vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Lékárnička na dovolenou: Co si rozhodně zabalit

27. června 2013

Lékárnička na dovolenou: Co si rozhodně zabalit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ¨Lékárnička prázdniny nemoc dovolená léky úraz

preventan-mimiforum-banner

Lékárnička by v žádném zavazadle na dovolenou neměla chybět. Nikdy totiž nevíte, kdy ji budete potřebovat. Přinášíme pár tipů, co si na cesty zabalit. 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

I když jste celá rodina zdravá a nemoci se vám vyhýbají, vybavení lékárničky na dovolenou rozhodně nepodceňujte. Zákon schválnosti totiž může zafungovat a lék, anebo drobné ošetření, můžete potřebovat. Co by tedy v lékárničce nemělo chybět? Samozřejmostí je základní vybavení – nůžky, pinzeta, teploměr a spínací špendlík. V případě, že vyrážíte do přírody, přibalte i pinzetu, anebo kartu, na klíště.


Léky proti horečce

Zvlášť u dětí může na dovolené náhle stoupnout teplota, z tepla a slunce hrozí i úpal nebo úžeh. Lék proti horečce (antipyretikum) nesmí proto v lékárničce chybět, a to jak pro děti (sirup, čípky), tak pro dospělé.


Léky na kašel

Sirup, případně prášky proti kašli, je také lepší mít po ruce. Vyberte takový, který je vhodný pro děti i dospělé zároveň, abyste zbytečně nenosila více přípravků.


Léky proti průjmu zdravi-a-krasa-lekarnicka-na-dovolenou-ii-sh-nahled

Nepříjemné střevní potíže vás mohou potkat doma i na cestách. V létě mohou vzniknout i z přílišného horka, třeba tehdy, když si dopřejete hodně ledový nápoj. Velmi často se objevují právě u moře, zvlášť v mimoevropských zemích. Do lékárničky umístěte léky proti průjmu a již před odjezdem preventivně užívejte probiotika.


Léky na bolest v krku

I když se to nezdá, bolení v krku a angíny jsou v létě velmi časté. Mohou za to prudké přechody z horka do klimatizovaných prostor, kde je klidně i o patnáct stupňů méně, a to našemu organismu nesvědčí. V lékárničce proto mějte vždy něco na bolest v krku.


Náplasti, obvazy, obinadla

Na drobné oděrky, říznutí a odřeniny si připravte dostatečnou zásobu náplastí – nejlépe mix několika velikostí s polštářky i bez nich. Existují i specializované náplasti, které jsou napuštěny látkami například na léčbu ran. V létě se zásobte hlavně voděodolnými náplastmi. P ruce se vyplatí mít i obvaz a elastické obinadlo. Nejnovějším trendem jsou tzv. tekuté obvazy, ale nelze je použít ve všech případech.


Sterilní gáza, dezinfekce na rány

Jednotlivě balené sterilní čtverce, které slouží ke krytí ran a mají zabránit vstupu infekce, pořídíte v lékárnách a do lékárničky si je rozhodně přidejte. Z rány dobře sají krev, případně hnis. Mohou posloužit i ke krytí popálenin. Máte-li s sebou děti, nezapomeňte na dezinfekci na rány. Zabraňují vniknutí infekce, ránu čistí a dezinfikují. Můžete pořídit i velmi šetrné, bez obsahu jódu, které neštípají a nebarví oblečení.


MIMIFORUM doporučuje:
Co ještě přidat do lékárničky


- Přípravek po bodnutí hmyzem. Zabraňuje svědění, případně i otoku a při štípnutí hmyzem jej velmi oceníte. Většinu lze použít i na drobné popáleniny.
- Léky na alergii (antihistaminika).  Alergie se může objevit kdykoliv a kdekoliv, a taky by přípravek proti alergickým příznakům neměl v lékárničce chybět. V létě pak bývá velmi častá sluneční alergie, která na dovolené u moře dokáže pořádně potrápit.
- Oční kapky. Slunce, písek, moře, chlor – to vše oči umí pořádně podráždit. Jedete-li k moři, určitě si je nezapomeňte přibalit.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:16 06.07.2016 - Jitka -

Bez nadpisu

Děkuji za přínosný článek, na dovolenou odjíždíme za pár dní a já už pomalu trénuju balení, protože letos letíme a to i s naší roční dcerkou, a tak mám strach, abychom se vešli do váhového limitu :D zatím mám dojem, že největší váhu budou obsahovat léky, podle všech těch seznamů na netu :D ale zastávám názor, že když je člověk připravený, málokdy se něco stane :D nicméně jeden nikdy neví. Každopádně jsem četla hodně v diskuzích o biopronu forte, že by měl těm klasickým cestovatelským průjmům předcházet, tak se po něm musím pozeptat, ale nikde jsem nenašla, jestli se dělají i nějaká speciální probiotika pro děti, i když toho malá tam asi moc neochutná, stejně bych chtěla mít něco na prevenci. Ale zkusím se zeptat dětské doktorky, nicméně kdybyste měla některá zkušenost, budu ráda 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse