vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Lednové pondělí: Nejdepresivnější den v roce!

14. ledna 2013

Lednové pondělí: Nejdepresivnější den v roce!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: pondělí Blue Monday leden deprese

preventan-mimiforum-banner

Druhé, anebo třetí lednové pondělí. Právě na jeden z těchto dnů připadá každoročně nejdepresivnější den v roce. Matematicky je podloženo, kdy se máme cítit nejhůř.

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Vánoce jsou za námi, peněženka zeje prázdnotou a mnozí se nemohou vzpamatovat z dluhů, které svátky napáchaly. Jaro je ještě daleko, venku je pošmourno, mráz se střídá s oblevou, letní dovolená v nedohlednu. A tak není divu, že se druhé, anebo třetí lednové pondělí stává nejdepresivnějším dnem v roce.

Datum nejdepresivnějšího dne se mění

První Blue Monday, Modré či Chmurné pondělí, jak se den v Británii nazývá, se zde slavilo v roce 2005. Vymyslel a vypočítal ho psycholog Cliff Arnall z univerzity v Cardiffu. Ten datum odvodil pomocí matematického vzorce, ve kterém hraje roli řada faktorů. Například počasí, dluhy, počet dnů od Vánoc, motivace či čas, který uběhl od novoročních předsevzetí. Nesnadným výpočtem mu den, který je údajně nejdepresivnějším v roce, vždy vyšel na leden. Každý rok ale jinak – jednou na druhé, a podruhé zase na třetí lednové pondělí.

Překonejte jeden den a bude líp

Letos připadá den, kdy nejvíce propadáme chmurám a depresím, na 23. ledna. Špatné pocity nás ale přepadají minimálně týden dopředu. Média se předhánějí s radami, jak tento den zvládnout a co dělat, abychom se stísněným pocitům vyhnuli. Dobrou zprávou je, že když tento den překonáme, už bude jenom líp. Můžeme se totiž těšit pro změnu na nejšťastnější den v roce. Ten cardiffskému odborníkovi tradičně vychází kolem poloviny června.

Den na objednávku tema-tydne-lednove-pondeli-ii-sh-nahled

Jak to s nejdepresivnějším dnem ale doopravdy je a zda se máme v lednu trápit, je otázka. Arnall totiž výpočty provedl na objednávku cestovní kanceláře Sky Travels, která potřebovala prodat více zájezdů do teplých krajin. Příliš jí to však nepomohlo, protože nakonec stejně zkrachovala. Den v roce, kdy jsme na tom psychicky nejhůř, ale zůstal. Spousta lidí mu ale věří, a deprese na ně padá, i když by vůbec nemusela.

Tipy MIMIFORA:

Tipy, jak vyzrát nad depresivním pondělím

-          Udělejte si radost něčím, co máte opravdu ráda. Třeba si kupte něco pěkného na sebe, anebo zhřešte a dejte si vaše oblíbené, avšak nezdravé, jídlo.

-          Jděte na procházku a vyčistěte si hlavu. Projděte se po parku, anebo po lese a myslete na něco příjemného.

-          Sedněte k počítači a vybírejte letní dovolenou. Projděte si nabídky i hotely a představujte si, že se právě povalujete na pláži u moře.

-          Dopřejte si lázeň. Nejlépe při světle svíček, zvlášť těch aromatických. Pusťte si hudbu, kterou máte ráda a pořádně se uvolněte.

-          Zajděte si do solária. Připomene vám krásné sluneční dny, kterých se vám momentálně nedostává.

-          Vyrazte ven. Neseďte doma a vydejte se do kina, divadla, na koncert, anebo alespoň s přáteli do baru. Ale pozor – jen s těmi dobře naladěnými. Kamarádku, která si vám chce vylít zlomené srdce, tento den vynechejte.

-          Udělejte něco bláznivého. Něco, nad čím dlouho přemýšlíte, ale bojíte se to učinit. 

 

 Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse