vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?

7. října 2019

Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Rozvod láska vztah děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž mimo jiné na tom, jaké poměry mezi partnery vlastně panují. 

Každé druhé manželství se rozvádí. Druhá polovina, i když zdánlivě drží pohromadě, není ale zdaleka tak funkční, jak by se mohlo zdát. Nemálo manželství totiž spolu drží jen kvůli dětem. Hádky a nedorozumění jsou na denním pořádku. Zamilovanost je pryč a vy už si spolu nemáte ani co říct. Nechcete ale, aby trpěly děti, a tak jste rozhodnutá vztah udržet, dokud to půjde. Jen kvůli nim.

 

Obětovali jsme se pro štěstí dětí

„Manželství nám fungovalo necelý rok. Od té doby jsme se stále hádali, křičeli na sebe, nedokázali jsme se domluvit. Láska zmizela, zájem o sex taky. Jenomže máme děti – dvojčata. Oba víme, že vztah neklape a že spolu už nebudeme šťastní, ale taky si uvědomujeme, že nás děti potřebují. Mají náš totiž rádi oba. A tak už pár let žijeme vedle sebe jako bratr a sestra. Naše štěstí jsme obětovali pro štěstí dětí,“ svěřuje se Táňa (32).

 

Zůstat spolu kvůli dětem? Zvažte to! sex-a-vztahy-laska-nebo-rodina-ii-sh-nahled

Pokud se dostanete do situace, že váš vztah přestane fungovat, dobře zvažte, jak se zachováte. V první řadě záleží hodně na tom, jaké jsou vaše poměry s partnerem. Pokud vedle sebe dokážete žít v klidu, mluvit spolu, jezdit na společné výlety apod., je to jiné, než když jsou na programu dne neustálé hádky, urážky a napadání. Odborníci navíc potvrdili, že děti z rodin, kde se rodiče stále hádají, prospívají hůř ve škole, mívají poruchy chování a je u nich mnohem vyšší pravděpodobnost, že propadnou drogám či alkoholu. V takovém případě je pro všechny lepším řešením rozchod.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Důvody, proč spolu nezůstávat jen kvůli dětem

-          Nebudete šťastní. Ani vy, ani partner, a dokonce ani děti. Ty totiž moc dobře vycítí, že to mezi maminkou a tatínkem nefunguje a nespokojenost dolehne i na ně.

-          Vezme vám to energii. Páry, které spolu zůstávají jen kvůli dětem, se často snaží navodit iluzi spokojené rodiny. Jenže dlouhodobě nejde hrát šťastnou maminku či tatínka. Předstírání vám vezme daleko víc energie a vycucne vás jako pomeranč.

-          Budete si to vyčítat. Když ne hned, tak později určitě. Roky letí a za pár let zjistíte, že jste udělala chybu. Kdybyste se odhodlala k rozchodu, mohla jste být šťastná – sama či s novým partnerem. A díky tomu by byly mnohem spokojenější i vaše děti.

 

Anketa MIMIFORA:

Zůstala byste ve vztahu jen kvůli dětem?

Jana (29): „Asi ano, ale otázkou je, jak dlouho bych to vydržela. Mám dvě děti, jsem jich schopná obětovat maximum, ale pokud by mě soužití v nefunkčním vztahu trýznilo, časem bych hledala řešení a rozchodu se stejně nevyhnula. Snažila bych se to ale asi oddálit, jak by to šlo.“

 

Ivana (38): „Právě v takovém vztahu žiji. Ničí mě, protože mám pocit, že jen přežívám. S partnerem se věčně hádáme, sex už zmizel zcela, ale dcera tátu miluje a já ji o něj nechci připravit. Asi bych ale měla být silnější a skončit to. Bohužel to neumím.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbo­gotemple@gmail­.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse