vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krásná v těhotenství: Na toto raději zapomeňte!

2. července 2013

Krásná v těhotenství: Na toto raději zapomeňte!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: barvení vlasů solárium těhotenství nehty

preventan-mimiforum-banner

Těhotenství je sice nejkrásnějším obdobím ženina života, ale jsou věci, kterým je lépe se vyhnout, anebo je alespoň omezit. Mezi ně patří barvení vlasů, solárium či saunování. 

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

O těhotenství se říká, že je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Každá je na své bříško hrdá a chce vypadat co nejlépe. Některým věcem je ale lepší se v případě, že čekáte miminko, vyhnout.


Barvení vlasů zdravi-a-krasa-krasna-v-tehotenstvi-ii-sh-nahled

O tom, zda barvení vlasů těhotným ženám škodí nebo ne, se stále vedou spory. Jedna skupina soudí, že pokud nebudete experimentovat a svěříte se do rukou zkušené kadeřnici, žádné problémy by způsobit nemělo. Druhá skupina před ním ale varuje – barvy jsou nebezpečnější, než si myslíte. Obsahují totiž často řadu toxických látek, a také hojně diskutovaný butoxyetanol. O něm se říká, že může vyvolat rakovinu močového měchýře. Podle této skupiny zvyšuje barvení v těhotenství riziko poškození plodu i větší dispozice k alergiím. Proto je lepší se mu vyhnout, anebo jej alespoň omezit a použít co nejšetrnější barvy.


MIMIFORUM zjistilo:
3× o barvení v těhotenství

-    Barvení vlasů se raději vyhněte v prvním trimetru.
-    Pokud si vlasy necháte barvit, vždy tak dělejte v dobře větrané místnosti. Těhotným ženám totiž neprospívá dýchání amoniakových výparů. V prvních třech měsících mohou ohrozit vyvíjející se plod.
-    Raději než barvu volte melír. Barva – a chemikálie – se tolik nedostanou do kontaktu s pokožkou.


Solárium

Krásně hnědá pokožka sice dobře vypadá, avšak na tom, že opalování zdravé není, se odborníci shodují. V těhotenství se nedoporučuje vystavovat tělo přímému slunci vůbec, a stejně tak není vhodné opalování v soláriu. UV záření sice nepoškodí plod, ale nastávající mamince dobře neudělá. Stísněný prostor a vysoká teplota mohou způsobit nevolnost, záření může podpořit vznik pigmentových skvrn, kterých se pak těžko zbavuje. Odborníci proto doporučují solárium během těhotenství raději vynechat.


Umělé nehty

Pozor na akrylové nehty, varují někteří odborníci. Nastávající mamince – a hlavně miminku – totiž mohou pořádně uškodit. Nebezpečný je především kyanoakrylát, který mohou obsahovat lepidla a chemikálie používané při jejich aplikaci. Ty pak mohou vyvolat nejen nepříjemné kožní alergické reakce, ale také spustit astmatický záchvat. Pozor také na návštěvu manikúry a pedikúry. Vybírejte jen ověřený salón, kde jsou nástroje zaručeně sterilní, protože jinak by se vám do těla mohla dostat infekce. A to i v případě malého zranění.


Sauna

Sauna má sice mnoho pozitivních účinků na zdraví, ale v těhotenství byste její návštěvu měla zvážit. V prvním trimestru byste se jí pak měla vyhnout zcela. Při saunování totiž dochází ke zvýšení tělesné teploty. Pokud se organismus přehřívá delší dobu, může to u vyvíjejícího se plodu vyvolat změny na jeho centrální nervové soustavě. V dalších trimestrech pak pozor na předčasné stahy dělohy, které může vyvolat velké horko. Pokud je začnete pociťovat, saunu ihned opusťte. Nezapomeňte také doplňovat pitný režim, ideální jsou v tomto případě minerální vody s hořčíkem.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse