vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krize v manželství: Varovné signály, že se blíží

31. března 2014

Krize v manželství: Varovné signály, že se blíží

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: násilí krize hádky sex manželství

preventan-mimiforum-banner

Menší či větší krizí projde během let skoro každé manželství. Jak poznat, že se blíží a řešit ji, dokud je čas?

I když jste si doteď užívala zdánlivě spokojeného manželství, najednou se ve vašem vztahu začaly objevovat signály, že vše není tak, jak se zdá. Jak můžete předem poznat, že se krize blíží? Díky varovným znakům!

 

1. Přestává s vámi spát

Několik let si užíváte sex jednou až dvakrát týdně a jste to jen vy, kdo má občas výmluvy. Jenže pak najednou nastane zlom – spát s vámi přestane on. Najednou je unavený z práce, nemá chuť ani sílu, zkrátka nastala radikální změna. Varovné kontrolky by se měly spustit hned – buď ho něco trápí či je na krizi v manželství zaděláno.

 

2. Hádá se víc než předtím

Hádky sice ke vztahu patří a žádný se jim nevyhne, ale pokud začnou převládat a jsou na denním pořádku, je to jasný signál, že na vztahu není něco v pořádku. Snažte se zjistit důvod, proč je partner najednou hádavý, i když předtím nebyl. Může jít totiž o jasnou známku, že vám to doma přestává klapat.

 

3. Je doma čím dál méně tema-tydne-krize-v-manzelstvi-ii-sh-nahled

Další signál, že se děje něco, co by mohlo znamenat krizi. Dřív partner trávil všechen volný čas, který měl, jen s vámi a s dětmi, nyní ale doma skoro není a vyhýbá se jakýmkoli společným aktivitám, jak může. Vymlouvá se na práci, ale vy moc dobře víte, že se nic nezměnilo a je to jen záminka. Pozor na to, pokud to necháte být, nemuselo by se vám to vyplatit.

 

4. Stal se z něj sobec

Dřív jste měla pocit, že žije pro rodinu, nyní ale moc dobře vidíte, že myslí jen na sebe. Zajímá ho jen on a vše s ním spojené, o vás a o děti už se zajímat přestal. Kupuje si věci jen pro sebe, dělá si samostatný program, ale po vás vyžaduje, abyste ho obskakovala a byla ráda, že ho vůbec máte. Pozor na to, vyplulo-li na povrch skutečné sobectví, pak to může vést i k rozvodu – s takovým člověkem se totiž dlouho žít nedá.

 

5. Ponižuje vás i před dětmi

Žili jste obyčejný rodinný život a spolu celkem vycházeli. Jenže najednou vidíte, že jeho chování k vaší osobě se změnilo. Začíná vás ponižovat čím dál více – a hlavně před dětmi. I když o rodinu pečujete hlavně vy, děláte, co můžete, křičí na vás, že jste líná, neschopná a nic nezvládáte. Snaží se vám snížit sebevědomí a co nejvíce ponížit. A bohužel se mu to často daří. Pokud se tak dřív nechoval, pak může jít nejen o jeden ze znaků domácího násilí, ale i o příznak, že s vaším vztahem není něco v pořádku.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse