vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Levná domácí pedikúra: Jak ošetřit nohy!

15. října 2018

Levná domácí pedikúra: Jak ošetřit nohy!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: manikůra lázeň chodidla pedikůra nohy kůže

preventan-mimiforum-banner

Správná péče o nohy je důležitá – pokud se o ně totiž budete starat, vyhnete se otlakům, puchýřům a navíc chodidla budou dobře vypadat. Přinášíme tipy, jak na domácí pedikúru, která vám ušetří peníze za salón.

Péče o nohy by měla být běžnou součástí života každé ženy, stejně jako starost o obličej, pleť či vlasy. Jenže ne každá má čas a peníze na pravidelnou návštěvu pedikúry. Najít dobrý salón není jednoduché. Navíc pravidelná a kvalitní péče o nohy není zrovna levná záležitost. Jak se tedy o nohy nejlépe starat sama doma?

1.Pořiďte si vše potřebné

Pokud se chcete dobře starat o nohy, pořiďte si vše potřebné. Jistě se neobejdete bez pemzy, nůžek na nehty nebo kleštiček, pilníku a vhodné kosmetiky. V případě hodně ztvrdlé kůže si můžete pořídit nástroj, který má poněkud hrůzostrašný název – seřezávač kůže. Chcete-li, aby nohy vypadaly opravdu dobře, nezapomeňte na lak na nehty a praktického pomocníka – podložku mezi prsty, která je oddělí a lak se vám bude pohodlně nanášet.

K domácí pedikúře budete potřebovat také nádobu, do které nohy namočíte – stačí obyčejný plastový lavor, případně můžete zainvestovat, spojit pedikúru s masáží a pořídit speciální masážní vaničku na nohy.

Tip MIMIFORA:

K pravidelné péči o nohy v pohodlí domova můžete zakoupit rovnou speciální set na pedikúru, který vzhledem připomíná sadu na manikúru.

2.Připravte si vodní lázeň zdravi-a-krasa-domaci-pedikura-2-sxc

Aby šla ztvrdlá kůže krásně dolů, pořádně nohy odmočte. Udělejte si příjemnou horkou lázeň, do které nezapomeňte přidat sůl určenou na koupel nohou. Ta kůži nejen změkčí a krásně připraví, ale navíc pomůže odstranit odumřené buňky. Doporučuje se nohy odmáčet deset až dvacet minut.

3.Odstraňte ztvrdlou kůži

Nyní je ta pravá chvíle odstranit ztvrdlou kůži. Nejčastěji se doma používá pemza, která není drahá a udělá dobrou službu – ztvrdlou kůži krásně obrousí. Pokud je však kůže hodně tvrdá, můžete zkusit seřezávač kůže, který ji loupe jako slupku ovoce. Ale pozor! Pokud s ním neumíte zacházet, můžete se poranit. V případě, že na vaše nohy pemza nestačí, je tedy lepší svěřit se do rukou odborníků.

4.Ostříhejte si nehty

Nejen o nehty na rukou, ale i o ty na nohou je třeba správně pečovat. Jinak hrozí řada problémů. Kdo zažil, jaké to je, když mu na noze zarůstá nehet, ví své. Správnou péčí o nohy je tomu ale možné předejít. Zatímco nehty na rukou stříháte pěkně do obloučku, ty na nohou je třeba zastřihnout rovně (právě z toho důvodu, aby nehet do kůže nezarůstal). Pozor na ostré hrany – ty je třeba opatrně zapilovat. Především u palce, kde nehet zarůstá nejčastěji, se nedoporučuje stříhat jej těsně u kůže.

5.Nohy ošetřete

Pokud máte kůži obroušenou a nehty ostříhané, je třeba nohy pořádně ošetřit. Abyste předešla vzniku nejrůznějších plísní, důkladně nožky osušte, především v meziprstí. Promažte je, nebo ještě lépe promasírujte krémem určeným k péči o nohy. Po takové domácí péči se budete cítit jako znovuzrozená.

Tipy MIMIFORA

● Pedikúru se doporučuje provádět pravidelně, pokud si ji děláte sama doma, pak ideálně jednou týdně.

● Pokud chcete mít nehty na nohou dokonalé, nalakujte si je. Použít můžete bezbarvý i barevný lak.

● Po skončení pedikúry si na nohy nasaďte teplé navlněné ponožky a nechejte si v nich nohy prohřát přes noc.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse