vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Když vaří tatínek…  Jsou muži opravdu lepší kuchaři?

21. května 2015

Když vaří tatínek… Jsou muži opravdu lepší kuchaři?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: kuchař vaření můž recept

preventan-mimiforum-banner

O mužích se říká, že jsou lepší kuchaři než ženy. Je to tak doopravdy? Proč to mužům s vařečkou vychází lépe, než ženám?

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Stačí si zapnout některý z pořadů o vaření v televizi a téměř vždy natrefíte na kuchaře – muže. Přitom dobře víte, že pro vašeho partnera je vrcholem kuchařského umění čaj a míchaná vajíčka. Když se ale muži do vaření pustí, říká se, že jsou mnohem lepší kuchaři než ženy. Je to pravda a proč tomu tak je?

 

Zkouší, na co si žena netroufne

„Nikdy jsem neměla partnera, který by uměl vařit. A tak mě velmi překvapilo, když mě kamarádka pozvala ochutnat, co vaří její přítel. Zatímco já doma chystala samou klasiku, on kuchtil různé speciality, o jakých jsem ještě neslyšela. Zkoušel kombinace, na které já bych si netroufla a myslela bych si, že to bude nejedlé. Ale omyl – bylo to skvělé,“ říká Marta (29).

 

3 důvody, proč jsou muži lepší kuchaři

 

Muži jsou odvážnější

Jeden z důvodů, proč jsou muži lepší kuchaři, je, že jsou odvážnější. Rádi experimentují s novými kombinacemi a chutěmi, pustí se klidně do něčeho, na co by si žena netroufla. Zkoušejí nové variace, koření, suroviny. Vrhnou se po hlavě do toho, nad čím by se žena předem děsila, že to prostě nemůže vyjít. A většině to překvapivě vychází!

 

Muži nešetří

Zatímco ženy přemýšlejí, jak by na jídle ušetřily a vařily co nejlevněji, muži většinou nešetří. A to ani použitými surovinami, ani přísadami. Nehledí mnohdy ani na to, jaká je vlastně výsledná cena pokrmu. A možná právě proto se jim v kuchyni tolik daří.

 

Muži nic neřeší

Muži mají tu vlastnost nejen v kuchyni. Neradi něco řeší, pokud možno neřeší vůbec nic. Zatímco v životě jim to může přinést komplikace, v kuchyni se jim to naopak vyplácí. Neřeší přísady, cenu, prostě nic. Starají se jen o to, aby jim výsledný pokrm chutnal. To umí jen málokterá žena, a tak není divu, že mužům to v kuchyni jde lépe!

 

deti-a-rodina-kdyz-vari-tatinek-ii-sxc-nahled Tip MIMIFORA:

Ostré řízky s jogurtem

Co je potřeba: 4 vepřové řízky, 4 papričky chilli, 1 zelená paprika, 1 lžička mletého černého pepře,  2 hřebíčky, 7 cl hustého bílého jogurtu, trochu soli, 70 g tuku , špetka mleté skořice,  2 bobkové listy

Jak na to: Řízky opláchneme, osušíme, naklepeme. Jogurt smícháme s rozdrcenými papričkami chilli, nasekanou zelenou paprikou, černým pepřem, mletými hřebíčky a solí. Směs vetřeme do masa a marinujeme 5 až 6 hodin. V těžké pánvi nahřejeme tuk. Přidáme bobkové listy a skořici a na jednu minutu snížíme co nejvíce teplotu. Pánví přitom několikrát důkladně zatřepeme. Teplotu zvýšíme na maximum a vkládáme řízky. Rychle je opečeme po obou stranách. Když jsou řízky hotové a marináda vyschlá, ihned je podáváme.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse