vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Krabičková dieta: Dá se po ní zhubnout a váhu udržet?

8. února 2012

Krabičková dieta: Dá se po ní zhubnout a váhu udržet?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: vaření štíhlá linie krabičková dieta hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

  Krabičková dieta patří k hitům posledních let. Hlavní výhodou je, že se nemusíte o nic starat, ani vařit. Dostanete hotová jídla a jen se 5× denně najíte. Pokud vydržíte, zhubnete, otázkou ale je, zda se vám váhu podaří udržet.  Krabičková dieta patří k hitům posledních let. Hlavní výhodou je, že se nemusíte o nic starat, ani vařit. Dostanete hotová jídla a jen se 5× denně najíte. Pokud vydržíte, zhubnete, otázkou ale je, zda se vám váhu podaří udržet. 

UltraGard

Chcete zhubnout? Zkuste UltraGard. Jde o přípravek obsahující patentovanou a ověřenou trojkombinaci standardizovaných rostlinných extraktů, pod názvem LeanGard. Tato směs přírodních látek příznivě pomáhá v boji s nadváhou a je vhodným doplňkem při redukčních dietách. Účinné látky rostlin přispívají k omezení chuti k jídlu a navodí pocit sytosti. Příznivě ovlivňují metabolismus tuků, neodbourávají svalovou hmotu a pomáhají bojovat s jo-jo efektem.

ultragard-60_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Vyzkoušela jste krabičkovou dietu, a jak na vás působila?


Čtyři až šest kilo za čtyři týdny. Tolik můžete zhubnout, pokud se rozhodnete pro krabičkovou dietu. Na rozdíl od jiných hubnoucích kúr má tu výhodu, že porce jídla někdo odváží a připraví za vás. Nutriční poradce, který by měl za jídelníčkem stát, spočítá kalorie, množství bílkovin, tuků i cukrů tak, abyste se cítila dobře a hlavně začala hubnout.

Jíte pět »krabiček« denně. To je vše!

Váš úkol je jediný – každý den vyzvednout, nebo si nechat dovézt, krabičky s jídlem a další den je po třech hodinách sníst. Pokud snídáte v sedm ráno, svačíte v deset, obědváte v jednu hodinu odpoledne a druhou svačinu máte ve čtyři, vychází vám večeře na 19. hodinu večerní. Abyste byla úspěšná, musíte mít pevnou vůli. Kromě připravených jídel byste totiž neměla nic jíst. Co naopak udělat musíte, je dodržovat pitný režim a zcela vynechat alkohol. V případě, že si ho neodpustíte úplně, je možnou variantou vinný střik, ale v omezeném množství.

Díky dietě jsem zhubla a naučila se správně jíst

„Poprvé jsem krabičkovou dietu držela před svatbou. Potřebovala jsem totiž zhubnout do šatů. Vydržela jsem a byla úspěšná. Za měsíc jsem shodila 7 kg. Nejšťastnější jsem byla z toho, že se mi váhu podařilo držet. Kilo jsem sice opět přibrala, ale 6 kg jsem měla dole pořád. Krabičková dieta mě naučila jíst pravidelně a správně sestavovat jídelníček. Nyní jsem rok po porodu a chystám se ji vyzkoušet znovu,“ říká Antonie (30).

Ideální je držet dietu ve dvou

Krabičkovou dietu je těžké držet, pokud jste nucena vařit rozličná jídla pro zbytek rodiny a nemůžete je ani ochutnat. Na druhé straně to ale není nemožné. Když vydržíte, odmění vás štíhlejší postavou. A když se budete pravidelně a rozumně stravovat i nadále, váhu si můžete udržet. Pokud pevnou vůli nemáte, existuje u některých krabičkových diet i varianta stravování pro muže, nebo dokonce pro celé rodiny. Partner vás tak může podpořit, a držet ji s vámi.

Krabičky nejsou stejné. Vybírejte pečlivě.

V případě krabičkových diet se musíte připravit na malé porce. Denní energetický příjem se pohybuje mezi 5500 až 6500 kJ u žen a okolo 7500 až 8000 kJ u mužů. Ze začátku proto budete mít hlad, i když vám všichni budou tvrdit, že ne. Tělo si však záhy zvykne. Krabičky je možné objednat v řadě měst po celé republice. Pokud máte možnost výběru, nedívejte se v první řadě po ceně, ale po složení stravy, jídelníčcích či dejte na doporučení. Ne každá firma je stejná a nabídne opravdu vyváženou stravu sestavenou výživovým poradcem. Proto se vyplatí pečlivě vybírat.

MIMIFORUM zjistilo:

Výhody krabičkové diety dieta-krabickova-dieta-2-ing

● Nemusíte vařit, ani vážit a kombinovat potraviny.

● Dostanete pět hotových porcí denně, které by měly být nutričně i kaloricky vyvážené.

● Pokud vytrváte, úbytek váhy vás nemine.

● Nekupujete už žádné jiné jídlo, pouze na víkend, máte-li stravu jen od pondělí do pátku.

● Naučíte se jíst pravidelně, pětkrát denně.

Nevýhody krabičkové diety

● Vyšší cena. Sice již další jídlo nekupujete, ale i tak vás dieta nevyjde levně.

● Malé porce. Ze začátku se vám budou zdát porce opravdu malé a budete mít hlad. Za pár dní se to ale srovná.

● Pokud vám porce nebudou stačit a vy se budete dojídat, příliš nezhubnete.

● V případě, že se po skončení vrátíte k běžné nepravidelné stravě a množství jako před dietou, může vás dostihnout jo-jo efekt.

● Každý den si musíte čerstvé jídlo na další den vyzvednout, anebo nechat dovézt.

● Dieta nemusí sedět všem. Není dělaná na míru, ale univerzálně.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:32 12.04.2013 - Jolana Freiová -

Krabičky

Než naletíte na nabídku rádoby „profesionálů“ ověřte si, zda-li je krabičková dieta kvalitní. Existuje spousta fór a diskusí. Já poprvé naletěla a pak jsem si sakra ověřila každého prodejce. Nakonec jsem objevila zřejmě nový web (jelikož před tím sem ho neznala). Tam jsou všichni prodejci a jejich srovnání + řada informací. Konečně někdo udělal něco, co nás chrání. Mrkněte na www.krabickove­diety.info.
19:33 07.12.2012 - Zuzana Hladikova -

Krabičková dieta

Rada bych se podelila s mou zkusenosti s krabickovou dietou. Objednala jsem si na www.dieta-krabicky.cz nejprve tyden a byla jsem tak nadsena, ze uz jsem zakaznikem temer rok. Je to velice pohodlne, chutne a navic zdrave! Velice doporucuji vyzkouset!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse