášť v případě, že se rozvedete, váš bývalý si najde novou partnerku, a ta pro dítě začne být dokonalejší, než vy. Není to nic těžkého – zatímco vy dohlížíte, aby vše klapalo ve škole, a chcete po něm dodržovat nějaké povinnosti, na návštěvě u otce a jeho »paní dokonalé« prostě nemusí nic. Naopak se často skáče tak, jak dítě píská.

 

Všechno mu dovolí, špatná jsem já!

„Jsem z toho nešťastná. Já se o syna starám, dohlížím na školu, vodím ho na kroužky, všechno za něj platím. Je tedy jasné, že chci, aby se i nějak podílel na chodu domácnosti, alespoň vynesl koš a občas vysál. Chci, aby sportoval, a snažím se mu omezit počítač, aby u něj neseděl celé dny. Když ale jde k otci, může najednou vše. Jeho macecha kolem něj skáče, vaří mu a peče, na co si vzpomene, klidně ho nechá celé dny hrát hry, protože tak má klid a on je spokojený. Již několikrát se díky tomu stalo, že prohlásil, že má radši macechu a chce bydlet tam. Nikdo si nedovede představit, jak moc mě to ranilo,“ vypráví se slzami v očích Andrea (44).

 

V klidu hledejte řešení deti-a-rodina-ma-radsi-macechu-ii-sh-nahled

Co tedy dělat, když se dostanete do podobné situace? I když je to těžké, chce to zachovat klid a obrnit se trpělivostí. Pokuste se promluvit s bývalým partnerem, anebo i s jeho novou partnerkou a otevřeně jim řekněte, co vám vadí a proč. Pokuste se najít společný kompromis. Zamyslete se také nad tím, proč dítě najednou tvrdí, že má raději macechu. Není tu něco, co byste mohla změnit ve svém přístupu i vy? Někde malinko povolit hranice, anebo se dítěti věnovat po stránce, která mu chybí. Promluvit si s dítětem není také od věci, záleží ale i na jeho věku. Malé děti se snadno nechají koupit a situaci ještě nepochopí. Větším dětem pak často trvá, než na to, že maminka je jen jedna, přijdou samy. Nedělejte scény a neútočte proti otci, mohlo by se to obrátit proti vám. Snažte se v klidu najít řešení.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa