banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Klasická vánoční jídla v dietním kabátě

11. prosince 2015

Klasická vánoční jídla v dietním kabátě

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: kapr večeře štědrovečerní tabule menu Cukroví Vánoce hubnutí dieta salát

preventan-mimiforum-banner

I během Vánoc je třeba hlídat si štíhlou linii. Zvlášť, pokud držíte dietu. Přinášíme pár tipů, jak klasická sváteční jídla připravit lehčí a s menším množstvím kalorií.  

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Rybí polévka

Rybí polévku můžete uvařit klasicky, i pokud držíte dietu. Jen ji nezahušťujte moukou či jíškou. Pokud se vám zdá příliš řídká, můžete na dohuštění použít lisovanou zeleninu, případně brambory.

Bramborový salát

Vynechejte uzeninu a vajíčka, naopak zvyšte podíl zeleniny. Nejdůležitější je však nahradit klasickou majonézu. K tomu postačí obyčejný bílý jogurt. Pokud si majonézu nechcete zcela odpustit, volte variantu light a do salátu ji dejte napůl s jogurtem. Jsou i jiné varianty – brambory se zeleninou skvěle spojí třeba směs olivového oleje a citronové šťávy.

Kapr

Tradiční ryba není sama o sobě tolik kalorická. Kalorie však naskočí díky smažení. Držíte-li dietu, zkuste raději jiný způsob, jak kapra připravit. Velmi oblíbené je pečení kapra s bylinkami v alobalu nebo kapr na kmínu. Nechcete-li si smaženého kapra odpustit, vždy ho smažte na čerstvém tuku či oleji, nikdy ne na přepáleném. Jakmile je hotový, vysajte přebytečnou mastnotu do ubrousku. Tuk odstraníte i tím, že usmaženého kapra ponoříte na několik vteřin do vroucí vody.

Zajímavost MIMIFORA:

Tradiční smažený kapr s bramborovým salátem má přibližně 4910 kJ. Jen samotný salát představuje množství 3150 kJ. Pokud jej však připravíte v light verzi bez majonézy, sníží se energetická hodnota až na 1280 kJ.

Cukroví

Bílá mouka, cukr, tuky – kombinace, kterou najdete ve většině receptů na tradiční cukroví. Díky tomu ale do těla dostáváme zbytečné kalorie. Přitom řešení je jednoduché – v každém receptu uberte cukr, a to až na čtvrtinu. Ideálně použijte zcela jiná sladidla, například med či Sladovit. Bílou mouku nahraďte celozrnnou a tuku uberte až o třetinu a doplňte jej vodou či mlékem.

Obložené chlebíčky

Na většině stolů během vánočních svátků a Silvestra nechybějí mísy s obloženými chlebíčky. Jenže kombinace bílé veky, salátu s majonézou, uzeniny a vajíčka není dietní ani trochu. I zde se však nabízí řešení. Alespoň polovinu chlebíčků udělejte jinak. Místo bílé veky dejte celozrnnou, místo salátu tvarohovou pomazánku, vše ozdobte zeleninou v různých barevných variacích (paprika, rajče, okurka, ředkvičky), přidejte kousek sýra s maximálním množstvím tuku 30 %.

Další tipy, jak o Vánocích nepřibrat

● Jezte jen cukroví dia či suché kousky bez krémů, a to vše v minimálním množství. Pokud si dopřejete klasické cukroví, nemělo by množství přesáhnout čtyři kousky denně.

● Pojídat mezi jídly můžete jen ovoce, i sušené, v menším množství ořechy a mandle. Pozor ale na příliš kalorické druhy, jako jsou datle, avokádo, olivy či kokos.

● Jezte pravidelně, nepřejídejte se. Nedržte na Štědrý den půst, ale jezte během dne alespoň ovoce.

● Nezůstávejte u televize, pohyb je důležitý. Vezměte rodinu a vypravte se na delší vycházku. Pokud jedete na návštěvu k příbuzným a není to daleko, vynechejte auto. Jděte pěšky, jeďte hromadnou dopravou.

● Omezte alkohol. Obsahuje zbytečné prázdné kalorie. Živiny vám nedodá, zato kalorií více než dost. Nejhorší jsou v tomto případě likéry, například vaječný koňak.

● Zkuste vánoční tabuli ozvláštnit recepty našich babiček. Nejsou tak kalorické. Rodině připravte například houbového kubu.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa