vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Každodenní sex nám zabíjí vztah

29. října 2014

Každodenní sex nám zabíjí vztah

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: náruživost sexuolog Rozvod vztah sex

preventan-mimiforum-banner

Nejen nedostatečný sex, ale i každodenní, pokud jej chce z páru jen jeden, může být zabijákem vztahu. Proto se vyplatí situaci řešit dřív, než bude pozdě. 

Moc sexu, málo sexu, případně vůbec žádný. Frekvence milování patří k velmi častým důvodům partnerských hádek a je příčinou mnoha neshod. Zdaleka ne každý pár má to štěstí, že se na tom, jak často se milovat, jednoznačně shodne. Většinou je naopak jeden náruživější než druhý. Pokud je rozdíl velký, je na pořádný problém zaděláno.

 

Denní sex si přetrpím

„Moje kamarádky si stěžují na nedostatek sexu. Vůbec nechápou, že já řeším pravý opak. Mám problém s příliš častým sexem. Zatímco mně by milování stačilo jednou za měsíc, partner to vyžaduje denně. Nezajímá ho, že nemám chuť, náladu, že si to prostě jen přetrpím. Starám se o děti a domácnost, chodím do práce, jsem večer vyčerpaná a na sex nemám sílu. Neustále se kvůli tomu hádáme a mám pocit, že nám příliš častý sex zabíjí vztah,“ líčí Anežka (33).

 

Chce sex denně, já rozvod

„Všude slýchám, jak se partneři po letech málo milují. Ani nevíte, jak jim to závidím! Můj partner je totiž čím dál náročnější. Sex chce denně a někdy i dvakrát. Já nemám chuť ani sílu. Navíc mě to s ním ani nebaví. Místo, aby mě tím k sobě přitahoval, odpuzuje mě. Uvažuju dokonce o rozvodu, nedá se to vydržet! Jak se ale na mě budou dívat u soudu, když uvedu pravý důvod, to nevím,“ vypráví podobný příběh Jiřina (39).

 

Sex může vztah zničit

Sex je sice důležitou součástí vztahu, ale aby to v něm klapalo, je potřeba, aby byli partneři naladěni na podobnou vlnu. Když jeden chce sex jednou za dva měsíce a druhý denně, je to velký problém a je třeba ho řešit. Jinak se paradoxně může stát, že sex vztah jen zničí, místo, aby ho posílil.

 

Diskuzi odmítá, chce sex! sex-a-vztahy-kazdodenni-sex-ii-sxc-nahled

„Nepotřebuji ke štěstí sex příliš často. A po dětech ještě míň, než dřív. Partner to ale nechápe, on by se miloval snad od rána do večera! Zkouší to denně, a když odmítnu, křičí a nadává. Mám strach, že pokud to tak půjde dál, najde si milenku nebo odejde úplně. Vím, že mu v posteli nestačím a snažila jsem se to s ním probrat. On ale jakoukoli diskuzi odmítá. Chce jen sex,“ stěžuje si Míla (40).

 

Řešte to, dokud je čas

Pokud se vaše a partnerovy názory na četnost sexu liší, řešte to dřív, než bude pozdě. Pokud nepomůže promluva, zkuste najít kompromis. On ze svých požadavků sleví, vy se naopak pokusíte být trochu vstřícnější. Když ani to nepomůže, nebojte se obrátit na odborníky. Sexuolog vás může navést na správnou cestu a poradit, jak se zachovat. Pokud to necháte být, může vše dopadnout špatně. Náruživý partner se logicky začne ohlížet jinde a hrozí, že o něj přijdete definitivně.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:18 08.01.2017 - lola -

Bez nadpisu

Já bych tě brala hned!Klidně i víckrát za den.muj nechce a mě to štve.uvazuji o koupi vibrátory…
23:38 22.11.2014 - M.K.L -

Bez nadpisu

Zdravim mam stejny problém ja sex miluji a zena ho nachce teda jak se to vezme semnou ho nechce oto me to vic sere když si otom chci promluvit odmita konverzaci ze proste si chut nepřičaruje ale když odjedu do práce a rano se vratim tak uz několikrát jse zjistil ze si to dělala sama zapomeela uklidit vibrator a zeptam se ji proc se nemuzem pomilovat spolu ze vecer to udajne neslo ale pak najdu hracky tak rekne ze proste dostala chut a hotovo a když se ji zeptam jestli si mysli ze když odejdu a ona si najde jiného ze po ni nebude chtit sex tak rekne ze to bude jiny ze tam ho chtit bude a klidne to pujde i několikrát dene tak jako dřív semnu nevim co mam delat uvazuji o rozvodu uz to trva 2 roky

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse