vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní péče o obličej. Nezapomínejte na rty a uši!

30. července 2015

Letní péče o obličej. Nezapomínejte na rty a uši!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Spálení obličej rakovina léto péče dehydratace

preventan-mimiforum-banner

Nezapomínejte v létě pečovat nejen o tělo a obličej, ale také o uši a rty. I ty se totiž mohou spálit. A spálené uši dokážou pořádně bolet!

V létě naše pleť trpí, i když si to mnohdy nepřipouštíme. Slunce, chlorovaná i mořská voda, i pořádně vysušují, a tak jí většinou chybí voda. Díky tomu je náchylnější ke vzniku vrásek! I když se snažíme dodat jí správnou péči kosmetickými přípravky, jsou tu části obličeje, na které řada žen zapomíná – rty a hlavně uši.

 

Spálení uší bolí

Když v létě jdete k vodě, namažete si krémem tělo a obličej. Ale co uši a rty? O ty se stará jen málokdo. Neuvědomuje si totiž, že i tyto části se mohou spálit! A zažila jste někdy, jaké je to mít spálené uši? Nic příjemného… Naopak se říká, že spáleniny uší bývají nejbolestivější.

 

Prevence je základ

V tomto případě je ideální prevence. Mažte si opalovacími přípravky s ochranným faktorem i uši, na rty použijte tyčinku s UV filtrem. To většinou postačí k tomu, abyste se spáleninám vyhnula. Po návratu od vody se vysprchujte a natřete tělovým mlékem či emulzí po opalování. Nezapomeňte opět i na uši! Rty ošetřete výživným balzámem.

 

Tipy MIMIFORA:
Jak na spálené uši?


Platí to samé, co na další spáleniny.

-          Přiložte obklad namočený v černém nebo zeleném čaji.

-          Aplikujte tvaroh nebo bílý jogurt, který vytahuje horkost a chladí.

-          Použít můžete mast na spáleniny, např. s panthenolem.

-          Na popálení v obličeji (i na uších) jsou vhodné jahody, které rozmačkáte a smícháte s trochou tělového mléka či krému. Nanesete, necháte chvíli působit a smyjete.

 

Pozor na správnou péči

Stejně jako uši trpí na slunci i rty, pokud je správně neošetříme. Jen málokdo si uvědomuje, jak jsou zranitelné. Je na nich totiž nejjemnější kůže na našem těle. Pokud bychom rty měli spálené opakovaně, vystavovali je slunci dlouhodobě a nepečovali o ně, můžeme si zadělat i na vznik rakoviny rtu.

 

zdravi-a-krasa-letni-pece-o-oblicej-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:

Víte, že existuje i rakovina rtu?

Rakovina rtu se vyskytuje častěji u mužů, ale nevyhýbá se ani ženám. Nejčastěji řádí na dolním rtu a projevuje se buď jako nehojící vřed anebo jako tuhý, lehce vystouplý, útvar, který připomíná bradavici. Nejobvykleji se objeví u lidí, kteří denně pracují na přímém slunci. Pokud se vám na rtech cokoli nezdá, vyhledejte lékaře. I zde, stejně jako u dalších druhů nádorového onemocnění, platí, že je třeba přijít včas, aby byla léčba co nejúspěšnější.

 

Text: lju

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse