vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Katastrofa: Vypadám výrazně starší!

28. ledna 2016

Katastrofa: Vypadám výrazně starší!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: mládí stáří vrásky zdraví krása pleť

preventan-mimiforum-banner

Když se žena necítí na svůj věk, je to normální. Pokud je ale důvod ten, že vypadá výrazně starší, než je, může jí to přinést nejrůznější problémy. Jak tedy vypadat mladší?

Neoamin

NeoAmin je přípravek určený ženám, které si chtějí udržet krásnou, mladistvou a svěží pleť. Složením, obsahem účinné látky N-acetylglukosamin, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové. Ta je jednou z klíčových složek lidské kůže: má schopnost vázat na sebe vodu a zajistit tak pokožce vlhkost, podporuje přirozenou tvorbu nových kolagenových a elastických vláken, tím posiluje pevnost a pružnost pokožky. Je významným antioxidantem. S věkem klesá schopnost lidského těla přirozeně vytvářet N-acetylglukosamin jako základní jednotky kyseliny hyaluronové, a tím se snižuje i kvalita pleti. Dochází k její dehydrataci, ztrátě elasticity a vzniku prvních vrásek. Neoamin podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové, dodá pleti hydrataci a svěží vzhled a zpomalí její stárnutí.

neoamin-sleva

Doplněk stravy

NYNÍ SLEVA – 30%!

Diskutujte: Co děláte pro to, abyste vypadala mladší?


„Je mi třicet osm a nepřipadám si, že bych patřila do starého železa. Bohužel vypadám výrazně starší. Mám dvouleté dítě a stává se mi, že mě považují za jeho babičku! Jsem z toho nešťastná. Mám vrásky, strhanou pleť a špatné, mastící se vlasy, vypadám minimálně na padesát,“ stěžuje si na svůj vzhled paní Jarka (38).

Je mi třicet a vypadám na 45!

„Nemůžu se na sebe podívat do zrcadla. Nevypadám na třicet, ale aspoň na pětačtyřicet! Mám hodně starostí doma i v práci a za poslední rok jsem hrozně zestárla. Dokonce mi už rostou šedivé vlasy! A vrásek mám tolik, že bych je mohla rozdávat. Jsem zoufalá, nedovedu si představit, jak budu vypadat za patnáct dvacet let. To už se ze mě asi stane zombie,“ líčí stejný problém druhá čtenářka Naďa (30).

Hlavní důvody: Stres a starosti

Genetika, stres, neustálé starosti – to jsou jen některé věci, které mohou za to, že vypadáme starší, než ve skutečnosti jsme. Doba plná stresu a nejistoty v práci i v životě na kráse nepřidá. A díky tomu pak stárneme rychleji. Vrásky a prošedivělé vlasy nejsou neobvyklé ani mezi třicátníky. Odborníci dokonce soudí, že mnohem dřív přichází i krize středního věku, která se objevuje už kolem 35. roku.

Cukr přidá až dva roky

Vědci tvrdí i další zajímavou věc. Za tím, že vypadáme starší, může být nadbytek cukru. Pokud ho máte v krvi vysokou hladinu, přidá vám na vzhledu několik let. Odborníci prokázali, že cukr způsobuje předčasné stárnutí pokožky. Lidem, kteří ho konzumují příliš, přidá na vzhledu až dva roky. Proto se doporučuje omezit sladké, a hladinu cukru si hlídat.


MIMIFORUM zjistilo:

3 věci, podle kterých ženy soudí, že jsou staré

● Podle šedivých vlasů. Nedávná britská studie ukázala, že pro ženy je jasnou známkou stáří první šedivý vlas. Pocit, že patří do starého železa, tak některé mají už ve 29 letech.
● Podle povislé kůže. Povadlá kůže, která ztrácí elasticitu, a objevují se na ní vrásky. To je další jasná známka, že mládí jde do důchodu. A když se objeví povadlá prsa, je to už ženám úplně jasné. Jsou staré a nikdo jim to nevymluví.
● Když se chovají jako matky. Pro mnoho žen je jasnou známkou stárnutí, když si uvědomí, že ačkoli chování své matky bytostně nesnášely, chovají se už stejně jako ona.

MIMIFORUM doporučuje:

Tipy, jak vypadat mladší

● Jezte zdravě a dostatečně pijte. Strava má na pokožku velký vliv. Důležitý je dostatek vitaminů, minerálů, ovoce a zeleniny, stejně jako příjem tekutin. Pokud nedodržujete pitný režim, kůže je dehydratovaná a tvoří se na ní vrásky.
● Malujte se a investujte do kosmetiky. Kupte si kvalitní pleťové krémy proti vráskám, nechejte si udělat sestřih, který vám padne, a obarvěte si vlasy, abyste zakryla šediny. Pokud jste se nikdy nemalovala, je čas začít. Make-up totiž mnohé nedostatky skryje a vaše pleť bude působit mladistvěji a svěžeji.
● Nekuřte. Je prokázáno, že pleť kuřaček vypadá v průměru o 7 let starší, než ve skutečnosti je. Doporučuje se snížit i příjem alkoholu a kávy, které tělo vysušují.
● Dostatečně spěte. Ve spánku se regeneruje a ráno bude mnohem svěžejší a zářivější.
● Změňte šatník. Kupte si módní časopisy, projděte internet, zajděte do obchodů a zjistěte, co právě letí. Zařaďte do svého šatníku pastelové barvy.
● Jezte doplňky stravy. Kromě správného jídelníčku můžete pleti pomoct i tím, že si koupíte vhodné doplňky stravy, které pleť vyživí zevnitř, dodají jí hydrataci a elasticitu.

Text: asm
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse