vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní tipy na koupání

12. července 2017

Letní tipy na koupání

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: koupaliště bazén plavání koupání děti

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat za koupáním, když nechcete využít klasické koupaliště? Přinášíme několik tipů, které stojí za to. 

Kam jinam se v horkých dnech vydat, než k vodě. Přinášíme několik tipů, kam s rodinou vyrazit.

 

Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem

Přírodní koupaliště v Novém Městě pod Smrkem najdete v krásném prostředí s výhledem na nejvyšší horu Jizerských hor, Smrk (1124m). Na koupališti si můžete zaplavat v nezávadné vodě, občerstvit se, půjčit si šlapadla, nebo si  zahrát si plážový volejbal. Kochat se můžete nádherným výhledem na Jizerky a okolní krásnou přírodu a při tom si chytit i nějakou rybu. Koupaliště nabízí písečné dno a travnaté pláže a je skvělým místem pro letní relaxaci i lenošení. Ubytovat se můžete přímo u koupaliště v chatkách.

http://ubytovani-relax.com

 

Jezero Lhota

Přírodní koupaliště o velikosti 25 ha najdete v jihovýchodním cípu okresu Mělník. Na první pohled vás zaujmou písečné pláže, které jsou obklopeny borovým lesíkem. Můžete si zde zahrát plážový volejbal, nechybí ani stánky s občerstvením a hygienické zázemí. Rodiny s dětmi i zamilované páry ocení možnost půjčit si lodičku a vyplout na jezero. Nechybí ani nudistická pláž pro odvážné.

www.lhotajezero.cz

 

Kamencové jezero tip-na-vylet-letni-tipy-na-koupeni-ii-cz-nahled

Kamencové jezero v Chomutově se pyšní velmi čistou vodou, a proto je vyhledávaným místem ke koupání. Patří k největším jezerům u nás a jde o ojedinělý přírodní útvar. Navíc je voda bohatá na minerály. Kamencové jezero nabízí také řadu atrakcí pro celé rodiny – můžete si udělat potápěčský kurz, zaskákat na obří trampolíně, anebo si zahrát golf na trenažeru. Nechybí ani restaurace a možnost ubytování v hotelu, nebo v kempu.

www.kamencovejezero.cz

 

Oborský rybník

Tři rybníky pod Prachovskými skalami – Oborský, Němeček a Vražda, jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů. Nacházejí se zhruba pět kilometrů od Jičína a souhrnně se nazývají Jinolické. Nejmenší z nich, Vražda, je přírodní památkou a k rekreaci se nevyužívá. Naopak vyhledávaným rájem letních turistů je největší Oborský rybník s rozlohou 11,4 ha. Má písčitou i travnatou pláž a písčité dno a proto je vhodný ke koupání i provozování různých vodních sportů. V blízkosti nechybí ani kempy, veřejná tábořiště a možnosti občerstvení. Koupání můžete spojit s nezapomenutelnými procházkami po Českém ráji.

http://www.cesky-raj.info/…rybniky.html

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse