vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní dovolená: Neshodneme se!

17. června 2013

Letní dovolená: Neshodneme se!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádky vztah dovolená partner moře léto

preventan-mimiforum-banner

Téma letní dovolené je častým důvodem partnerských hádek. Zdaleka ne každý pár se shodne, kam vyrazit. Pokud se názory zásadně liší a nikdo neustoupí, může to vztah řádně narušit.

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Moře, písek, pláž, opalování a lenošení u bazénu. Večerní procházky po promenádě a mezi obchůdky v letovisku. To je vaše představa ideální dovolené. Bohužel partner to vidí zcela jinak. Žádné lenošení, aktivní dovolená, lezení po horách, poznání a každodenní túry. Tak si volný čas představuje on. Ať děláte, co děláte, neshodnete se.


Hádky kvůli dovolené

Až 38 % lidí. Tolik jich má podle průzkumů problém se shodnout na tom, jak a kde budou trávit dovolenou. Díky tomu pak každý čtvrtý přiznává, že nejede na dovolenou tam, kam by chtělo, protože ustoupilo partnerovi. Ne vždy je ale řešení tak snadné, a tak je právě téma společné dovolené častým tématem partnerských hádek.


Místo dovolené rozchod sex-a-vztahy-letni-dovolena-ii-sh-nahled

„Miluji pláže a moře, na dovolené chci odpočívat v luxusním hotelu v nějakém přeplněném letovisku. Bohužel taková představa se líbí jenom mně. Partner je hodně akční a co nesnáší, tak je právě lenošení u vody. A tak vymyslel, že pojedeme slézat hory, budeme spát pod širákem, veškerou výbavu tahat v batozích na zádech a hlavně budete zcela mimo civilizaci. Jenže tato představa mě přímo děsí. Chci ruch, on samotu. Chci luxusní hotel, on stan. Nemůžeme se domluvit a neustále se jen hádáme. Neustoupíme ani jeden, a vypadá to spíš na rozchod, než na společnou dovolenou,“ svěřuje se Míša (28). Co tedy dělat, když se neshodnete?


Tipy MIMIFORA:
5 tipů, co dělat, když se neshodnete na dovolené

1. Udělat kompromis

Nejjednodušší řešení. Vy chcete na pláž, on na hory. Tak vyberte místo, kde bude obojí, třeba Slovinsko. Ustupte oba a najděte jinou zemi, než jste původně navrhovali. Takovou, která bude vyhovovat oběma.


2. Ustoupit

Moudřejší ustoupí, říká se. Myslete na to, zvažte pro a proti a zkuste mu vyjít vstříc. Nic partnerovi nevyčítejte, jeďte tam, kam chce on, a uvidíte, že vám to brzy na něčem oplatí.


3. Střídat se

Letos hory, příští rok moře. I tak může vypadat řešení podobného problému. Domluvte se, že letos pojedete vy s ním, ale příští rok zase on s vámi. Vybírat dovolenou budete na střídačku a ten druhý se vždy přizpůsobí.


4. Zůstat doma

Neshodnete se? Tak nejedete nikam. Zůstanete doma a budete podnikat výlety – jednou na koupaliště a podruhé na túru. Nemusí to být zdaleka tak špatné, jak by se mohlo zdát. Ušetříte, přitom budete spolu a trávit volno střídavě tak, jak vám to bude vyhovovat. A nerozhodí vás ani špatné počasí. Budete variabilní a snadno změníte plány.


5. Jet každý sólo

Když každá dohoda zkrachuje, prostě nepojedete spolu. On může vyrazit stanovat s kamarády a vy na pláž s kamarádkami. Spokojení budete oba, načerpáte sílu a možná to váš vztah ještě posílí. Odpočinout si od sebe vůbec není špatná varianta. Než se dáte do hádek ohledně dovolených, dobře tuto možnost zvažte.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:50 28.06.2013 - Maggy -

Bez nadpisu

Já měla s maneželem podobný problém ))) ale teď už ví, že mu nedám nic zadarmo a preventivně se jezdí tam, kde chci být já :D

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse