banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Krásná i po čtyřicítce: Tipy, jak na to

8. září 2017

Krásná i po čtyřicítce: Tipy, jak na to

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: facelifting čtyřicítka vrásky žena krása pleť

preventan-mimiforum-banner

Každá žena je něčím krásná a nezáleží na tom, kolik jí je let. Po čtyřicítce ale většinu trápí první vrásky a další potíže. Co s tím?

Ať chcete nebo ne, jakmile se přiblíží čtyřicítka, na pleti je vidět, že pomalu stárne. I když je to individuální a rozhoduje řada faktorů, většinou se objevují či dokonce prohlubují první vrásky. O pleť se je třeba více starat, dát jí dostatečnou péči, vyzkoušet kosmetiku vhodnou pro daný věk a případně se nevyhýbat některému ze zákroků plastické chirurgie.

 

Tip MIMIFORA:

Facelifting po čtyřicítce

Chcete vyhladit vlásky? Máte povolenou kůži na obličeji? Zkuste facelifting! Jde o plastickou operaci obličeje, jejímž cílem je pleť omladit a vyhladit vrásky. Odstraňuje se přebytečná kůže, podkožní tuk a posiluje vazivový aparát. Je vhodný u žen, které mají více povolenou kůži v oblasti obličeje a krku. Provádí se v celkové anestezii a nejčastěji u žen po 40. roce, ale je možný i dříve. Pokud se operace bojíte, existuje ještě jiná metoda, které se říká facelift bez skalpelu. Při ní se kůže zpevňuje a vyhlazuje pomocí speciálních nití.

 

Zajímavosti MIMIFORA:

5× o vráskách

– První vrásky se nejčastěji objevují mezi 25. a 30. rokem, a to obvykle kolem očí a úst.

– Hlubší mimické vrásky se většinou objevují kolem 35. roku.

– Čas, kdy se vrásky ukážou, je dán jednak geneticky, jednak o něm rozhodují vnější faktory – UV záření, vítr, mráz, kouření, stres apod.

– Před škodlivým UV zářením je třeba pleť chránit, protože může až za 80 % vrásek. Proto by krémy, které používáme na denní péči, měly obsahovat ochranný faktor, a to minimálně SPF15.

– Ženy mívají vrásky dřív než muži. Za vším totiž stojí hormony. Ženský estrogen totiž kůži zjemní, naopak mužský testosteron ji zesiluje.

 

Spánek a dostatečná péče zdravi-a-krasa-krasna-i-po-ctyricitce-ii-sh-nahled

Když vám bylo dvacet, mohla jste sedět s kamarády celou noc, spát dvě hodiny, byla jste čilá jako rybička a vypadala svěže. Jenže ve čtyřiceti je to jiné. Nemáte takovou výdrž, jako dřív, musíte víc odpočívat, jinak jste zničená a máte kruhy pod očima. Postava už po dětech většinou není tak dokonalá, a tak je třeba nejen více cvičit, ale také věnovat více pozornosti výběru správného oblečení, které zakryje případné nedostatky postavy. Nezapomínejte na make-up či BB krém, který zakryje případné vrásky.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to BB krém

Spojení BB krému a make-upu. Sjednocuje pleť, kryje drobné nedostatky, hydratuje, rozjasňuje, většinou obsahuje UV filtr, který chrání před sluncem. Spojuje v sobě přednosti krému, make-upu, ale i rozjasňovače či korekturu. Šetří váš čas i peněženku – jedna tubička nahradí totiž několik kosmetických produktů. Nemáte-li hluboké vrásky, ale je potřebujete zakrýt první nedostatky, pak je pro vás přímo ideální.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:06 30.09.2017 - Veronika -

Bez nadpisu

Článek o ničem.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa