vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kuří oko: Jak se jej zbavit?

20. května 2014

Kuří oko: Jak se jej zbavit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Kuří oko noha pedikůra obuv bolest

preventan-mimiforum-banner

Za kuří oko nejčastěji mohou nevhodné boty, především na podpatku a s úzkou špičkou. Pokud se objeví, poznáte to hlavně díky nepříjemné bolesti. Jak se jej zbavit?

Nejčastěji za něj mohou nevhodné boty. Pokud delší dobu nosíme příliš těsné, malé či úzké boty, dlouhodobě tlačí na prst proti kosti a následkem je bolestivé kuří oko. Nejhorší jsou boty na podpatku s úzkou špičkou, které jejich vzniku přímo nahrávají. Kuří oka se objevují na palcích, malíčkách, ale i na patách. Ne vždy je zcela snadné se jich zbavit.

 

Co je kuří oko zdravi-a-krasa-kuri-oko-ii-sxc-nahled

Na venek vypadá jako vystouplý kožní útvar, který však může mít různou velikost, zhruba od 3 do 12 mm. Na pohled bývá žlutošedivé, pokud je poškrábete, zbělá, drolí se a je drsné na dotyk. Největší problém není jeho vzhled, ale bolest, kterou způsobuje čep zanořený pod kůží, který tlačí na kost. A právě bolest nás donutí začít problém řešit.

 

Jak se zbavit kuřího oka

Možností, jak se kuřího oka zbavit, je víc. Bojovat proti němu můžete jak sama, tak s pomocí zkušené pedikérky, která jej vyřízne, ale je třeba počítat s tím, že zákrok není bezbolestný. Ještě více bolestivé může být odstranění pomocí laseru. Bojíte-li se vyříznutí kuřího oka, zkuste náplasti, nebo babské rady, které pomohou také, i když to trvá déle.

 

Tipy MIMIFORA:

Co pomáhá na kuří oko

 

-          Náplasti na kuří oka. Pořídíte je v lékárně a pomohou vám se kuřího oka zbavit. Obsahují kyselinu salicylovou, která ztvrdlou kůži pomáhá změkčit a kuří oko jde lépe ven.

 

-          Cibule v octu. Babské rady doporučují na kuří oka cibuli namočenou v octě. Nakrájejte ji na silnější kolečka a nechejte 24 hodin louhovat v octu. Kolečko přiložte na postižené místo na noc, přilepte či přivažte obvazem a nechejte působit do rána. Opakujte několik večerů po sobě.

 

-          Citron. Další babská rada říká, že na kuří oko pomůže i citron. Přikládá se čerstvý plátek a přes noc nechává na postiženém místě. Na rozdíl od cibule má příjemnější vůni.

 

-          Jasmínový květ. Pomáhá také jasmínový květ, který je třeba rozemlít na kaši a směsí natřít kuří oko. Přelepte náplastí a nechejte 4–5 dnů působit, poté náplast vyměňte. Je třeba alespoň 3× zopakovat.

 

-          Hnědý cukr. Ponořte nohu s kuřím okem na deset až patnáct minut do vody a potom na něj aplikujte pastu z vody a hnědého cukru (tři díly cukru na jeden díl vody). S její pomocí odstraníte mrtvou kůži. Opakujte během několika dní znovu.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse