vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Káva a hubnutí: Jde to dohromady?

29. dubna 2015

Káva a hubnutí: Jde to dohromady?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: kofein cukr káva hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Jak je to s kávou a hubnutím, jde to dohromady? Anebo je lepší ji při dietě vynechat? A nemůže káva paradoxně pomoct hubnout? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v tomto článku. 

Držíte dietu a bez kávy se neobejdete. Jenže si nejste jistá, zda ji při hubnutí vůbec pít můžete. Stačí jen »zasurfovat« po internetu a zjistíte, že názory jsou protichůdné. Zatímco jedni jsou přesvědčeni, že káva v rozumném množství, nevadí, druzí tvrdí, že je lepší ji vynechat. Vybrat si, podle čeho se řídit, tak nemusí být vůbec snadné.

 

Zrychluje metabolismus a spalování

Většina odborníků se shoduje na tom, že záleží hlavně na množství přijatého kofeinu. Pokud to nepřeženeme, může mít káva pro organismus při hubnutí naopak blahodárný vliv. Šálek dobré kávy po ránu totiž dobře nastartuje metabolismus a zrychlí spalování. Jen musíte vynechat tučnou smetanu, a pokud možno nesladit.

 

Potlačuje chuť k jídlu

Další výhoda kávy, respektive v ní obsaženém kofeinu, je, že mírně potlačuje chuť k jídlu. I toho se dá při hubnutí využít! Na druhé straně je tu ale i jedno mínus – káva dehydratuje a odvodňuje, proto je vždy nutné vypít k ní sklenici vody. Pokud na to nezapomenete, pak není důvod se kávě při hubnutí vyhýbat. Navíc i sklenka vody zaplní žaludek, vy budete mít menší hlad, a tím pádem toho i méně sníte.

 

Pozor na cukr

Pokud hubnete, pak byste měla pít jen kávu černou, doplněnou sklenicí vody. Dvě až tři kostky cukru dodají velké množství kalorií a vhodné nejsou vůbec. Pokud neslazenou kávu pít nedokážete, pak ji přislaďte malým množstvím hnědého cukru, a to v množství odpovídajícím půl kostky.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Káva nám i prospívá!

-          Pokud pijeme 2–5 šálků rozpustné kávy denně bez cukru a mléka, nemělo by se to na naší štíhlé linii nijak podepsat.

-          Černá káva v rozumné míře může působit proti cukrovce 2. typu.

-          Káva podporuje vyprazdňování a stahuje žlučníkový svěrač. Dietě může paradoxně pomoci.

-          Káva zrychluje metabolismus, a tak s hubnutím může pomoct. Doporučuje si ji dát před fyzickou aktivitou.

 

dieta-kava-a-hubnuti-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Zkuste zelenou kávu!

Pod označením zelená káva se skrývají kávová zrna, která neprošla pražením. Právě proto se v nich zachoval vyšší podíl kyseliny chlorogenové. Jde o látku, která působí pokles hladiny krevního cukru. A to tělo kompenzuje odbouráváním tuků a zpomaluje uvolňování cukru v krevním oběhu. To vede k tomu, že se omezí ukládání cukru, a tím pádem i omezení ukládaní tuku v těle. Cukry jsou totiž zpracovávány v tuky. Kromě toho nutí tělo ke spalování glukózy, a tím zároveň ke spalování tuku. Výsledkem je omezení ukládání tuku a rychlejší spalování, a to zcela přírodním způsobem.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse