vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Letní detoxikace. Jak na ni?

24. července 2013

Letní detoxikace. Jak na ni?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: březová šťáva meloun léto dieta detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Ideálním obdobím na detoxikaci je léto. Tělo se dá totiž pročistit i ovocem, které je chutné – třeba melounem. 

Léto je pro detoxikaci ideálním obdobím. Ta odlehčí zažívacímu ústrojí, tělo zbaví toxinů, pomůže odvodnit, a tím i odstranit otoky. V teplých dnech navíc míváme menší hlad, a naopak větší žízeň, což jen nahrává zvýšení přijmu tekutin, a naopak zmenšení porcí. Dostupnější je i ovoce, které se pro detoxikaci může použít. Například meloun, který zároveň osvěží a hydratuje.


Tipy MIMIFORA:
Snadná letní detoxikace

Jak tedy v létě tělo nejsnadněji detoxikovat? Přinášíme pár tipů.


Meloun dieta-letni-detoxikace-ii-sh-nahled

Červený meloun je nejen chutný, ale má řadu příznivých účinků pro náš organismus. Čistí ho a zbavuje usazenin. Pomáhá pročistit ledviny a močový měchýř, krev a lymfu. To ale není zdaleka vše – k jeho pozitivním účinkům patří zmírnění stresu, zlepšení nálady, ale i stavu pokožky, protože zpevňuje pojivovou tkáň. Též pomáhá zmírnit otoky. Obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a dalších látek – například vitaminy B1, B2 , B5, B6, C, karoten, hořčík, vápník, draslík, železo, fosfor, zinek, fluor, měď, kyselinu listovou ad.

Jak na to: Dopřejte si melounovou detoxikaci! Jezte celý den jen meloun, a to v neomezeném množství. K tomu pijte dostatek tekutin, avšak pouze neperlivou vodu a neslazený čaj. Velmi vhodný je čaj zázvorový, který zároveň pomáhá zmírnit pálení žáhy v případě, že se u vás při nemalé konzumaci melounu objeví.

Tip MIMIFORA: Pokud chcete nejen detoxikovat, ale i zhubnout, můžete si melounovou kúru dopřát celkem tři dny po sobě.


Březová šťáva

Někdy se o ní mluví jak o nápoji bohů, v lidovém léčitelství se považovala za velmi účinný léčivý prostředek. Říkalo se o ní, že umí tělo regenerovat, čistit, ale i omlazovat. Je bohatá na vitaminy a minerály – obsahuje vitaminy B, C, hořčík, železo, fosfor, vápník ad. Je o ní známo, že působí močopudně, což pomáhá urychlit odplavení škodlivin z těla. Šťávu můžete získat sama přímo z břízy, avšak sběr je časově náročný a provádí se nejčastěji na jaře. V létě si můžete šťávu určenou k detoxikaci koupit.

Jak na to: Po dobu patnácti dnů pijte třikrát denně deci březové šťávy, případně postupujte dle instrukcí na výrobku. Zcela vynechejte kofein a alkoholické nápoje a upravte jídelníček. Vyhněte se jídlům tučným, mastným a těžko stravitelným, stejně jako sladkostem.

Tip MIMIFORA: K detoxikaci je vhodný také březový čaj, který zároveň pomáhá při problematické pleti. Příznivě působí na akné a mastnou pokožku.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse