vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Konec světa: Co se má údajně stát v tomto týdnu

18. prosince 2012

Konec světa: Co se má údajně stát v tomto týdnu

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: 21. prosinec galaktické nulové pásmo Nibiru konec světa Mayové

preventan-mimiforum-banner

Magické datum 21. prosince 2012. Podle mnohých nastane právě v tento den konec světa. Vědci však říkají – jde o nepodložené teorie, kterých se není třeba bát. 

Nemáte ještě nakoupeny vánoční dárky a napečeno cukroví? Vůbec se tím nezabývejte. Vánoce nebudou, 21. prosince totiž přijde konec světa. Takové zprávy zaplavily internet a média. Možná se budete divit, ale mnoho lidí jim věří. Podle průzkumů je až 61 % lidí přesvědčeno, že se v tento den opravdu něco stane. Hlavním důvodem je to, že po 5 125 letech končí Mayský kalendář. Údajných hrozeb je ale více. Vybrali jsme tři z nich, o kterých se nejvíce mluví

Hrozba 1: Konec Mayského kalendáře

O co jde: Většina teorií vychází z toho, že po 5 125 letech končí 21. prosince 2012 mayský kalendář, a to po třinácti několikasetletých cyklech, tzv. baktunech. Z toho se vyvozuje i údajný konec světa.

Pravda: Skončí jeden cyklus, třináctý, poslední baktún, ale to neznamená, že by zanikl svět. Dojde jen k přetočení cyklu zpět na bod nula, který Mayové považují za posvátný, a má dojít ke startu nové etapy. Spekulace o konci světa, který Mayové údajně předpověděli, se nezakládají na pravdě, a proto se jich není třeba děsit.

Hrozba 2: Galaktické nulové pásmo

O co jde: „Nastane úplná temnota, absolutní ticho. Nebude žádné světlo, nebude elektřina, nebude komunikační spojení, nebude se šířit zvuk.“ I to se můžete dočíst ve zprávě, která vám možná dorazila až do mailové schránky. Její autoři se dokonce odvolávají na americkou NASA, která údajně poslala varování všem vládám světa. Vše je založeno na tom, že během slunovratu 21. prosince má země projít přes oblast, kde se nešíří žádná energie. Proto má až do února zavládnout úplná temnota a naprosté ticho. Stav, který 10 % populace údajně nepřežije.

Pravda: Odborníci žádný termín, jako je »galaktické nulové pásmo«, neznají. Nic takového neexistuje, a tak jím země ani nemůže projít. Celá zpráva se nezakládá na skutečnosti a patří mezi tzv. hoaxy, falešné poplašné zprávy.

Hrozba 3: Srážka s planetou Nibiru tema-tydne-konec-sveta-ii-sh-nahled

O co jde: Aby teorií o jasném konci světa nebylo málo, přidává se k nim i další »ověřená«. Podle ní do země narazí záhadná planeta Nibiru. Za vším stojí jistý americký vědec a spisovatel, který vycházel ze starých sumerských legend. Podle nich kolem Slunce obíhá neobjevená planeta Nibiru, která se do blízkosti Země dostane každých 3 600 let. A právě ta se nyní má se zemí srazit.

Pravda: Pokud by taková planeta existovala a blížila se k zemi, museli bychom o ní dávno vědět. Jde o nepodložené spekulace, kterých se není třeba obávat.

MIMIFORUM zjistilo:

Konec světa: Kdo nás zachrání?

Turecko v obležení. Na obrovský nápor turistů se chystá Turecko, konkrétně vesnice Sirinka, kde běžně žije jen 600 obyvatel. Ti, kdo věří na konec světa, jsou totiž přesvědčeni, že jako jediné místo na zemi bude 21. prosince ušetřena. Jde totiž o místo, odkud údajně pochází řecká bohyně Artemis a odkud vstoupila na nebe Panna Marie. Místo se stalo známé svou netradiční energií zvlášť mezi příznivci hnutí New Age.

Záchrana přijde. Od mimozemšťanů. S originálním názorem na konec světa přišli tibetští mniši. Podle nich apokalypsa 21. prosince skutečně přijde, ale nemusíme se bát. Doslova na poslední chvíli nás prý zachrání mimozemšťané. A protože údajná kosmická loď má přiletět do Francie, na horu Pic de Bugarah, půjde kromě turecké vesničky o další obležené místo. Na horu však ten den bude úředně zakázaný vstup.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse