vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kontaktní čočky: Podle čeho vybírat?

22. ledna 2015

Kontaktní čočky: Podle čeho vybírat?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydrogel silikon brýle kontaktní čočky oči

preventan-mimiforum-banner

Uvažujete o nošení kontaktních čoček, ale vůbec nic o nich nevíte? Zde je malý rádce se základními informacemi, který vám pomůže se zorientovat.

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Přemýšlíte o tom, že byste brýle vyměnila za kontaktní čočky, ale nevíte, jaké vybrat? Přinášíme malého rádce podle čeho volit.

 

Četnost výměny

Předem zvažte, jak často hodláte čočky nosit. Zda jen krátkodobě na některé příležitosti, anebo dlouhodobě. Od toho se odvíjí výběr typu kontaktní čočky. Jednodenní jsou snadno použitelné, nepotřebují žádnou péči, jsou vhodné pro příležitostné nošení. Dvoutýdenní a měsíční čočky se nosí po dva týdny či měsíc během dne, na noc je třeba je uložit do roztoku. Některé měsíční čočky lze mít v očích i přes noc. Vše by však mělo probíhat po konzultaci s očním odborníkem.

 

Tip MIMIFORA:

Čočky nevybírejte sama!

Výběr kontaktních čoček vždy konzultujte s odborníkem – očním lékařem nebo optometristou. Čočky se totiž dělí také podle tvaru a funkce. Záleží na tom, jakou oční vadu máte. Nejčastější jsou sférické čočky, ale na trhu jsou také asférické nebo torické. Poslední z nich například slouží ke korekci astigmatismu. Bifokální/ multifokální čočky zase korigují oční vadu presbyopii.

 

Použitý materiál

Pokud jste rozhodnutá o četnosti použití čočky, zaměřte se na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Ten je totiž pro její vlastnosti velmi důležité. Nejčastěji na trhu najdete čočky hydrogelové, nebo silikon-hydrogelové. První z nich jsou vyrobeny z hydrogelu, což je plastická hmota s hydrofilními vlastnostmi. Mají vysoký obsah vody a skvělou povrchovou smáčivost, avšak omezenou propustnost kyslíku. Silikon-hydrogelové čočky jsou novějším typem, který vzduch lépe propouští. Nenovější generace skvěle kloubí ty nejlepší vlastnosti obou materiálů a dobře propouští kyslík i vodu.

 

Nošení v noci zdravi-a-krasa-kontaktni-cocky-ii-sxc-nahled

Většina kontaktních čoček je určena k nošení přes den a na noc je třeba uložit je do speciálního roztoku. Existují ale i takové čočky, se kterými lze spát. Informujte se však u vašeho očního lékaře, zda jsou pro vaše oko takové čočky vhodné či nikoli.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Nejdražší kontaktní čočky pořídíte zhruba za 15 000 dolarů. Jde o zářivé čočky s odlesky diamantů, které se vyrábějí přímo na míru. Diamanty je možné kombinovat se vzhledem bílého či žlutého zlata. V případě zájmu je třeba zaletět do Indie, kde vám je vyrobí zdejší oftalmolog.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse