vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní tábory: Důvody, proč děti neposílat

3. června 2013

Letní tábory: Důvody, proč děti neposílat

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: tábor prázdniny šikana děti dovolená

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny svých ratolestí často rodiče řeší letními tábory. Jenže zdaleka ne pro všechny děti jsou vhodné. Místo radosti jim pak mohou přinést spíše utrpení. 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Čím víc se blíží letní prázdniny, tím intenzivněji řada rodičů přemýšlí, kam během nich umístit děti. Mnoho z nich situaci řeší právě letními tábory. Jenže zdaleka ne každé dítě je táborníkem tělem i duší a odjet v žádném případě nechce. Kdy je tedy lepší dítě na tábor neposílat a situaci raději dobře zvážit?


1. Když tábor odmítá

„Vůbec bych se s ním nebavila. Pojede – a hotovo,“ řekne jedna skupina rodičů. „Nebudu ho přece nutit, když nechce, nepojede,“ prohlásí druhá. A právě s tou psychologové souhlasí. Dítě by se mělo na tábor těšit, protože pobyt na místě, kam zásadně nechtělo a nelíbí se mu, mu může způsobit trauma, na které celý život nezapomene. Proto doporučují s dítětem o táboře předem mluvit a nechat ho zvolit, na jaký by chtělo. Pokud odmítá jet, najít jiné řešení. Třeba v podobě příměstského táboru.


Tip MIMIFORA: tema-tydne-letni-tabory-ii-sh-nahled
Příměstský tábor

Pro všechny děti, které nechtějí na klasický tábor a pro rodiče, kteří je potřebují přes den zabavit, jsou ideální příměstské tábory. Dítě na nich tráví den, ale odpoledne se vrací domů. Nemusí se tak bát odloučení, ani toho, že by pobyt nezvládlo. O víkendech pak zůstává doma s rodiči. Tábory často bývají tematicky zaměřené a nabízejí celodenní program plný zajímavých aktivit.


2. Když je introvert

Nevyhledává kolektiv, raději si hraje samo. Větší skupiny nemusí a při čem nejvíc trpí, jsou organizované skupinové hry. Máte takové dítě a chcete jej poslat na tábor? Dobře to promyslete a rozhodně se ho zeptejte. Mnoho rodičů posílá introvertní děti na tábory proto, aby se otrkali. Jen málokdy se jejich úmysl podaří, většinou tam jen trpí, protože musejí dělat to, co nesnášejí. A následky si mohou nést do budoucna.

3. Když je nemocné

Pokud dítě trpí nějakou nemocí, jeho stav vyžaduje podávání léků, anebo je silný astmatik či alergik na štípnutí vosou, informujte se předem, zda je pro něj tábor vhodný. Mohlo by se stát, že jej v dobré víře přihlásíte někam, kde program jeho zdravotní stav zkomplikuje. Pokud se dítě rozhodnete poslat, promluvte si s přítomným zdravotníkem a upozorněte ho na komplikace, jaké by mohly nastat.

4. Když bylo obětí šikany

Dobře zvažte účast na táboře také u dítěte, které bylo už dříve terčem šikany. Pokud má za sebou nepříjemnou zkušenost, není ideální poslat ho do neznámého kolektivu plného cizích lidí. Mohlo by mu to způsobit jen zbytečné psychické problémy. Uvažujete-li o táboře, pak nejlépe s někým, koho dítě dobře zná a komu věří. To samé platí i u dětí, které mají nějaký hendikep či odlišnost, pro kterou hrozí, že by se terčem šikany mohly stát právě na táboře.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:45 07.06.2013 - Nofar -

Bez nadpisu

Nikdy bych sve deti na tabor neposlala, pokud by samy nechtely. Sama jsem na tabory nejezdila, protoze nejsem kolektivni typ a uz jen pri slovech „organizovana zabava“ trpim. Kvuli tomu jsem kdysi odmitala i druzinu. Kazde dite je zkratka jine. Muj syn ted konci druhou tridu a po dotazu, zda ma zajem – jsem ho prihlasila do letniho programu jejich Odpoledniho klubu. Je to jako primestsky tabor – rano tam odpoledne zpatky pet dni v tydnu, ma tam kamarady a tesi se na spoustu zajimavych aktivit.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse