banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Léto na farmě: Kam zajet za zvířaty

24. června 2016

Léto na farmě: Kam zajet za zvířaty

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: farma zvířata děti rodina léto výlet

preventan-mimiforum-banner

Nádherná krajina, zvířata z bezprostřední blízkosti, jízdy na koni – to jsou jen některé z aktivit, které pro děti i dospělé nabízí nejrůznější farmy.

Diskutujte: Jaká je vaše nejoblíbenější farma u nás, na kterou ráda jezdíte?


Farma Třebušín – Zababeč

Kde: Třebušín (Litoměřice)

Jen 70 km od Prahy, nedaleko Litoměřic, se nachází rodinná farma Třebušín – Zababeč. Nádherné místo v krajině CHKO České středohoří, uprostřed lesů a luk, je přímo ideální nejen na víkendový výlet, ale i na rodinnou dovolenou spojenou s jízdou na koni. Kromě toho mají děti možnost vidět, jak se ošetřují, jak se s nimi zachází a jak se chovají. Mohou se seznámit nejen s koňmi, ale i s ovečkami, kozou, prasátkem, králíkem a samozřejmě zde naleznou psy a kočky.

Více na: www.farmazababec.cz

Farma Blaník

Kde: Ostrov

Zhruba 65 km od Prahy najdete další zajímavou farmu pro celou rodinu – Blaník. Od konce května je zde v provozu zbrusu nový Farma-park, který nabídne zážitky pro malé i velké. Jde o jedinečné místo u nás, kde návštěvníci najdou nejen domácí zvířata, ale i ta handicapovaná, která se nemohou vrátit do přírody. Součástí je také »mazlící zóna«, v níž si děti mohou pohladit a nakrmit mladá zvířata.  Nechybí ani spousta atrakcí pro děti, jako je zmenšenina hradu Blaník, tajemná jeskyně, dřevěno-slaměný hrad a mnohé další.

Více na: www.farmablanik.cz

Holiday Park Liščí farma tip-na-vylet-leto-na-farme-ii-sh

Kde:Vrchlabí

Velký zábavní areál pro děti i dospělé, který nabízí širokou škálu aktivit, je ideální pro letní dovolenou. Jeho součástí je minizoo se zvířaty, velké dětské hřiště, kde nechybí skákací hrad, prolézací hrady, klouzačky, houpačky, lanovka a trampolíny, horolezecká stěna a pískoviště. Oblíbené je i zahradní Člověče nezlob, se, anebo kuželky. Pro dospělé nechybí velké sportoviště a v létě je pro všechny otevřený bazén. Ti odvážnější se pak mohou pustit do některého z outdoorových programů, jako je jízda na raftech či na čtyřkolkách.

Více na: www.liscifarma.cz

Krokodýlí farma a Zoo Protivín

Kde: Protivín

Krokodýlí farma ve Chvalšinách se od roku 2000 zabývá chovem krokodýlů a dnes je zázemím pro unikátní Zoo Protivín, kde si můžete s dětmi prohlédnout krokodýly v celé své kráse. K vidění je zde největší evropská kolekce celkem 22 druhů krokodýlů. Unikátem je gaviál indický, jeden z nejvzácnějších druhů živočichů na naší planetě vůbec. Zoo se pyšní právě největšími skupinami gaviálů sundských a indických mimo Asii, a to je o důvod víc, proč ji navštívit.

Více na: www.krokodylizoo.cz

Farma Kozodoj

Kde: Karlovy Vary – Stará Role

Severozápadně od Karlových Varů (Staré Role) v údolí řeky Rolavy najdete malou rodinnou ekologickou farmu Kozodoj. K vidění tu jsou téměř všechna v Evropě chovaná hospodářská zvířata. Kromě nich chovají též exotické lamy krotké i guanaco a různá hobby zvířata. Ve vzájemné symbióze zde tedy žijí plemena ovcí, koz, vietnamská prasata, divočák, nejrůznější drůbež, lamy, oslíci, krávy a koně. Farma nabízí širokou škálu aktivit včetně jízdy na koni, a také četné výukové programy a nejrůznější akce nejen pro děti.

Více na: www.kozodoj.cz

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa