vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Lotosový porod: Vše, co o něm musíte vědět

23. května 2013

Lotosový porod: Vše, co o něm musíte vědět

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pupečník Lotosový porod placenta těhotenství miminko

preventan-mimiforum-banner

Nestříhá se pupečník a neodděluje placenta. Naopak se čeká, až se sama odloučí, pupečník uschne a upadne. To je lotosový porod. Díky němu je prý dítě maximálně silné a zdravé. Lékaři to ale vidí jinak. 

BabyBalm

·    Chrání před opruzeninami a vyrážkami, zvláště v intimních místech.
·    Obsahuje látku ProteQuine™, která posiluje obranyschopnost pokožky.
·    Doporučeno novorozencům.
·    Vyvinuto ve spolupráci s pediatry a dermatology.
·    Dermatologicky testováno.
·    Nezkoušeno na zvířatech.

babybalm

Kosmetika

Více ZDE

Představte si přirozený porod, při kterém na závěr hrdý tatínek přestřihne pupeční šňůru. Poté se čeká na vyjití placenty, která byla po celou dobu za zásobování orgánů dítěte a jejich funkci.  Jakmile se ukáže, že ji žena porodila vcelku a nezůstaly žádné zbytky v děloze, jde do centrálního skladu a likviduje se jako tzv. biohazard. Zcela jinak je tomu ale u lotosového porodu.


Placenta se musí oddělit sama

Zatímco u klasického porodu se ihned přestřihuje pupečník a placenta dává pryč, u lotosového porodu je to jinak. Jde údajně o starý, prověřený a přirozený fyziologický postup, při kterém se pupečník nepřestřihuje a placenta zůstává u dítěte, dokud se sama neoddělí, a to samozřejmě už vně matčina těla. Jeho příznivci tvrdí, že jenom tak dojde k přenosu všech potřebných látek a dítě může být silné, zdravé a plné energie.


Pupečník nestříhat, počkat až upadne!

Celý tento děj, kdy k přirozenému odloučení placenty dochází, trvá tři až devět dní. Pupečník se nestříhá, ale sám usychá a upadne. Protože vše probíhá vně těla, je nezbytné, aby se novopečená maminka starala jak o dítě, tak o placentu s pupečníkem, která se ukládá do textilních roušek.


Lékaři varují: Miminko může ohrozit! deti-a-rodina-lotosovy-porod-ii-sh-nahled

V běžných porodnicích se s lotosovým porodem nesetkáte. Naopak mnozí lékaři se na něj dívají nevraživě a varují před tím, že může naopak představovat vážné riziko. Jde totiž o odumírající tkáň, a tak může být zdrojem infekce a miminko ohrozit. Většinou jej také propagují ty ženy, které upřednostňují domácí porod. Nejde však o žádnou novinku posledních let. Můžete se s ním setkat například v Indonésii, ale také v Austrálii, na Novém Zélandu, ale i u severoamerických indiánů.


To nejlepší pro dítě. Skutečně?

Zastánci lotosového porodu na argumenty lékařů nereagují. Jsou totiž přesvědčeni o jeho jasné prospěšnosti. Tvrdí například, že neodstřižení pupečníku s placentou může předcházet nemocem v pozdějším věku, protože se tak posiluje obranyschopnost. To, že nepřestřihnou pupečník, je podle nich to nejlepší, co mohou svému miminku dát. Názor na to, co je pro jeho dítě to pravé a zda by to lotosového porodu šel, si však musí udělat každý sám.


MIMIFORUM zjistilo:
Homeopatikum z placenty!

S placentou se po porodu mohou dít různé věci. Zatímco v porodnicích se likviduje, nemálo žen s ní má jiné plány. A tak se najdou tací, které ji zamrazují, konzumují, nebo ji suší na prášek, který používají jako léčivý prostředek. Další možností, co s placentou, je nechat z ní vytvořit vlastní homeopatika, tzv. auto-nosoda. Ty se pak používají při řadě potíží, jako jsou nadýmání, koliky, novorozenecké akné a vyrážky, ale i poruchy spánku, stavy vyčerpání, potíže s kojením apod.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse