vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Losos na fenyklu s hořčicí

8. dubna 2016

Losos na fenyklu s hořčicí

Kategorie: Recepty, Připojené tagy: lékařské prohlídky plod změny hořčice fenykl ryba losos recepty recept

preventan-mimiforum-banner

Milujete ryby na všechny možné způsoby, ale ve vaší rodině vítězí tradiční vánoční kapr? Pak pro vás máme vynikající tip na přípravu lososa, jehož šťavnatá a lahodná chuť dostane každého. A věřte, že vám jeho příprava nezabere víc než půl hodiny.

PŘIPRAVTE SI (4 porce)

* 1 sušenou chilli papričku

* 2 čajové lžičky mořské soli

* 4 čajové lžičky fenyklových semínek

* 4 polévkové lžíce dijonské hořčice s medem

* 6 polévkových lžic olivového oleje

* 4 filé z lososa (asi 250 g/kus i s kůží)

* alobal a olej

POSTUP

Rozlamte chilli papričky a v hmoždíři je roztlučte najemno se solí. Přidejte fenyklová semínka a vše krátce tlučte v hmoždíři. Roztlučené koření s hořčicí a olejem ušlehejte do krémové omáčky. Kůži z lososa omyjte pod tekoucí vodou, tupou stranou nože oškrábejte šupiny a osušte. Kousky lososa potřete připravenou omáčkou, přikryjte a asi 30 minut nechte v chladnu uležet. Připravte si alobalové čtverce, potřete je olejem a položte na ně marinované lososové kousky – kůží nahoru! Zabalené pečte cca 15 minut, pak obraťte a ještě jednou pečte dalších 15 minut. Opatrně otevřete a ihned podávejte. Vhodnou přílohou jsou vařené brambory posypané čerstvou petrželkou.

RÁMEČEK

Zajímavost MIMIFORA

Proč právě…

…losos

Ryby se doporučují ženám především v těhotenství pro vysoký podíl Omega-3 mastných kyselin, které mají blahodárný vliv na vývoj plodu. Kromě toho snižují cholesterol, pozitivně ovlivňují metabolismus, snižují riziko infarktu a cévních příhod.

…fenykl

Má protikřečové účinky na střeva, je vhodný proti nadýmání (plody jsou důležitou složkou větropudného čaje pro malé děti), podporuje tvorbu mléka u kojících matek, má močopudný účinek a ulehčuje odkašlávání.

Text: asm/Grada

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse