vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní nástrahy pro pleť a vlasy

3. července 2011

Letní nástrahy pro pleť a vlasy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: gynekolog nastřižení Zašití pokožka moře Slunce nástrahy léto vlasy pleť

preventan-mimiforum-banner

Slunce, moře, chlorovaná voda z bazénů – to vše škodí naší pleti i vlasům. Vy však můžete udělat řadu věcí proto, abyste si pokožku i svou hřívu co nejvíce chránila. Jaké jsou nejčastější letní nástrahy a jak na ně?

Kompletní péče pro šarm ženy

 

Komplexní péče pro šarm ženy 30+ je balíček určený pro ženy, které chtějí pečovat o své tělo. Skrývá v sobě kombinaci tří přípravků vhodných k péči o pleť, pokožku, vlasy a nehty, neboť jejich kvalita je známkou nejen krásy, ale i zdraví. Působení vnějších a vnitřních vlivů na organismus se nikdy zcela nevyhnete. Jejich účinky se mohou odrazit na kvalitě vlasů, nehtů, pokožky a pleti. Jedině cílenou a včasnou péčí lze tento proces částečně zpomalit. V balíčku najdete Betakaroten Farmax pro zdravé opalování, NeoAmin, který napomáhá hydrataci pleti a mírní projevy stárnutí a DermaX, přípravek pro zdravé vlasy, nehty a pleť.

Doporučená cena: 95 Kč

Slunce a vlasy

Slunci se v létě nevyhnete, ať už trávíte dovolenou u nás, nebo u moře. Jenže přímé sluneční záření vlasům neprospívá, vysušuje je a ničí, proto je důležité o ně správně pečovat. Doporučuje se proto používat kvalitní šampony, kúry a séra s UV filtrem. Existuje spousta bezoplachových, které na vlasy nastříkáte, než na slunce vyrazíte. Ke spálení je náchylná nejen naše kůže, ale i pokožka hlavy. Proto se doporučuje na přímém slunci nosit pokrývku hlavy – chráníte tak kůži i vlasy, navíc můžete zabránit i úpalu či úžehu.

Slunce a pokožka

Opálená pokožka vypadá krásně, o tom není pochyb. Ale stejně tak asi nikdo nepochybuje o tom, že opalování jako takové příliš zdravé není. Před škodlivým UV zářením je proto nutné se chránit, jinak se vystavujete riziku rakoviny kůže – na zhoubný melanom u nás ročně zemře přes 200 lidí. Vyplatí se proto dodržovat základní pravidla – vyhýbat se slunci kolem poledne, mezi 11. a 15. hodinou vždy kůži chránit krémem s UV faktorem ideálně 30 a vyšším, nosit pokrývku hlavy a sluneční brýle. Po opalování vždy kůži ošetřete kvalitním krémem.

zdravi-a-krasa-letni-nastrahy-2-nahled Zajímavost MIMIFORA

Při pobytu na slunci se můžete setkat se sluneční alergií, která se může objevit, i když jste se dosud opalovala bez problémů. Většinou se projeví hned na začátku dovolené u moře (ale klidně i u nás) a provází ji svědění, zarudnutí, pálení a drobné puchýřky na kůži. Počet lidí trpících sluneční alergií stoupá, a tak se může stát, že si místo pobytu na slunci můžete dovolenou odsedět ve stínu pod slunečníkem. Jako první pomoc je dobré mít u sebe lék proti alergii.

Chlor, mořská voda a vlasy

Koupel v bazénu je v horkých letních dnech jistě velmi příjemná, ale vlasům dobře nedělá. Chlor je totiž vysušuje, odmašťuje a bere jim lesk. Vlasy přicházejí o bílkoviny, keratin, působí mdle a bez života. Ještě větší riziko hrozí světlovláskám – máte-li vlasy odbarvené, může se vám stát, že vám je chlor zbarví do zelena. Používejte proto kvalitní kosmetiku, ale také vlasy před vstupem do bazénu namočte pod sprchou, působení chloru pak bude menší. Po koupání vlasy ihned osprchujte ve sladké vodě. Také mořská voda vlasy vysušuje a navíc se na ně nabaluje sůl. Proto i po koupání v moři vlasy vždy důkladně opláchněte, a než vyrazíte na pláž, vetřete do nich speciální olej, který je před solí i chlorem bude chránit.

Chlor, mořská voda a pleť

Stejné jako u vlasů je to i u pokožky – chlor i sůl kůži vysušují a dráždí. Proto je důležité se hned osprchovat, protože zůstane-li chlor na kůži, začne vás nepříjemně svědit. U spousty lidí se objeví i nepříjemné zarudnutí. Mořská voda má sice blahodárný vliv na pokožku, ale delší koupání ji také vysouší, a tak se vyplatí nejen sprcha, ale i hydratační kosmetika po opalování.

Tip MIMIFORA

Před škodlivými účinky slunečního záření se můžete chránit i vnitřně. Než odjedete na dovolenou, začněte užívat beta-karoten, který kůži chrání před vysycháním, přesušením, podporuje zdravé opalování a chrání před sluneční alergií i před spálením kůže a s tím souvisejícím vznikem kožních nádorů.

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:04 29.07.2011 - Adina -

Bez nadpisu

Jé, balíček kompletní péče pro šarm ženy používám :o)

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse