vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Má pivní břicho. Mám se s ním rozejít?

25. ledna 2016

Má pivní břicho. Mám se s ním rozejít?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: pivní břicho přitažlivost rozchod láska erotika sex partner

preventan-mimiforum-banner

S partnerem žijete už pár let, jenže najednou zjistíte, že vás nepřitahuje. V posteli se mu vyhýbáte a uvažujete, že byste od něj odešla. Přibral a má pivní břicho, plešatí a je vám odporný! Co s tím?

Diskutujte: Rozešla byste se s partnerem jen proto, že vás přestal přitahovat?


„Nedávno mě šokovala kamarádka, když se zeptala, jestli má od partnera odejít, když ji přestal přitahovat. Jsou spolu deset let, vzali se, mají malé dítě. Myslela jsem si, že si dělá legraci, ale ona to prý myslí vážně. Říká, že nedokáže žít s člověkem, který ji nepřitahuje. Chápala bych to na začátku vztahu, ale ne u dvojice, která je spolu tolik let a má miminko,“ s údivem vypráví Lea (37).

Na vzhledu nezáleží? Jak u koho!

Podobný příběh popisuje i Alžběta (35). „Říká se, že na vzhledu nezáleží, ale u mě to neplatí. S partnerem jsme již několik let, za tu dobu přibral, má pivní břicho a na hlavě se mu tvoří pleš. Nemůžu si pomoct, ale fyzicky je mi přímo odporný. Přestala jsem s ním spát a teď váhám, zda se s ním nerozejít. Přitažlivost je pro mě na prvním místě. Když jsem to řekla známým, tvářili se, že jsem divná,“ říká.

Zamilovanost vyprchá. I přitažlivost. sex-a-vztahy-uz-me-nepritahuje-2-ing

Každá zamilovanost časem vyprchá (podle odborníků maximálně do tří let). Někteří dokonce mluví o tom, že zamilování vydrží v rozmezí 18 až 30 měsíců. Pak se pár buď rozejde, nebo spolu zůstane ze zvyku. A vztah přepadá stereotyp. A tak se může stát, že jakmile nám spad-nou růžové brýle, nevidíme dokonalého prince, ale muže se všemi chybami a neřestmi. Přitaž-livost se tedy prudce sníží. Roli však hraje i zub času – nejen partner, ale i my se často kula-tíme a přibíráme na váze.

Fuj! Pivní břicho a pleš…

Často se stává, že muži poleví. Když nabudou dojmu, že mají partnerku jistou. Ti, co se o sebe dříve starali, najednou přestanou. A místo návštěvy posilovny raději posedí s kamarády u piva a místo vypracovaného těla se jim kulatí pivní bříško. Do toho jim s věkem mohou začít šedivět a padat vlasy a změna z mladého frajera na stárnoucího »taťku« je na světě. A tak že-ny, pro které byl vzhled partnera na předním místě, mohou pocítit jedno: fyzická přitažlivost vyprchala.

Nechci s ním spát a vyhýbám se mu

„Poslední měsíce se doma sexu vyhýbám. Partner přibral dvacet kilo, začal se potit, padají mu vlasy a dělá se mu pleš. Nedbá o sebe a u mě se místo původní přitažlivosti objevil odpor. Změnila jsem zaměstnání, dělám noční jen kvůli tomu, abych s ním nemusela spát. Jenže ne-vím, jak to řešit dál. Nemůžu se mu stále vyhýbat a nevím, zda s ním můžu dál žít. Jsem s ním vlastně jen kvůli dětem,“ vypráví podobný příběh Karolína (39).

Proč vás nepřitahuje? Řešte to!

Pokud vás partner přestane přitahovat, záleží jen na vás, jak se zachováte. Máte-li spolu děti, nejednejte impulzivně, ale vše řádně promyslete. Především si zkuste odpovědět na otázku, proč vás přestal přitahovat. Je to proto, že přibral, že nemá vlasy, že zestárl? Nebo proto, že se chová jinak, je popudlivější a agresivnější? Spousta důvodů se dá řešit, budete-li s partnerem komunikovat. Odejít, nebo si najít milence, by mělo být až to poslední řešení. Je škoda přijít o otce dětí a celoživotního partnera jen kvůli tomu, že vás po letech najednou nepřitahuje. To je totiž úděl spousty dlouhodobých vztahů…

Text: mob
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse