vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní výlety nejen za trpaslíky

12. července 2013

Letní výlety nejen za trpaslíky

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: trpaslík skála rodina jeskyně výlet

preventan-mimiforum-banner

Nevíte, kam během prázdnin vyrazit s dětmi? Zkuste třeba jeden z originálních výletů za trpaslíky, skřítky a permoníky! 

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Trpasličí skála

Kde: Jetřichovice, Českosaské Švýcarsko
Neobvyklé a krásné místo, kde se zabaví děti i dospělí. Po nenáročném výstupu do stráně totiž můžete hledat, kam sochař Ernest Wahr už v roce 1833 vytesal do skal uprostřed lesů Sněhurku a sedm trpaslíků. Aby to nebylo tak jednoduché, nejsou pohromadě. Čekají na vás však v zákoutí skal nedaleko od sebe a zjeví se vždy, když to nejméně čekáte. Jsou krásně barevní, a tak se nedají přehlédnout. Zábavná a neobvyklá verze hry na schovávanou pro děti i dospělé.
 www.ceskosaske-svycarsko.cz


Trpaslík a jeho svět tip-na-vylet-vylety-za-trpasliky-ii-muzeumhry-nahled

Kde: Jičín
Až do poloviny září čeká všechny milovníky trpaslíků neobvyklá výstava v zámecké galerii Regionálního muzea v Jičíně. Najdete zde takové množství trpaslíků, až vám bude přecházet zrak. K vidění jsou tu barokní trpaslíci z dílny Matyáše Bernarda Brauna, ale také zahradní, kreslení, dřevění, sádroví, kovoví i umělecky pojatí. Nechybí ani 3,8 m vysoká socha obřího trpaslíka určeného pro město Hořice od Kurta Gebauera.
 www.muzeumhry.cz


Skalky skřítků

Kde: Dubina, Doupovské hory
Skřítky či trpaslíky zde sice nenajdete, ale přesto jde o místo, které stojí za návštěvu. Kousek od Dubiny v Doupovských horách vás uvítá nádherná krajina a skála s malými jeskyňkami. K místu se váže pověst o skřítcích, kteří zde hlídali podklad. Zato od lidí dostávali jídlo, avšak časem množství klesalo, a tak se skřítci rozhodli odejít. Nechali se převést převozníkem přes Ohři, načež se rozešli směrem ke Krušným horám a nikdo je už nespatřil. Dnes se k místu dostanete po červené turistické značce od Dubiny a od myslivny pak po žluté. Skalky skřítků jsou dnes také Národní kulturní památkou.


Trpasličí jeskyně

Kde: Jihlava
Zajímavý výlet nabízí také Trpasličí jeskyně, kterou najdete jižně od Jihlavy, nedaleko obce Popice. Jedná se pravděpodobně o vstupní otvor do bývalé štoly v rančířovském revíru. O této jeskyni se tradují pověsti o ukrytých pokladech hlídaných skřítky. Jinou podobnou jeskyní v okolí je další Trpasličí jeskyně v údolí smrčenského potoka severozápadně od Jihlavy. Toto údolí a jeho okolí je plné skalních doupat. Pro milovníky trpaslíků ideální místo, které stojí za prozkoumání.
 www.zjihlavy.cz


Tip MIMIFORA:

Ráj permoníků – Permonium

Kde: Oslavany
Milovníky skřítků, trpaslíků a permoníků jistě potěší neobvyklý zábavný park v Oslavanech. Pyšní se tím, že jde o zábavní park s příběhem, protože na rozdíl od jiných parků nabízí možnost dětem i dospělým zapojit se do interaktivní hry a projít některou ze šesti tras permoníků, na které musí plnit úkoly. V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra Magic Permon, která je řízená pomocí moderních informačních technologií. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb. Také důlní jezero, sopku, propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales, či důlní štoly, v nichž jsou umístěny další atrakce.
Více informací: www.rajpermoniku.cz

Text: asm
Foto: Muzeumhry.cz, Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse