vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kdy vzít děti poprvé do divadla

2. února 2016

Kdy vzít děti poprvé do divadla

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: společnost kultura divadlo oblečení děti rodina

preventan-mimiforum-banner

I když je to velmi individuální, odborníci se většinou shodují na tom, že dítě z divadla něco má až kolem třetího roku. Rodiče by však měli věnovat velkou pozornost jak výběru vhodného představení, tak slušnému oblečení. 

Preventan Junior

  • Cucavé tablety pro děti-příjemná ovocná chuť
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy) obohacené o vitamin C, který přispívá ke správnému fungování imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
  • Především k dlouhodobému užívání
  • Doplněk stravy se sladidlem

preventan-junior-30-tabl-3d-nahled preventan-junior-90-tabl-3d-nahled Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Kdy jste děti vzali poprvé do divadla?


Asi není třeba připomínat, že každé dítě je jiné. Jedno mluví ve dvou letech, jiné ve třech říká jen pár slov. Jedno je zvídavé, odvážné a o všechno se zajímá, jiné je ve stejném věku bázlivé a bez maminky nedá ani ránu. Proto na otázku, kdy vzít děti do divadla poprvé, neexistuje jasná odpověď. Jedno vodítko tu ale přece jen je – většina představení pro nejmenší je doporučována pro děti od 3 let.

Rodiče berou i kojence, ale…

Někteří rodiče jsou přesvědčeni, že jejich dítě je geniální, vydrží sedět a soustředit se, a tak nejsou neobvyklé ani případy, kdy do divadla berou ani ne roční dítě. „Nedávno jsem byla na dětském představení v divadle a zaujal mě pár, který měl s sebou asi desetiměsíční dítě. Koupili mu samostatnou vstupenku, posadili do sedadla, do ruky dali láhev s mlékem a do druhé hračku. Dítě to opravdu vydrželo, ale co se děje na jevišti, ho nezajímalo vůbec. Sedělo, drželo si láhev, mávalo chrastítkem a dívalo se úplně jinam. Nevím, ale takové dítě bych do divadla rozhodně nebrala,“ mluví o své zkušenosti Ingrid (27).

Velkou pozornost věnujte výběru představení

Ať už se rodiče rozhodnou jakkoli, měli by být soudní. Raději jít později, než dříve, aby dítě z pohádky něco mělo a návštěva pro něj byla radostí, a ne utrpením. Není to totiž stejné, jako sedět doma u televize, jak se někteří rodiče domnívají. „Syna jsem vzala do divadla poprvé měsíc před třetími narozeninami. Doma se vydržel dívat na celou pohádku, tak jsem byla přesvědčená, že to zvládne. Nezvládl. Začal se bát, jak se zhaslo v hledišti a když se na scéně objevila loutka v podobě rozzuřené psa, rozbrečel se a chtěl domů. Vydrželi jsme nakonec do přestávky, pak už se do hlediště vrátit nechtěl. Nelíbilo se mu to. Upřímně – ani se mu nedivím, mě taky ne. A to mělo jít o představení pro nejmenší děti. Doporučuji proto věnovat velkou pozornost nejen věku dítěte, ale i představení, na které půjdete,“ svěřuje se Soňa (33).

Divadlo: Slavnostní událost deti-a-rodina-kdy-vzit-deti-do-divadla-2-ing-nahled

Ať už se rozhodnete vyzkoušet divadlo v jakémkoli věku, na jednu věc byste zapomínat neměli. Již od malička by se totiž děti měly vést k tomu, že jde o slavnostní společenskou událost, a podle toho by se měly také obléknout. Samozřejmě to neznamená, že budete tříletému dítěti hned kupovat oblek, nebo slavností šaty, ale slušné kalhoty, boty a košile u chlapců a pěkná sukně či šaty u děvčat by měly být samozřejmostí. Pokud k tomu dítě nepovedete od malinka, nebude to mít v sobě a v dospělosti klidně půjde – pokud vůbec půjde – do divadla v riflích.

Nikdy bych dítě nepustila v riflích. Asi jsem jediná!

„Když jdeme do divadla s dětmi, beru to jako slavnostní a mimořádnou událost, a podle toho se oblékáme. Nikdy bych syna nepustila v riflích, byť sebelepších a dceru v kalhotách a tričku s obrázkem. S dětmi se vždycky těšíme na to, jak se pěkně oblečeme a vyrazíme na pohádku. Bohužel ostatní rodiče si to zjevně nemyslí. Málokdy vidím pěkně oblečené dítě. Děravé rifle, vytahané svetry, dokonce kombinézy a sněhule, nebo jen punčocháče jsou v divadle samozřejmostí. Nechápu to,“říká zkušenost Radana (35).

MIMIFORUM doporučuje:

Co by děti měly vědět, než půjdou do divadla

● Že se v divadle chová slušně, neběhá a zábradlí není skluzavka.

● Že se do divadla chodí ve slušeném oblečení, protože jde o kulturní společenskou událost.

● Že se během představení v klidu sedí a nevyrušuje.

● Že hlediště není bufet, nejí se v něm a nešustí se pytlíky od bonbonů.

● Že se hercům zatleská, pokud se představení líbí.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse