banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Kuriózní úrazy z dovolených: Pokousat vás může ryba i opice!

28. července 2015

Kuriózní úrazy z dovolených: Pokousat vás může ryba i opice!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: opice zvíře dovolená ryba pokousání úraz

preventan-mimiforum-banner

Co hrozí na dovolené a co vás může pokousat? Třeba ryba, opice, anebo krokodýl! Proto je lepší být na pozoru a nebezpečí se snažit vyhnout.

Na dovolené vás může potkat řada věcí, třeba i pokousání zvířetem. A některé mohou být velmi kuriózní – třeba, když vás kousne opice, anebo ryba.

 

Pokousání opicí


Mnohem častějším úraz našich cestovatelů v zahraničí, než by se mohlo zdát. A nemusíte vyrážet nikam do džungle. Opice se pohybují volně i v některých městech, hlavně v hinduistických oblastech. Kousnutí může přijít velmi rychle a může být pořádně nebezpečné. Opice mohou mít například vzteklinu, což může být pro člověka smrtelné, pokud zavčas nevyhledá lékaře a nepodstoupí nepříjemnou léčbu. Nejvíce lidí na tuto nemoc umírá v Indii, a to 30–50 000 ročně.

 

Tip MIMIFORA:


Proto vzteklině existuje očkování! Pokud vyrážíte do rizikových oblastí, nechejte se rozhodně předem naočkovat, můžete si ušetřit řadu problémů. Na našem trhu jsou dva druhy vakcín, očkovat lze děti již od dvou měsíců.

 

Pokousání rybou deti-a-rodina-kuriozni-urazy-z-dovolenych-ii-sh-nahled


Pokousat na dovolené vás může prakticky cokoli, dokonce i ryba! Malá, nenápadná, které si ani nevšimnete, dokud neucítíte bolest. Naše pojišťovny dokonce řešily kuriózní případ – pokousání intimních partií rybou. Pokud vyrážíte do tolik oblíbeného Chorvatska, pozor i na ryby, které mohou ležet na dně a vzhledem připomínat kámen. Pokud šlápnete na ropušnici (chorvatsky škarpina), její trhy vám propíchnou kůži a vpustí do ní jed. Říká se, že jde o jeden z nejbolestivějších zážitků u moře. Vyplatí se proto mít vždy boty do vody.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud šlápnete na ropušnici, místo co nejrychleji zahřívejte – buď horkým vzduchem z fénu, anebo ponořte nohu do co nejteplejší vody, kterou snesete. Tak zabráníte tomu, aby se jed roznášel dále do těla.


Krokodýl

Na dovolené v Chorvatsku se s ním asi nepotkáte, ale pokud se vydáte do exotičtějších destinací, můžete se setkat i s krokodýlem. Věřte nebo ne, v některých místech v Africe a Americe jsou krokodýli cíleně vyhledávaní – boj s nimi je totiž pro mnohé adrenalinovým sportem! A není to tak dávno, kdy krokodýl pokousal do nohy golfistu v australském turistickém středisku, když se pokoušel odpálit z jezírka míček. Při kousnutí krokodýlem je lékařská pomoc nezbytná, hrozí infekce či otrava krve.

 

Toulavý pes

Setkat se s nimi můžete kdekoli na světě a je třeba si na ně dát dobrý pozor, protože mohou být nebezpeční. Toulají se jak v městech, tak horách, a pokud se jim znelíbíte, kousnutí se nemusíte vyhnout. Problémem je zde opět vzteklina, a tak je vždy lepší se jim vyhýbat obloukem, neprovokovat a nepokoušet se s nimi o jakýkoli – byť přátelský kontakt.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa