vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kyselé diety – Hubneme s otcem či zelím

16. října 2013

Kyselé diety – Hubneme s otcem či zelím

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: ocet Kyselé zelí hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Máte-li ráda kyselé a potřebujete zhubnout, můžete to zkusit s kysaným zelím, anebo s jablečným octem. Pomáhají spalovat tuky, a navíc obsahují spousty vitaminů a cenných látek. 

Máte ráda kyselé chutě? Zbožňujete kysané zelí a s oblibou používáte ocet? Pokud zní vaše odpověď ano a ještě k tomu potřebujete zhubnout, zkuste to s »kyselými« dietami.

 

Dieta s kysaným zelím

Čerstvé kysané zelí je bohaté nejen na vitaminy, ale také na mléčné bakterie. Ty pomáhají nejen regenerovat střevní flóru, ale také urychlit trávení. Kromě toho je bohatým zdrojem vlákniny, která pomáhá zasytit, a tím i omezit chuť k jídlu. Obsažené vitaminy C a B urychlují spalování tuků. Jód pomáhá zrychlit látkovou výměnu a draslík napomáhá k tomu, aby se v těle přebytečná voda neukládala v tkáních.

 

Může dráždit žaludek a střeva dieta-kysele-diety-ii-sxc-nahled

Radikální dietu s kysaným zelím však můžete držet jen krátkodobě. Jinak byste si mohla díky vysokému obsahu kyselin podráždit žaludek a střeva. Zelí je navíc chudé na bílkoviny, a to je další důvod, proč dietu nelze držet dlouhodobě. Zelí však poté můžete zařadit do jídelníčku jako přílohu k běžnému jídlu.

 

Kysané zelí – 3 dny po celý den

Během třídenní diety jíte zelí prakticky po celý den – k dopolední a odpolední svačině v neomezeném množství. K snídani si můžete dopřát krajíc celozrnného chleba a skleničku nálevu ze zelí, k obědu salát z kysaného zelí, do kterého přidáte trochu mrkve a jablka a k večeři zelňačku s bramborem. Za tři dny se vaše tělo dokonale pročistí a budete i o nějaké to kilo lehčí.

 

Hubnutí s jablečným octem

Skvělým pomocníkem při hubnutí může být i jablečný ocet. Nesmí se to s ním ale přehánět. Taková Megan Fox držela octovou dietu v tak radikální podobě, že jej pila neředěný ve velkých dávkách. Tělo tím sice pročistila, ale mohla si poškodit sliznice, trávicí soustavu, ale i zubní sklovinu. Proto v tomto případě platí – všeho s mírou.

 

Zmírňuje hlad a spaluje tuky

Jablečný ocet obsahuje řadu minerálů, vitaminů, antioxidantů a dalších cenných látek. Jeho součástí jsou např. kyselina octová, pektin i vitaminy skupiny B (B1,B2 a B6), niacin, kyselinu pantothenovou, biotin, ale i draslík, železo, fosfor či vápník. Odstraňuje škodlivé látky z těla, čistí organismus a zlepšuje metabolismus. Pomáhá zmírnit pocity hladu, chutě na sladké a spalovat tuky.

 

Lžička octa každé ráno

Dopřejte si lžičku jablečného octa každé ráno, nejlépe rozmíchanou ve sklenici vody. Za zkoušku stojí u tzv. Jarvisův nápoj, který připravíte ze sklenice vody, dvou lžiček octa a dvou lžiček medu. Urychluje spalování tuků, pomáhá nastartovat metabolismus, a proto je třeba jej pít ráno nalačno.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:26 03.02.2015 - Jirka Sirka -

Hubnutí

Mám 100% odzkoušeno hubnutí pomocí diety, i když to doslova dieta není-5:2!!! O co se jedná. Celých 5 dní jíte co chcete, ale v týdnu si zvolíte 2 dny, kdy jíte JEN DO 500 kcal ženy a 600 kcal muži. Není žádný jojo efekt a ty dva dny jsou skutečně důležité v tom, že nastartují metabolizmus na odebírání tuku!!! Je o tom i kniha, kde jsou rady a návody na kombinaci jídel, dle kalorické tabulky. Skutečnost je taková, že kilo dolů po každých dvou dnech stojí za to!!! Protože sem nejde vložit obrázek, mohu vám obal knihy, nebo její název poslat, pokud budete chtít. Držím palce JS

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse