vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Léto na farmě: Kam zajet za zvířaty

24. června 2016

Léto na farmě: Kam zajet za zvířaty

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: farma zvířata děti rodina léto výlet

preventan-mimiforum-banner

Nádherná krajina, zvířata z bezprostřední blízkosti, jízdy na koni – to jsou jen některé z aktivit, které pro děti i dospělé nabízí nejrůznější farmy.

Diskutujte: Jaká je vaše nejoblíbenější farma u nás, na kterou ráda jezdíte?


Farma Třebušín – Zababeč

Kde: Třebušín (Litoměřice)

Jen 70 km od Prahy, nedaleko Litoměřic, se nachází rodinná farma Třebušín – Zababeč. Nádherné místo v krajině CHKO České středohoří, uprostřed lesů a luk, je přímo ideální nejen na víkendový výlet, ale i na rodinnou dovolenou spojenou s jízdou na koni. Kromě toho mají děti možnost vidět, jak se ošetřují, jak se s nimi zachází a jak se chovají. Mohou se seznámit nejen s koňmi, ale i s ovečkami, kozou, prasátkem, králíkem a samozřejmě zde naleznou psy a kočky.

Více na: www.farmazababec.cz

Farma Blaník

Kde: Ostrov

Zhruba 65 km od Prahy najdete další zajímavou farmu pro celou rodinu – Blaník. Od konce května je zde v provozu zbrusu nový Farma-park, který nabídne zážitky pro malé i velké. Jde o jedinečné místo u nás, kde návštěvníci najdou nejen domácí zvířata, ale i ta handicapovaná, která se nemohou vrátit do přírody. Součástí je také »mazlící zóna«, v níž si děti mohou pohladit a nakrmit mladá zvířata.  Nechybí ani spousta atrakcí pro děti, jako je zmenšenina hradu Blaník, tajemná jeskyně, dřevěno-slaměný hrad a mnohé další.

Více na: www.farmablanik.cz

Holiday Park Liščí farma tip-na-vylet-leto-na-farme-ii-sh

Kde:Vrchlabí

Velký zábavní areál pro děti i dospělé, který nabízí širokou škálu aktivit, je ideální pro letní dovolenou. Jeho součástí je minizoo se zvířaty, velké dětské hřiště, kde nechybí skákací hrad, prolézací hrady, klouzačky, houpačky, lanovka a trampolíny, horolezecká stěna a pískoviště. Oblíbené je i zahradní Člověče nezlob, se, anebo kuželky. Pro dospělé nechybí velké sportoviště a v létě je pro všechny otevřený bazén. Ti odvážnější se pak mohou pustit do některého z outdoorových programů, jako je jízda na raftech či na čtyřkolkách.

Více na: www.liscifarma.cz

Krokodýlí farma a Zoo Protivín

Kde: Protivín

Krokodýlí farma ve Chvalšinách se od roku 2000 zabývá chovem krokodýlů a dnes je zázemím pro unikátní Zoo Protivín, kde si můžete s dětmi prohlédnout krokodýly v celé své kráse. K vidění je zde největší evropská kolekce celkem 22 druhů krokodýlů. Unikátem je gaviál indický, jeden z nejvzácnějších druhů živočichů na naší planetě vůbec. Zoo se pyšní právě největšími skupinami gaviálů sundských a indických mimo Asii, a to je o důvod víc, proč ji navštívit.

Více na: www.krokodylizoo.cz

Farma Kozodoj

Kde: Karlovy Vary – Stará Role

Severozápadně od Karlových Varů (Staré Role) v údolí řeky Rolavy najdete malou rodinnou ekologickou farmu Kozodoj. K vidění tu jsou téměř všechna v Evropě chovaná hospodářská zvířata. Kromě nich chovají též exotické lamy krotké i guanaco a různá hobby zvířata. Ve vzájemné symbióze zde tedy žijí plemena ovcí, koz, vietnamská prasata, divočák, nejrůznější drůbež, lamy, oslíci, krávy a koně. Farma nabízí širokou škálu aktivit včetně jízdy na koni, a také četné výukové programy a nejrůznější akce nejen pro děti.

Více na: www.kozodoj.cz

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse