vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krize: Jsem chorobně žárlivá a neumím to zvládnout!

19. června 2013

Krize: Jsem chorobně žárlivá a neumím to zvládnout!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Psycholog žárlivost pronásledování vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Po životě s chorobně žárlivým partnerem touží asi jen málokdo. Neustálé scény, pronásledování, slídění, hádky – to k životu se žárlivcem totiž patří. 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Tři ženy různého věku, povolání a z různých koutů republiky. Všechny mají společné jedno – chorobně žárlí. Žít s nimi není jednoduché. Scény, pronásledování, slídění, hádky – to totiž patří k jejich téměř denní rutině. Zde jsou jejich příběhy.


Petra (23), Olomouc, asistentka:

„Seřvala jsem ho v kavárně.“
„Myslím, že žárlivost je k životu potřeba, ale zároveň vím, že já to s tou svou přeháním. Když se totiž zamiluji, chci mít partnera výhradně pro sebe. Netoleruji žádné kamarádky, ani kolegyně. Jakmile se v jeho okolí mihne nějaká žena, se kterou se baví, ihned to ve mně vře. Následuje žárlivá scéna, obviňování, výčitky, hádky. Vím, že je to špatně, ale nemůžu si pomoct. Naopak ale, pokud se partner věnuje jen mně a nedívá se po jiných, snesu mu modré z nebe. Můj poslední přítel mě opustil právě kvůli žárlivé scéně. Potkal se s kamarádkou ze základky a šli na kávu. Viděla jsem je a přímo v kavárně ho seřvala a odešla. Bohužel odešel i on. Poslal mi SMS, že se se mnou rozchází. Málokdo ty mé žárlivé výlevy vydrží.“


Hana (29), Praha, ekonomka: sex-a-vztahy-jsem-chorobne-zarliva-ii-sh-nahled

„Sledovala jsem ho na každém kroku!“
„Vím o sobě, že jsem chorobně žárlivá a muži to se mnou nemají jednoduché. Žádný můj vztah zatím nevydržel déle, než půl roku. Stačí totiž, aby se partner otočil za jinou na ulici, a už dělám scénu. I když k tomu nemám důvod, bedlivě sleduju, jak se chová a při sebemenší změně ho začnu podezírat. Připadám si, jak posedlá. Prohlížím mu věci, kapsy, peněženku, zprávy v mobilu i Facebookový profil. Hledám všude možně důkazy, že je mi určitě nevěrný. Jakmile zjistím, že si píše s nějakou ženou, jsem nepříčetná. U posledního partnera to došlo tak daleko, že jsem ho sledovala na každém kroku. Když na to přišel, rozešel se se mnou. Řekl mi, že nejsem normální a měla bych se léčit.“


Nikola (35), České Budějovice, na mateřské dovolené:

„O své žárlivosti vím, ale neumím se ovládnout. Myslela jsem, že to s věkem přejde, ale je to čím dál horší. Jediná doba, kdy jsem to tak neprožívala, byla v těhotenství. Pak jsem zůstala s dětmi doma a nastal zlom. Partner neustále někam chodil, já nikam nemohla. Vracel se v noci, někdy nepřišel vůbec. Kde byl, mi říct nechtěl. Žárlila jsem nepříčetně. Zjistila si hesla do jeho mailu a na profily na chatu a Facebooku a zahájila pátrání. A záhy se to potvrdilo, sešel se s jinou! Udělala jsem příšernou scénu, hystericky řvala, brečela, dokonce ho i uhodila. Vypadalo to, že se mnou už nepromluví, ale nakonec mi dal ultimátum. Buď se vzpamatuju, anebo se mnou končí. Nechci o něj přijít, ale žárlivost na uzdě neudržím.“


Tipy MIMIFORA:
3 tipy pro chorobné žárlivce

-    Začněte u sebe. Ujasněte si, proč se tak chováte. Zda je pro vaše jednání nějaký důvod. Pokud ano, je nejvyšší čas ho odstranit.
-    Zabavte se. Žárlivé scény a pronásledování partnera často vzniká proto, že se ten druhý nudí – a vymýšlí hlouposti. Najděte si koníčka, který vás zabaví a vytíží a nebudete mít čas se zabývat tím, co ten druhý dělá ve volném čase.
-    Navštivte psychologa. Pokud svou žárlivost neumíte zvládnout a komplikuje vám život, pak je na čase vyhledat odbornou pomoc. Psycholog vám s podobnou situací může pomoct – a zachránit tak vztah.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse