vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Ledové ruce a nohy v létě. Co to znamená?

21. května 2016

Ledové ruce a nohy v létě. Co to znamená?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: chlad studené ruce Ledové ruce zima nohy léto

preventan-mimiforum-banner

Studené ruce a nohy v létě nejsou nic příjemného. Vyrazit v teplých ponožkách a rukavicích, když venku panují tropy, by bylo víc než zvláštní, a tak je lepší najít důvod potíží  – a zkusit s ním bojovat.

GingiMax® (doplněk stravy) obsahuje 60 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů a hořčík, který přispívá k normální činnosti nervové soustavy a svalů. Horčík dále přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.

gingimax-90-tabl-cz-sk-3d-nahled

Diskutujte: Co děláte, pokud máte stále ledové ruce a nohy?


Venku je třicet stupňů, všichni chodí naboso, v tílku a šortkách, jen vy doma sedíte v tlustých ponožkách a zahříváte se horkým čajem. Ruce a nohy totiž máte jako led. Příčin, proč máte studené končetiny i v horkých dnech, je celá řada. Může jít jak o problém, který snadno vyřešíte sama, tak o varování, že s vaším tělem – či spíše krevním oběhem – není něco v pořádku.

Příčina: Nesprávné prokrvení

Za studenými končetinami stojí jejich nesprávné prokrvení. Může to znamenat špatný krevní a lymfatický oběh a ukazovat na poruchy cévní, potíže se štítnou žlázou, revmatoidní artritidou apod. Příčina však může být mnohem jednodušší a snadněji odstranitelná – možná za vším tkví jen nedostatek pohybu.

První pokus – pravidelný pohyb

K tomu, abyste rozproudila krevní oběh, můžete sama udělat několik kroků. V první řadě by se měl součástí vašeho života stát pravidelný pohyb. Tělo se prohřeje a končetiny se díky tomu lépe prokrví. Naopak pokud budete místo cvičení jen sedět u televize, nemůžete se divit, že vás končetiny budou studit.

Druhý krok – zahřívací jídla

Dalším krokem, který stojí za to v případě studených končetin vyzkoušet, je dopřát si teplé nápoje a jídla, která tělo prohřejí. Velmi oblíbený je zázvorový čaj a pálivější pokrmy s chilli. Přidejte ho trochu do omáčky, do špaget či guláše a uvidíte, že vám rázem bude tepleji. Čínská medicína zase doporučuje například fazole, celozrnnou rýži, tofu, česnek, chřest, žampiony, kapra, maso, datle, kokos, lískové oříšky či pistácie. Podle ní se naopak musíme vyhnout potravinám, které organismus ochlazují, což je zmrzlina, studené nápoje, ale i syrové ovoce a zelenina.

Pomoc z přírody – ginkgo biloba zdravi-a-krasa-ledove-ruce-a-nohy-ii-sh

Jedním z nejosvědčenějších přírodních prostředků je jinan dvoulaločný, známý jako ginkgo biloba. Ten rozšiřuje krevní kapiláry, zlepšuje průchodnost cév a podporuje krevní oběh v celém těle, včetně okrajových částí, jako jsou ruce a nohy. Kromě toho zlepšuje také paměť a soustředění, a tak za vyzkoušení rozhodně stojí.

MIMIFORUM zjistilo:

Další tipy, jak na studené ruce a nohy

Dopřejte si horkou koupel, do které přidejte skořicový, rozmarýnový, nebo levandulový olej.

Vyzkoušejte saunu. I ta mívá blahodárný vliv na prohřátí celého těla včetně končetin.

Dodržujte pitný režim. Jeho součástí by měly být hlavně neperlivá voda a neslazené čaje.

Zkuste akupunkturu. Pokud nic nezabírá, můžete zkusit akupunkturu, která může pomoct i na případy, v nichž se projevuje špatné prokrvení dolních končetin.

Používejte krémy. Podle odborníků je důležité kůži rukou a nohou pravidelně promazávat. Kůže by totiž měla být stále vláčná. Bude-li suchá, hůř se brání změnám teplot a je citlivější.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse