banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Letní dovolená: Neshodneme se!

17. června 2013

Letní dovolená: Neshodneme se!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádky vztah dovolená partner moře léto

preventan-mimiforum-banner

Téma letní dovolené je častým důvodem partnerských hádek. Zdaleka ne každý pár se shodne, kam vyrazit. Pokud se názory zásadně liší a nikdo neustoupí, může to vztah řádně narušit.

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Moře, písek, pláž, opalování a lenošení u bazénu. Večerní procházky po promenádě a mezi obchůdky v letovisku. To je vaše představa ideální dovolené. Bohužel partner to vidí zcela jinak. Žádné lenošení, aktivní dovolená, lezení po horách, poznání a každodenní túry. Tak si volný čas představuje on. Ať děláte, co děláte, neshodnete se.


Hádky kvůli dovolené

Až 38 % lidí. Tolik jich má podle průzkumů problém se shodnout na tom, jak a kde budou trávit dovolenou. Díky tomu pak každý čtvrtý přiznává, že nejede na dovolenou tam, kam by chtělo, protože ustoupilo partnerovi. Ne vždy je ale řešení tak snadné, a tak je právě téma společné dovolené častým tématem partnerských hádek.


Místo dovolené rozchod sex-a-vztahy-letni-dovolena-ii-sh-nahled

„Miluji pláže a moře, na dovolené chci odpočívat v luxusním hotelu v nějakém přeplněném letovisku. Bohužel taková představa se líbí jenom mně. Partner je hodně akční a co nesnáší, tak je právě lenošení u vody. A tak vymyslel, že pojedeme slézat hory, budeme spát pod širákem, veškerou výbavu tahat v batozích na zádech a hlavně budete zcela mimo civilizaci. Jenže tato představa mě přímo děsí. Chci ruch, on samotu. Chci luxusní hotel, on stan. Nemůžeme se domluvit a neustále se jen hádáme. Neustoupíme ani jeden, a vypadá to spíš na rozchod, než na společnou dovolenou,“ svěřuje se Míša (28). Co tedy dělat, když se neshodnete?


Tipy MIMIFORA:
5 tipů, co dělat, když se neshodnete na dovolené

1. Udělat kompromis

Nejjednodušší řešení. Vy chcete na pláž, on na hory. Tak vyberte místo, kde bude obojí, třeba Slovinsko. Ustupte oba a najděte jinou zemi, než jste původně navrhovali. Takovou, která bude vyhovovat oběma.


2. Ustoupit

Moudřejší ustoupí, říká se. Myslete na to, zvažte pro a proti a zkuste mu vyjít vstříc. Nic partnerovi nevyčítejte, jeďte tam, kam chce on, a uvidíte, že vám to brzy na něčem oplatí.


3. Střídat se

Letos hory, příští rok moře. I tak může vypadat řešení podobného problému. Domluvte se, že letos pojedete vy s ním, ale příští rok zase on s vámi. Vybírat dovolenou budete na střídačku a ten druhý se vždy přizpůsobí.


4. Zůstat doma

Neshodnete se? Tak nejedete nikam. Zůstanete doma a budete podnikat výlety – jednou na koupaliště a podruhé na túru. Nemusí to být zdaleka tak špatné, jak by se mohlo zdát. Ušetříte, přitom budete spolu a trávit volno střídavě tak, jak vám to bude vyhovovat. A nerozhodí vás ani špatné počasí. Budete variabilní a snadno změníte plány.


5. Jet každý sólo

Když každá dohoda zkrachuje, prostě nepojedete spolu. On může vyrazit stanovat s kamarády a vy na pláž s kamarádkami. Spokojení budete oba, načerpáte sílu a možná to váš vztah ještě posílí. Odpočinout si od sebe vůbec není špatná varianta. Než se dáte do hádek ohledně dovolených, dobře tuto možnost zvažte.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:50 28.06.2013 - Maggy -

Bez nadpisu

Já měla s maneželem podobný problém ))) ale teď už ví, že mu nedám nic zadarmo a preventivně se jezdí tam, kde chci být já :D

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa