vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kojení na veřejnosti: Strašně se stydím!

11. února 2014

Kojení na veřejnosti: Strašně se stydím!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: veřejnost Prsa kojení stud miminko

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne pro každou maminku je kojení na veřejnosti potěšením. Pokud je žena stydlivá, může to pro ni znamenat problém. Řešením mohou být speciální pomůcky pro kojící matky. 

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Kojení je přirozené, normální, zdravé. Kojení je zkrátka grunt. To se dozvíte, ať otevřete jakýkoli časopis pro matky s dětmi, anebo si heslo vyhledáte na internetu. Zastánci kojení na nastávající či čerstvou maminku útočí ze všech stran. Jenomže – když pak kojení nejde, anebo se žena venku kojit stydí, nastává situace, která může novopečené mamince pořádně zkomplikovat život.

 

Kojení jsem nechala kvůli stydlivosti!

„Kojit miminko jsem moc chtěla, problém ale je, že se strašně stydím. Nepřipadá mi přirozené sednout si na lavičku, v kavárně nebo v obchodním centru, vytáhnout ňadro a kojit. A to vše několikrát denně, kdy si miminko řekne. Ne, nejsem žádná krkavčí matka, ale jsem extrémně stydlivá. Mám vždycky dojem, že se na mě všichni opovržlivě dívají a posmívají se. První měsíc jsem proto téměř nevyšla z domu. Druhý jsem se rozhodla, že své trápení ukončím a přešla na umělou výživu. Konečně jsem se uvolnila, spadl ze mě balvan stydlivosti a můžu se miminku naplno věnovat,“ vypráví Jolana (31).

 

Stud není nic neobvyklého

Stud při kojení není nic neobvyklého. Jde totiž o velmi intimní záležitost mezi matkou a dítětem. Jde o akt, který se odehrává jen mezi miminkem a jeho maminkou a pro citlivé a stydlivé ženy může být na veřejnosti opravdu nepříjemný. Ne každá má povahu na to bez problémů kojit kdykoli a kdekoli a nelámat si s tím hlavu. Ne každá je totiž tak trochu exhibicionistka.

 

deti-a-rodina-kojeni-na-verejnosti-ii-sh-nahled Na stydlivost lze vyzrát!

Pro stydlivé maminky a pro ty, pro které je kojení intimní záležitostí, ale existují způsoby, jak na to vyzrát, a přitom nesedět doma. Existuje totiž řada pomůcek, které intimní atmosféru vykouzlí na lavičce v parku!

 

 

 

Tipy MIMIFORA:

Co si pořídit, když se při kojení stydíte

 

-          Kojící triko a podprsenku. To je základ pro každou stydlivější maminku. Odpadne totiž jakékoli zvedání trika, rozepínání košile apod. Příprava na kojení bude rychlejší a diskrétnější.

-          Kojící šátek. Jde o speciální pomůcku, kterou stydlivější ženy rozhodně využijí. Speciální šátek je přímo určený na kojení a je odlišný od toho na nošení dětí. Miminko se do něj vloží a celé se v něm schová. Žena má šátek před sebou, kryje ji a nikdo nevidí, že kojí.

-          Kojící pončo. Další chytrá pomůcka pro kojící maminky. Maminka ho přehodí přes sebe a miminko a krásně tak kryje nejen odhalené ňadro, ale i sající dítě.

-          Kojící klobouk. Především v zahraničí jsou běžně k dostání kojící klobouky s extrémně širokou stříškou. Ten si dává na hlavu miminku a schová pod ním jak svou hlavu, jak maminčiny odhalené vnady.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse