vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Konec školního roku: Zvládněte to s noblesou!

24. června 2013

Konec školního roku: Zvládněte to s noblesou!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: prázdniny školní rok Vysvědčení děti škola

preventan-mimiforum-banner

Konečně je to tady – konec školního roku, jásají děti. Rodiče se na to ale často dívají jinak. Přibývají jim totiž starosti. Horší známky na vysvědčení než čekali a ještě k tomu na dva měsíce děti někam umístit a zabavit. Jak tedy zvládnout konec školy v klidu a s noblesou? 

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

Sen většiny dětí je tady – letní prázdniny. Konec školy, učení a sezení v lavicích. Paradoxně rodiče často tak nadšení nejsou. Přibývají jim totiž starosti, kam s dětmi, protože jen málokteří mají volno po celé dva měsíce. To ale není všechno – na konci týdne přijde vysvědčení a s ním i mnohdy nepříjemné překvapení.


Jak zvládnout konec roku (a nezbláznit se)

Špatné známky, zhoršené chování, či dokonce propadnutí. I to může některé děti a jejich rodiče potkat. Na konci školního roku proto stoupá počet dětí, které utíkají z domova, bojí se vrátit či volají na krizové linky. Jak zvládnout tyto dny s noblesou a nezbláznit se?


1. Zůstat v klidu

Nerozčilujte se, ať se dítě donese vysvědčení jakékoli. Pokud ani netušíte, že známky budou tak špatné, není to jen vina dítěte. Rodiče, kteří se průběžně zajímají o prospěch svého potomka, se nepříjemného překvapení dočkají jen málokdy. Zůstaňte v klidu a dejte pozor, co řeknete. V tuto chvíli stejně již nic nenaděláte, situaci budete muset řešit.


2. Chválit a odměnit tema-tydne-konec-skolniho-roku-ii-sh-nahled

Každé dítě, které do školy pravidelně chodilo a snažilo se, si zaslouží odměnu. Odborníci soudí, že je důležitá i tehdy, když známky nejsou nejlepší. Největší chybou, kterou rodiče dělají je, že jsou na děti příliš přísní. Donesou dvě dvojky a už je kritizují. Jenže to je chyba, která školáky odradí od dalšího snažení se a školu jim spíše znechutí. Odměna, byť malá, třeba zmrzlina, by měla následovat vždy na konci roku, i za čtverky.


3. Dopřát si relax

Po deseti měsících sezení ve školních lavicích si děti relaxaci rozhodně zaslouží. Stejně jako pobyt s rodiči, se kterými na sebe během roku mnohdy nemají dostatek času. Udělejte si společné volno, a pokud můžete, vyrazte na rodinnou dovolenou. Není-li to ve vašich možnostech, zajeďte alespoň na společný výlet. Odreagování po konci školy všichni potřebujete jako sůl.


4. Komunikujte a hledejte řešení

I když není vysvědčení podle vašich představ, není řešení na děti křičet, nadávat či je dokonce fyzicky trestat. Právě tomu se vyhněte, radí odborníci. Netrestejte děti ani tím, že s nimi přestanete komunikovat. Naopak. O problému, který nastal, si v klidu promluvte, proberte situaci a hledejte řešení. Před vámi jsou dva měsíce volna, a to je dostatek času něco udělat. Nabídněte dítěti pomoc, je možné, že na situaci samo nestačí. Pokud se s ním nemůžete učit vy, zařiďte mu doučování.


5. Udělejte si plán

Abyste mohla být v klidu a nemusela se nervovat, jak to o prázdninách zvládnete, udělejte si podrobný plán. Sepište si dovolené, dny volna, naplánujte nejen, kde budou děti, ale kam si zajedete na společný výlet. Dvouměsíční tabulku pověste na lednici a barevně označte dny, kdy se všichni sejdete. Budete se tak mít na co těšit, a navíc budete v klidu, že jde vše podle vašich představ.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse