vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krásná i po čtyřicítce: Tipy, jak na to

8. září 2017

Krásná i po čtyřicítce: Tipy, jak na to

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: facelifting čtyřicítka vrásky žena krása pleť

preventan-mimiforum-banner

Každá žena je něčím krásná a nezáleží na tom, kolik jí je let. Po čtyřicítce ale většinu trápí první vrásky a další potíže. Co s tím?

Ať chcete nebo ne, jakmile se přiblíží čtyřicítka, na pleti je vidět, že pomalu stárne. I když je to individuální a rozhoduje řada faktorů, většinou se objevují či dokonce prohlubují první vrásky. O pleť se je třeba více starat, dát jí dostatečnou péči, vyzkoušet kosmetiku vhodnou pro daný věk a případně se nevyhýbat některému ze zákroků plastické chirurgie.

 

Tip MIMIFORA:

Facelifting po čtyřicítce

Chcete vyhladit vlásky? Máte povolenou kůži na obličeji? Zkuste facelifting! Jde o plastickou operaci obličeje, jejímž cílem je pleť omladit a vyhladit vrásky. Odstraňuje se přebytečná kůže, podkožní tuk a posiluje vazivový aparát. Je vhodný u žen, které mají více povolenou kůži v oblasti obličeje a krku. Provádí se v celkové anestezii a nejčastěji u žen po 40. roce, ale je možný i dříve. Pokud se operace bojíte, existuje ještě jiná metoda, které se říká facelift bez skalpelu. Při ní se kůže zpevňuje a vyhlazuje pomocí speciálních nití.

 

Zajímavosti MIMIFORA:

5× o vráskách

– První vrásky se nejčastěji objevují mezi 25. a 30. rokem, a to obvykle kolem očí a úst.

– Hlubší mimické vrásky se většinou objevují kolem 35. roku.

– Čas, kdy se vrásky ukážou, je dán jednak geneticky, jednak o něm rozhodují vnější faktory – UV záření, vítr, mráz, kouření, stres apod.

– Před škodlivým UV zářením je třeba pleť chránit, protože může až za 80 % vrásek. Proto by krémy, které používáme na denní péči, měly obsahovat ochranný faktor, a to minimálně SPF15.

– Ženy mívají vrásky dřív než muži. Za vším totiž stojí hormony. Ženský estrogen totiž kůži zjemní, naopak mužský testosteron ji zesiluje.

 

Spánek a dostatečná péče zdravi-a-krasa-krasna-i-po-ctyricitce-ii-sh-nahled

Když vám bylo dvacet, mohla jste sedět s kamarády celou noc, spát dvě hodiny, byla jste čilá jako rybička a vypadala svěže. Jenže ve čtyřiceti je to jiné. Nemáte takovou výdrž, jako dřív, musíte víc odpočívat, jinak jste zničená a máte kruhy pod očima. Postava už po dětech většinou není tak dokonalá, a tak je třeba nejen více cvičit, ale také věnovat více pozornosti výběru správného oblečení, které zakryje případné nedostatky postavy. Nezapomínejte na make-up či BB krém, který zakryje případné vrásky.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to BB krém

Spojení BB krému a make-upu. Sjednocuje pleť, kryje drobné nedostatky, hydratuje, rozjasňuje, většinou obsahuje UV filtr, který chrání před sluncem. Spojuje v sobě přednosti krému, make-upu, ale i rozjasňovače či korekturu. Šetří váš čas i peněženku – jedna tubička nahradí totiž několik kosmetických produktů. Nemáte-li hluboké vrásky, ale je potřebujete zakrýt první nedostatky, pak je pro vás přímo ideální.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:06 30.09.2017 - Veronika -

Bez nadpisu

Článek o ničem.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse