vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Lámou se mi vlasy a nehty: Rady, co s tím

23. února 2016

Lámou se mi vlasy a nehty: Rady, co s tím

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: značení vážení měření Apgar score oleje minerály nehty vlasy vitaminy jídelníček strava

preventan-mimiforum-banner

Když se vám začnou lámat vlasy a nehty, věnujte jim pozornost. Znamená to, že vám chybí vitaminy a minerály! Je třeba změnit jídelníček a omezit škodlivé vnější vlivy, třeba fénování a mytí v saponátech.

DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Upravte jídelníček

Vlasy i nehty, stejně jako naše pokožka, potřebují výživu zevnitř. Pokud se objeví problém, jako je lámání a třepení, je potřeba upravit jídelníček. Měl by se v něm objevit dostatek nenasycených mastných kyselin a kolagenu. Proto zvyšte přísun ryb, kvalitních olejů, například olivového lisovaného za studena, ořechů, mandlí či slunečnicových semínek.

Omezte škodlivé vlivy

Vlasům nesvědčí spousta škodlivých vlivů, kterým jsou často denně vystavovány. Může se stát, že místo hřívy jako v reklamě budete ráda, že máte vlasy po ramena! Více vám prostě nevyrostou, protože se vždy ulomí. Abyste podpořila růst a vlasy se vám nelámaly, zkuste omezit škodlivé vnější faktory. Po omytí vlasy jemně osušte, netřete je a nečesejte, omezte fénování horkým vzduchem. Špatný vliv na vlasy a nehty má také stres a kouření.

zdravi-a-krasa-lamou-se-mi-vlasy-2-nahled Zajímavost MIMIFORA

Když se vám začnou lámat vlasy a nehty, může jít také o příznak nějaké choroby. Často se uvádí, že ve spojení s dalšími potížemi mohou být předzvěstí onemocnění štítné žlázy. Pokud vám nepomohou volně prodejné přípravky, obraťte se na lékaře.

Vyzkoušejte speciální oleje

Pokud se vám lámou vlasy, můžete je ošetřit maskou z kokosového oleje, který stačí ohřát v nádobě s horkou vodou asi na 40ºC, a poté nanést na vlasy. Kokosový olej je velmi oblíbený v Asii, hlavně na Srí Lance, v Indii, nebo v Barmě. Je skvělý proti lámání vlasů i třepení konečků, stejně jako proti jejich vypadávání. V létě má ještě jedno plus – chrání před UV zářením. Při lámání nehtů můžete zkusit dýňový olej, který má vysoký obsah minerálů, například zinku. Vmasírujte jej do okolí celého nehtu.

Zajímavosti MIMIFORA

Co může za lámání nehtů a vlasů?

● Nedostatek vitaminů a minerálů ve stravě (velmi často to bývá zinek, vápník a vitaminy A, B a C).

● Hormonální změny.

● Používání nekvalitních laků na nehty, u vlasů časté fénování a česání.

● V případě lámavých nehtů časté mytí nádobí v saponátu, kontakt rukou s prostředky na úklid, mytí nevhodnými mýdly.

● Vlasy vysušuje celá řada vnějších vlivů – slunce, chlorovaná voda a mnohé další. Poškozené vlasy pak mají tendence k lámání.

Zkuste vhodné doplňky stravy

Na lámající se vlasy a nehty je ideální doplněk stravy, který je přímo určený na péči o vlasy a nehty. Tyto přípravky obsahují optimální složení látek, které vám ve stravě možná chybí, a jsou důležité pro kvalitu vlasů a nehtů. Vyživují je zevnitř, a díky tomu pak vlasy a nehty bývají pevné a pružné.

Text: mob

Foto: Ingimage.com

Navšivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse