vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Koupíme nového tatínka, aneb Když dítě neprožívá otce

27. listopadu 2012

Koupíme nového tatínka, aneb Když dítě neprožívá otce

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: tyran agrese otec děti rodina

preventan-mimiforum-banner

  Malé děti tráví čas většinou s maminkami, a tak není divu, že jsou na ně fixovanější. Může se ale stát, že tatínka příliš neprožívají – třeba proto, že je to tyran či na ně nemá čas.

Actilac Baby

Přípravek ActiLac baby přispívá k obnovení přirozené střevní mikroflóry, a tím ke zlepšení narušeného fungování střev a zažívání. Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů probiotik. Ve srovnání se zakysanými mléčnými výrobky, ve kterých se tyto tělu prospěšné bakterie vyskytují také, zajišťují doplňky stravy mnohem vyšší počet bakterií i rozmanitost kmenů. Upravují fungování nejen střev a zažívání, významně podporují imunitní systém. Zažívací obtíže mohou nastat zejména při užívání antibiotik nebo při jakékoli změně ve složení stravy dítěte. Výživa dítěte (kojení, umělá výživa, přechod na běžnou stravu) má významný vliv na složení střevní flóry. ActiLac baby upravuje střevní a zažívací obtíže jako je např. průjem, zácpa, bolest bříška, nadýmání, nechutenství aj.

actilac-baby-20-10-prekvapeni-guma-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Maminko, nebreč, koupíme novýho tatínka. Říká mi tříletý syn vždy, když na mě partner řve a nadává mi. Je mi do pláče ještě víc. Vím, že všechno vnímá a moc mu tím ubližuji, ale nevím, co mám dělat. Partner je poslední dobou jak vyměněný. Křičí, je agresivní, kritizuje, vše dělám podle něj špatně. Vyhrožuje i synovi a několikrát ho zbil. Ten z něj má hrůzu, a když odejde, vždycky opakuje: „Tohoto tatínka prodáme a koupíme novýho, jo?“ Nevím si rady,“ svěřuje se Andrea (31).

Z pozorného muže agresor

Do partnera jste byla zamilovaná až po uši. Myslela jste si, že je to na celý život. Byl milý, pozorný a vy jste byla v sedmém nebi. Uběhlo pár let a všechno je pryč. Z pozorného partnera se stal agresivní a sobecký člověk, který preferuje jen sebe a své vlastní zájmy. Rodina ho nezajímá a nemá na ni čas. Dělá mu však dobře, když ji může týrat a partnerku řádně vydeptat. Kde se to v něm vzalo, netušíte. A nikdy by vás nenapadlo, že je takový obrat možný.

Tohoto tatínka koupíme…

„Po poslední scéně, kterou partner doma předvedl, mě syn vedl do hračkářství,“ pokračuje ve svém vyprávění Andrea. „Došli jsme k obrovské želvě a on prohlásil: „Maminko, tohoto tatínka koupíme“ a nechtěl odejít. Od té doby se ke mně po každé hádce přitulí a řekne. „Pojď, maminko, koupíme tamtoho tátu.“ Jsem z toho vždy naměkko, nikdy bych nevěřila, jaké z toho může mít tříleté dítě rozum,“ dodává.

MIMIFORUM zjistilo:

5 důvodů, proč dítě nemusí prožívat otce

  • Bije ho a nadává mu.

  • Vyhrožuje a ubližuje mamince.

  • Nevšímá si ho, ignoruje ho, i když je doma.

  • Nemá na něj čas, skoro ho nezná.

  • Bere mu věci, nic mu nedopřeje, nedá a nekoupí.

Dcera to odnesla psychicky

Děti snášejí hádky mezi rodiči velmi těžce. Jsou vnímavější, než by se mohlo zdát, a pokud žijí v neustálém stresu a strachu, že tatínek bude na maminku zase řvát, může je to řádně poznamenat. „Partner se po pár letech, co jsme spolu, hrozně změnil. Z pohodového muže, do kterého jsem se zamilovala, se stal tyran. Na mě a dceru křičel, bil nás, vyhrožoval, jednou jsem dokonce skočila v nemocnici se zlomenými žebry. Dcerka se ho strašně bála, vždy se ke mně tiskla a prosila mě, zda koupíme nového tatínka. Byly jí necelé tři roky. Po jedné hádce, kdy mi vyhrožoval zabitím, jsem našla sílu a s dcerou od něj odešla. Bohužel ta to odnesla psychicky. Začala se pomočovat a objevil se u ní tik,“ vzpomíná Dáša (38).

Potíže řešte včas deti-a-rodina-koupime-noveho-tatinka-ii-sh-nahled

Dostanete-li se do podobné situace, začněte ji řešit zavčas. Promluvte si s partnerem, a pokud to nejde, vyhledejte odbornou pomoc. Děti jsou citlivé, a tak by si mohly do života nést nejen špatný vzor, ale i vážné problémy. A pamatujte, že pokud to s partnerem opravdu nefunguje, je lepší najít sílu a odejít od něj i s dítětem – bude to jen pro jeho dobro.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:26 27.11.2012 - aja -

Bez nadpisu

ne – nevěřím tomu, že se „z pohodového muže“ do kterého se ona (kterákoliv) týraná dáma zamilovala, stal najednou z ničeho nic tyran. Takovej obrat o 180° je samozřejmě možnej, ale jedině v případě, že je ten člověk nemocný. Ať už duševně nebo trpí nějakou organickou poruchou, která změní jeho osobnost. Jinak je to většinou tak, že ony dámy zpravidla ignorují náznaky agresivity či otevřeně hulvátské chování svých mužů, protože se a) domnívají, že jich se to nikdy týkat nebude b) jsou zaslepené a ono hulvátství a agresivitu mylně pokládají za mužnost. Vzít si tyrana je chyba, ale když už tu chybu udělám (což se může stát), tak v ní přece nebudu setrvávat a zvlášť s dětmi ne. Matka přece nemůže nechat své dítě ponižovat, poslouchat nadávky a mlátit. A neměla by dopustit ani to, aby dítě bylo svědkem něčeho takovýho páchanýho na jiných (třeba na ní samotné)......

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse