vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Láskou proti bolesti: Je lepší, než léky!

27. května 2013

Láskou proti bolesti: Je lepší, než léky!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hlava zamilovanost vášeň láska bolest sex

preventan-mimiforum-banner

Láska může utišit bolest, tvrdí vědci. Musí ale být vášnivá a silná, lehké zamilování nestačí. Pak údajně funguje lépe, než analgetika. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Láska může tišit bolest a mnohdy je lepší, než léky! Musí však být silná a vášnivá. Nejlépe funguje první fáze zamilovanosti. A je tu ještě něco, co bolest dokáže tlumit – sex!


Láska místo morfinu

Američtí vědci mají jasno. Pokud vás trápí bolesti a nechcete polykat prášky, stačí, když se zamilujete. Vášnivá láska má totiž podle nich podobné účinky jako analgetika – třeba morfin. Stojí za tím jednoduchý fakt – zamilovanost aktivuje v mozku stejné oblasti, na které působí tišící léky. Nejde však jen o krásu a přitažlivost. Aby to fungovalo, musí jít opravdu o silný vášnivý cit. Samotný pohled a myšlenky na někoho krásného totiž nestačí.


Zamilovanost tiší bolest

Podobnému výzkumu se věnovali i britští vědci a jejich závěr se příliš neliší. I oni tvrdí, že láska funguje jako drogy proti bolesti. Výzkum, který provedli na dobrovolnících, potvrdil, že pohled na milovanou osobu aktivuje v mozku centrum pro pocity libosti a blaha, a právě to onu bolest umí vyvážit. Jaká láska je ale na tento úkon nejlepší, je zatím ve fázi zkoumání. Odborníci totiž kromě klasické »milenecké« lásky hodlají podrobit zkoumání i další druhy, například silnou mateřskou lásku. Jak ta působí na tlumení bolesti, se ale zatím neví.


Sexem na bolest hlavy sex-a-vztahy-laskou-proti-bolesti-ii-sh-nahled

Není to ale jen láska, která funguje proti bolesti. Pokud zrovna nejste zamilovaná, pomoct vám může i vášnivý sex. Němečtí vědci dokonce tvrdí, že je ideálním lékem na bolení hlavy, a tak obvyklá výmluva právě na tento problém bude záhy pasé. To ale není všechno – sex je prý lékem i proti nesnesitelným migrénám, které dokáže zmírnit či úplně utlumit. Mohou za to prý endorfiny, které se při milování vyplavují, a ty působí jako přirozená analgetika. Rada odborníků tedy zní – jakmile vás začne bolet hlava, zapomeňte na prášky a vrhněte se na sex.


Zajímavosti MIMIFORA:
Nemoc z lásky

Podle vědců láska může nejen léčit, ale dá se z ní také pořádně onemocnět. Může za to směsice chemických látek, jejichž produkce během zamilování strmě stoupá. Zvýšená hladina dopaminu a norepinefrinu má za následek nespavost, může stát i za nesoustředěností. Společně s dalším uvolněným hormonem, kortisolem, pak odvádějí krev z oblasti břicha a výsledek? Žaludek jako na vodě a nevolnost. Nemoci z lásky a hormonová smršť v těle mohou mít i jiné příznaky – např. sucho v ústech, výkyvy nálad, bušení srdce či slabost. Nemusíte se přitom bát, že by šlo o vážnou nemoc. Za vším stojí obyčejná láska a příznaky časem odezní.

Text: mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse