vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Láska versus nenávist: Je k ní jen krok!

18. března 2015

Láska versus nenávist: Je k ní jen krok!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: cit emoce nenávist láska sebevědomí

preventan-mimiforum-banner

Mezi láskou a nenávistí je velmi tenká hranice. Člověka, kterého milujeme, můžeme začít nenávidět dřív, než se nadějeme. Podle odborníků to značí, že nám na něm stále ještě záleží…

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Většina žen to alespoň jednou v životě zažila. Zamilovala se, avšak partner ji zradil natolik, že stačila chvíle, a velká láska přeskočila v obrovskou nenávist. Člověku, pro kterého by udělala vše, najednou nemohla přijít na jméno. Ten, se kterým plánovala život, jí najednou nesměl přijít na oči. Emoce se změnily jak mávnutím kouzelného proutku.

 

Nenávidíte ho? Záleží vám na něm…

Láska a nenávist jsou dvě velmi silné, i když zcela protichůdné, emoce. Hranice mezi nimi je ale natolik tenká, že se mohou zvrtnout jedna v druhou dřív, než se nadějeme. Stačí lusknout prsty a najednou nenávidíme toho, koho jsme milovaly. Podle odborníků je to známka, že nám na daném člověku stále záleží. Kdyby tomu tak nebylo, nepřišla by nenávist, ale lhostejnost.

 

Zajímavost MIMIIFORA:

Láska i nenávist v jednom

Láska a nenávist nemusejí přicházet jen po jedné. Dle vědců je dokonce potvrzeno, že jednoho člověka můžeme současně milovat i nenávidět. Do tohoto stavu ale častěji upadají lidé s nižším sebevědomím a nebývá úplně nejobvyklejší.

 

Dvě emoce, které zatemní mozek

Fakt, že od lásky je k nenávisti jen malý krok, potvrzují i některé vědecké studie. V jedné z nich, která se objevila v roce 2008, dokázali, že obě emoce v mozku aktivují shodná nervová spojení. Láska a nenávist mají společné ještě jedno – obě jsou natolik silné, že nás dokážou dočasně zaslepit, a to tak, že pak nedokážeme rozumně uvažovat. Obě tak mohou způsobit, že naše reakce nejsou racionální a nějakou dobu bude trvat, než »vychladneme« a opět začneme uvažovat rozumně.

 

sex-a-vztahy-laska-versus-nenavist-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:

3 hlavní důvody, proč se láska změní v nenávist

 

-          Když doopravdy milujete a člověk, na kterém vám záleží, vás zradí.

-          Když se neumíte vyrovnat s náhlou změnou a přeměnou emocí, ke kterým jste dostala podnět.

-          Když jste do vztahu s partnerem dala všechno a nedočkala se od něj očekávané zpětné vazby, či se dokonce dočkala odmítnutí.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse