vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kvasinky z bazénů a další ženské potíže z koupání

31. července 2017

Kvasinky z bazénů a další ženské potíže z koupání

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: bazén koupání nemoc kvasinky bakterie

preventan-mimiforum-banner

Z veřejných bazénů a koupališť si snadno můžete donést nechtěný dárek. Některou z nemocí či bakterií, kterých zde na vás číhá celá řada!

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Koupání v bazénu je sice v létě příjemné, ale může způsobit řadu potíží. Snadno totiž chytíte nemoci, o kterých možná ani netušíte, že existují!

 

Vaginální mykóza

Snad nejčastější potíž, kterou si ženy vozí z koupališť. Stačí se jednou vykoupat v bazénu a pálení či svědění intimních partií je tu dřív, než se nadějete. A když k tomu přidáte výtok, je jasné, že vaginální mykóza je tu. Za vším stojí kvasinka Candida albicas a o tom, že jde o poměrně častý problém, svědčí i fakt, že se s ní v životě setká 75 % žen. Mnoho z nich pak trápí opakovaně. V létě se objevuje díky plavání v chlórovaném bazénu, který sliznicím rozhodně neprospívá. K mykózám vede i nošení příliš těsného oblečení, tang či mokrých plavek.

Jak ji poznáte: Prvním, a zároveň hlavním, příznakem bývá nepříjemné svědění v intimních partiích. Dalším projevem je výtok. Většinou bývá bílý, tvarohový, jakoby hrudkovitý.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Co vás čeká v bazénech

-          Každý návštěvník bazénu zde při koupání zanechá až 2,5 miliardy mikroorganismů.

-          Z kůže koupajících se návštěvníků bazénu se do vody uvolňují bakterie, viry, plísně, kvasinky, ale i prvoci a helminti.

-          Každý koupající se vnese do bazénu průměrně 0,14 g stolice – jedná se o zbytky z oblasti análního otvoru (např. nedokonalé utření apod.). Moči se pak uvolní průměrně 30 ml na osobu.

-          Při dokonalém osprchování před vstupem do bazénu se počet vnesených mikroorganismů sníží až desetkrát, ale nevymýtí se zcela.

-          Některé bakterie, jako například legionella, se rády drží i v nedostatečně čištěných bazénových filtrech.

-          Při koupání se z každého člověka do vody vyloučí cca 300 mg potu.

-          Až 18 % lidí se chodí koupat, i když vykazuje příznaky průjmového onemocnění.

-          Z bazénu si lze kromě zmíněných nemocí odnést i záněty kůže či vlasového váčku, záněty spojivek a oční rohovky, zánět středního ucha, bradavice, urogenitální infekce, hepatitidu A, E, F, zánět žaludku či střev.

Zdroj: www.szu.cz

 

Chlamydie zdravi-a-krasa-kvasinky-z-bazenu-ii-sxc-nahled

Chlamydie, které se přenášejí kapénkovou cestou, milují vlhké prostředí. Lze je chytit jak při pohlavním styku, tak z bazénu a na koupališti. Zrádné jsou hlavně v tom, že mohou zůstat dlouho bez příznaků, přitom tělu škodit. Často se odhalí až tehdy, kdy žena nemůže otěhotnět – stávají totiž za neplodností.

Jak je poznáte: Příznakem může být bolestivý vřídek na pohlavních orgánech, častější močení a potíže při něm, výtok, bolestivější styk apod. Léčí se kombinací antibiotik, ale zbavit se jich může být běh na dlouho trať.

 

Ureaplasma

Velmi nepříjemná choroba. Nejčastěji se sice přenáší pohlavním stykem, ale nakazit se můžete i v bazénu, ve vířivce, anebo na veřejných toaletách. Pokud se nemoc, za kterou stojí bakterie Ureaplasma urealyticum, objeví, je třeba ji léčit antibiotiky, a to i u partnera. Zůstane-li neléčená, může způsobit vážné problémy – od zánětů močové trubice a vejcovodů až po neplodnost. Během gravidity hrozí přenos z matky na plod, což může vést k potratu.

Jak ji poznáte: U žen se objevuje bělavý výtok, který lehce zapáchá. Časté bývá i pálení během močení. Je třeba vyhledat lékaře, léčí se pomocí antibiotik.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:02 24.10.2017 - Amynka -

prevence

Trochu si hlídat stravu, nejíst přemíru sladkého, dodržovat pitný režim, nosit bavlněné spodní prádlo, pravidelně se mýt přípravkem na to určeným, v létě jsme se často koupala na přírodních koupalištích, mamča mi na mytí koupila herbalon a nic jsem nechytla.
11:46 23.10.2017 - LenkaSedláková -

lze?

Zdravím, lze vůči tomuto celoročně dodržovat nějakou prevenci?
22:34 22.10.2017 - Pavlína -

Bez nadpisu

To opravdu?
21:08 21.10.2017 - lhutinka -

Bez nadpisu

Kéž by to patřilo jen k letním starostem, povedlo se mi teď chytit je i na podzim :(

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse