vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Lanové parky: Kam za adrenalinem

1. srpna 2014

Lanové parky: Kam za adrenalinem

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: lanový park zábava děti rodina adrenalin

preventan-mimiforum-banner

Toužíte-li i o prázdninách o adrenalinu, vyrazte s rodinou do lanového parku. Nabízejí okruhy pro děti i dospělé a jejich absolvování je mnohdy nezapomenutelným zážitkem!

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Horský lanový park Tarzanie

Kde: Trojanovice

Největší lanový park u nás, který nabízí i speciální dětskou trasu. Ta je vhodná pro děti již od 4 let (a od 100 cm výšky). Nejnáročnější trasa, která se dá označit za adrenalinovou pecku, je černá a čeká vás na ní 35 překážek. Některé vyžadují nejen odvahu a obratnost, ale i fyzickou sílu. Pokud si na ni netroufnete, nebo nemáte patřičný vzrůst (povolena je od 165 cm), můžete zkusit další tři méně obtížné trasy. Nejméně náročná cesta Junior je vhodná i pro rodiny s dětmi vyššími než 120 cm. Pro ty nejmenší od 100 cm výšky je zde dětská trasa s překážkami 2 až 4 m nad zemí, na kterých jsou děti jištěné. Kromě toho park nabízí i další zábavné atrakce – například Trikke, speciální 8 km dlouhou trasu na neobvyklém vozítku.

www.tarzanie.cz

 

Bisport lanový park

Kde: Týnec nad Sázavou

Pokud máte starší děti, které milují adrenalin, a bude vám přát počasí, zajeďte si do lanového parku. Tento se nachází ve Středních Čechách, na břehu řeky Sázavy. Díky tomu může nabídnout unikátní lanovky nad řekou, které oba břehy spojují. Vyzkoušet můžete 15 lanových překážek ve dvou patrech, u kterých se jistě nudit nebudete. Park je určený dětem od 10 let v doprovodu dospělého a od výšky 140 cm.

www.bisport.cz

 

Areál Barochov – lanové centrum ZipTrip

Kde: Barochov, nedaleko Benešova u Prahy

Jen 30 km od Prahy leží outdoorové a rekreační centrum, které je situované uprostřed luk, pastvin a lesů nedaleko od břehů řeky Sázavy a nabízí celodenní zábavu pro celou rodinu. Překonat sami sebe můžete v lanovém centru ZIPTRIP v korunách stromů. Čekají vás 4 dráhy a lanovky ve výšce 6–10 metrů nad zemí, celkem 50 překážek. Pro děti již od 3 let je připraven speciální lanový okruh pro nejmenší. Pro všechny od 140 cm (ideálně od 10 let) jsou pak připraveny složitější dráhy, kde si lze vyzkoušet třeba Tarzaní skok.

www.arealbarochov.cz

 

tip-na-vylet-lanove-parky-ii-cz-nahled Lanový park Deštné

Kde: Deštné, Orlické hory

Lanový park v Orlických horách nabízí nejen čtyři dospělé okruhy, jeden dětský (pro děti od 90 cm výšky), jeden juniorský (od 110 cm), ale také spoustu dalších atrakcí, které do těla dodají adrenalin. Je to především jízda na terénních čtyřkolkách – projet se můžete i se spolujezdcem, a to ve dvou okruzích. Malý okruh v okolí Deštné trvá asi 45 minut, velký okruh zabere až dvě hodiny a projedete s ním většinu hlavních středisek Orlických hor. Pokud si na čtyřkolky netroufnete, můžete zkusit dvoumístné terénní tříkolky, na kterých můžete bez obav jet s dětmi. Jízda navíc může být skutečně adrenalinová – nahoru se svezete vlekem a dolů jedete po travnaté sjezdovce. A pokud je vám to ještě málo, k dispozici jsou i terénní koloběžky.

www.lanovyparkdestne.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse