vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krizové roky ve vztahu. Kdy hrozí největší potíže?

21. července 2017

Krizové roky ve vztahu. Kdy hrozí největší potíže?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: krize zamilovanost Rozvod láska vztah

preventan-mimiforum-banner

První, třetí a sedmý rok. To jsou první krizová léta, která přicházejí snad v každém vztahu. Pokud je překonáte, je tu naděje, že váš vztah vydrží a nic vás nerozdělí.

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

Když jste zamilovaní a na očích máte růžové brýle, ani vás nenapadne, že za pár let by mohlo být všechno jinak. Jste přesvědčena, že on je ten pravý, muž, se kterým chcete zestárnout. Myslíte si, že on má názor úplně stejný. Zkrátka jste ideální pár, který spolu zůstane až do konce života.

 

Každý vztah má svůj vývoj

Pár měsíců či let uplyne a růžové brýle spadnou. Najednou vidíte realitu. Co vám dřív přišlo roztomilé, vám najednou začne vadit. Do vztahu se vloudí nuda a stereotyp, nebudete mít na sebe tolik času, přijdou děti, partner si vás přestane všímat. A přijde krize. I když žádný vztah není stejný, odborníci to vidí jasně – všechny prochází jistým vývojem a periodami, kde hrozí největší nedorozumění, konflikty a rozchody.

 

Krizové roky: První, třetí, sedmý

Jeden rok, tři roky a sedm let. To jsou první kritické milníky v téměř každém vztahu. Pokud se vám je podaří překonat, pak máte velkou naději, že vám to vydrží. Další velká krize pak totiž prý přichází až v 17. a 25. roce společného života.

 

První krize – pád zamilovanosti

Proč přichází první krize právě po roce? Odborníci v tom mají jasno. Jde o dobu, kdy často padají růžové brýle a první závan zamilovanosti je pryč. Najednou vidíte, jaký je ten druhý ve skutečnosti a spousta věcí vám začne vadit. Pokud to nepřekonáte, může se stát, že k rozchodu dojde hned po prvním roce společného života.

 

Druhá krize – neshody a hádky sex-a-vztahy-krizove-roky-ve-vztahy-ii-sxc-nahled

Pokud první krizí úspěšně projdete, nemáte vyhráno. Kolem třetího roku vztahu přichází další krize, díky které řada vztahů končí. Důvodem je podle expertů to, že stále zřetelněji vidíme na partnerovi věci, které nám vadí. Přibývá neshod, napětí, může se objevit agrese, ale i násilí. Zamilovanost je pryč a s tím je třeba se smířit, jinak vztah může pokračovat jen stěží. Krize může trvat až rok a ne každému se ji podaří překonat.

 

Třetí krize – netlačte na pilu

Po sedmi letech společného života přichází třetí krize, která bývá velmi vážná. Kromě toho, že vám toho na partnerovi vadí čím dál víc, doléhá na vztah nuda, stereotyp, rutina. Krize může být delší a často tu dochází k rozvodům. Názorové neshody, zklamání ze vztahu, nespokojenost. To vše může být přítomno a podle odborníků je jedinou možností dát všemu čas. Věnovat se své práci, zájmům, nechat si volnější vztah, netlačit na partnera. Je tu naděje, že krize pomine a vy se k sobě zase vrátíte, i když už ne jako zamilovaní teenageři.

 

Krize po letech – 17 a 25 let

Vydržel-li vztah všechny předchozí krize, hrozí ty další velké až po řadě let. Může za ně odchod dospělých dětí z domova, strach ze stáří, nemocí apod. Syndrom prázdného hnízda je velkým problémem, který vztah může táhnout ke dnu. V tomto případě je ideální věnovat se koníčkům, cestování, sama sobě. Užívat si život na maximum, partnera ale do ničeho netlačit.

Krize může trvat déle, ale pokud pomine, čekají vás další příjemná léta ve dvou.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse