vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Koníček je pro něj víc, než rodina: Co teď?

28. března 2014

Koníček je pro něj víc, než rodina: Co teď?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hobby Koníček vztah rodina partner

preventan-mimiforum-banner

Když je pro partnera koníček důležitější než rodina, může to mít více důvodů. Najít řešení ale není jednoduché. Co dělat, když se do takové situace dostanete?

„Partner hodně vydělává, nepodvádí mě, nelítá za jinýma, nechodí do hospody. Mnoho ženám by to ke štěstí stačilo, ale mě trápí jedna věc – má koníčka, který je pro něj víc, než rodina. Žije totiž rybami a rybařením. Když není v práci, chodí na ryby, anebo se stará o svá četná akvária, kterých má plnou místnost u rodičů. Zkrátka doma není skoro vůbec. Když mu řeknu, že mi to vadí, protože každou volnou chvíli věnuje svým zájmům, obrátí to proti mně. Prý mu nic nepřeju a závidím, protože já záliby nemám. Nevím si s tím rady,“ stěžuje si Katka (31).

 

Proč partner dává přednost koníčkům sex-a-vztahy-konicek-je-vic-nez-rodina-ii-sh-nahled

Důvodů, proč partner preferuje koníčka před rodinou, může být víc. Do svého hobby může být tak poblázněný, že skutečně nevidí, že vám ubližuje. Žije tak trochu ve svém světě, a ten je u něj zkrátka na prvním místě. Nedělá to schválně, ani to nemyslí zle, není to nic proti vám. Je to zkrátka jeho hlavní životní náplň. Jiný důvod, pro vztah mnohem nebezpečnější, ale může být ten, že v koníčku partner hledá únik. Nechce být doma, protože není spokojený ve vztahu. Pak je řešení mnohem těžší a může vést i k rozchodu.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když je pro něj koníček víc, než rodina

 

-          Promluvit s ním. Jasně a srozumitelně mu říct, co vám vadí a jaké řešení si představujete.

 

-          Začít se o koníčka zajímat. Záleží samozřejmě na tom, jakého koníčka partner má, ale pokud vám není výrazně proti srsti, začněte se o něj zajímat. Partnera váš zájem potěší, a kdyby se vám hobby zalíbilo natolik, že by se stalo i vaším, mohli byste jej provozovat spolu. Bylo by po problému.

 

-          Najít si také koníčka. Popřemýšlejte, proč vám jeho koníček vadí. Je to opravdu proto, že není s rodinou? Anebo zájmy nemáte, nudíte se a vadí vám, že partner žije aktivněji? Najděte si také koníčka! Pokud vás nebaví ten jeho, nevadí. Najděte si jinou zálibu, která vás naplní a zabere čas, kdy nevíte, co dělat.

 

-          Najít kompromis. Pokud partner koníček miluje, nemůžete po něm chtít, aby se ho zcela vzdal. Obrátilo by se to totiž skoro určitě proti vám. Zkuste si ale sednout a spolu najít kompromis. Třeba takový, že vy ho v koníčku budete podporovat, nic mu nebudete vyčítat a on na oplátku bude víc času s vámi.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse