vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kritizuje mě za vše. Jak na to, aby si mě vážil?

2. září 2013

Kritizuje mě za vše. Jak na to, aby si mě vážil?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: důstojnost nezávislost kritika vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Když muž nedokáže partnerku pochválit a jen ji kritizuje, vztahu to neprospívá. Ženu to ničí a zoufale přemýšlí nad tím, jak to udělat, aby si jí partner znovu vážil. 

Zdaleka ne každé partnerství je idylické. Spousta mužů totiž nejen, že nemá pochopení pro svou ženu, ale navíc ji v jednom kuse kritizuje, ponižuje a neváží si jí za to, co dělá. To však může ve vztahu způsobit vážné problémy.

Partner se změnil, jen kritizuje! sex-a-vztahy-kritizuje-me-za-vse-ii-sh-nahled

„Partner se v poslední době hodně změnil. Dřív byl milý a citlivý, ale momentálně ho nepoznávám. Kritizuje mě za vše – za to co dělám, jak vypadám, co mám na sobě. Nic mu není dobré. Ponižuje mě a já jsem z toho na dně. Vůbec nevím co dělat, aby si mě opět vážil. V takovémto partnerství totiž žít nechci,“ svěřuje se Jitka (37).

Tipy MIMIFORA:

5 tipů, jak na to, aby si vás vážil

1. Važte si sama sebe

Chcete-li, aby si vás partner začal vážit, je první krok na vás. Musíte si totiž nejprve začít vážit sama sebe. Nekritizujte se a nepodceňujte. Přijměte sama sebe takovou, jaká jste. Se svými nedostatky a chybami. Naučte se mít ráda svoje tělo. Najděte na něm to nejkrásnější a své přednosti co nejvíce zdůrazněte. Když budete sama sebe shazovat a nebudete si věřit, těžko docílíte toho, aby si vás vážil on.

2. Zachovejte si důstojnost

Pokud vás neustále kritizuje a ponižuje, nesnižujte se na jeho úroveň. Naopak – snažte se zachovat důstojnost. Podaří-li se vám to, jste na dobré cestě jednou dosáhnout toho, aby si vás začal vážit. Pamatujte ale, že jde o běh na dlouho trať a je třeba vytrvat.

3. Nekřičte, buďte v klidu

Nejčastější reakcí na to, když vás partner kritizuje, je útok. Vyprovokoval vás a vy se bráníte – křičíte, že to není pravda, jednáte agresivně. To je ale chyba. Je to sice velmi těžké, ale zkuste zůstat v klidu. Neřvěte, reagujte pokud možno bez emocí. Pokud vytrváte, brzy pozná, že opravdu nejste uřvaná hysterka, za kterou vás označoval.

4. Nedoprošujte se ho

Doprošovat se ho o cokoli je ta nejhorší varianta. Takhle si vás nebude vážit nikdy. Musíte dát naopak najevo, že jste na něm nezávislá. Že si poradíte sama a jeho nepotřebujete. I když ho milujete sebevíc, pokud za ním budete běhat jako stíhačka a klekat si před ním na kolena, jen si ublížíte. Zásada zní – neponižujte se a nedoprošujte se. Nemá zájem, tak nemá. Nechejte ho být a věnujte se sama sobě.

5. Buďte nezávislá

Muži si mnohem více váží nezávislých žen než těch, které jim visí na krku – a samy o sebe by se nepostaraly. Zkuste se stát nezávislou i vy. Najděte si lépe placenou práci, nový koníček a přátele, se kterými čas od času někam vyrazíte. Ukažte mu, že si dokážete poradit i bez něj. Že se o sebe postaráte a zabavíte se. Jakmile si toho všimne, začne si vás vážit mnohem více.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:18 28.08.2014 - Eva Doma -

Je to Hńup

Pošlete ho do háje a pokud se bude chtít vrátit a vy přesto všechno budete ještě o něj stát, tak na něj musíte být tvrdá. On bude trpět plazit se vařit uklízet nadbíhat a definitvně ztratí vaši úctu, ale s hnupem to prostě jinak nefunguje. Je jak džin v láhvi, musí mít pevnou ohlávku jinak zlobí. Bohužel čistá vroucí láska už to nebude, vpodstatě je to hnusný ale ted mu můžete zahýbat a možná najdete lépe citově založeného muže.
12:01 03.09.2013 - Majka -

Hranice

Hlavně je potřeba dát partnerovi hranice, za které jej již nepustíte. Proč se nechat ponižovat, když k tomu není důvod? Více než pochopení pro jeho špatné chování bych vyvolala i hádku a všechno bych mu jasně řekla, ať se rozhodne, jak se ke mne hodlá chovat.Je dospělý a nemůže se chovat jako nevychovaný fracek.  Majka

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse