vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam za vínem: Tipy, kam se vydat na vinobraní

2. září 2011

Kam za vínem: Tipy, kam se vydat na vinobraní

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vinobranní víno tip výlet

preventan-mimiforum-banner

V září je správný čas, kdy můžete s rodinou vyrazit někam na vinobraní. Burčák a víno tečou plným proudem, pro děti je připravena řada atrakcí a programů. Vybrali jsme ta nejzajímavější vinobraní v republice, která se vyplatí navštívit.

Ostropestřec Plus Farmax

Holdujete rádi dobrému vínu? Pak vyzkoušejte Ostropestřec Plus Farmax, přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské. Oba rostlinné extrakty díky svému složení zajišťují regeneraci jater, optimalizují jejich funkci a přispívají k detoxikační činnosti jater. Tělo tak zbavují nahromaděných škodlivin, které negativně zatěžují organismus. Přípravek Ostropestřec Plus Farmax je velmi ceněný v rámci dietních opatření při nadměrném užívání alkoholu, drog a otravách houbami.

 

ostropestrec-plus-farmax-30-nahled

Doporučená cena: 169 Kč

 

LAST-MINUTE TIP!

Velkopavlovické vinobraní

Kdy: 2. a 3. září 2011

Kde: Velké Pavlovice

Co vás čeká: Maratón nejrůznějších vinobraní, která vás (nejen) v září čekají, startuje ve Velkých Pavlovicích. Připraveno je nejen velké množství vína, burčáku a jídla, ale i spousta pořadů pro děti a dospělé. Menší děti čeká Michal Nesvadba z Kouzelné školky, větší a dospělé pak Hradišťan s Jiřím Pavlicou nebo třeba Spirituál Kvintet. Chybět nebudou ani jízdy koňskými bryčkami či průvod městem.

Vstupné: 250 Kč/sobota/dospělí, děti zdarma

Tip MIMIFORA:

Pro děti je připravena speciální okružní jízda silničním vláčkem, který je vyveze až na novou Slunečnou rozhlednu v náruči vinohradů, na jezdecký den na ranči, ke kostelu a zpět do areálu akce.

Web: www.velkopavlovickevinobrani.cz

 

Znojemské historické vinobraní

Kdy: 9. a 10. září 2011

Kde: Znojmo

Co vás čeká: Znojemské vinobraní patří k největším a nejnavštěvovanějším u nás a rozhodně se na něj vyplatí vyrazit. Každý rok přivítá minimálně 80 000 návštěvníků a velké množství umělců – letos tisícovku. Bohatý program je určený pro celé rodiny – v centru města je rozmístěna desítka větších i menších scén, nechybějí stánky s burčákem, vínem a dobrým jídlem, ale i se spoustou suvenýrů. Jedním z vrcholů programu je historický průvod Jana Lucemburského, kterého se účastní 300 postav v dobových kostýmech i na koních.

Vstupné: permanentka na oba dny zakoupená na místě 280 Kč.

Tip MIMIFORA:

Těšit se můžete na Anetu Langerovou a Davida Kollera, jako moderátoři se představí Petr Rychlý a Martin Dejdar.

Web: www.znojemskevinobrani.cz

 

Pálavské vinobraní

Kdy: 9. – 11. září 2011

Kde: Mikulovtip-na-vylet-kam-za-vinem-palavske-vinobrani-spravne-priradit

Co vás čeká: Historický průvod v čele s králem Václavem IV., pestrý program a samozřejmě spousta dobrého jídla, vynikajícího vína a burčáku. To vše nabídne letošní Pálavské vinobraní. Bohatý program vás čeká na náměstí, v Kozím hrádku, v amfiteátru, v zámecké zahradě i na zámku. Vystoupí zde národopisné soubory, cimbálová muzika, ale i hvězdy českého showbyznysu. Těšit se můžete na Věru Špinarovou, Terezu Černochovou, Tomáše Kluse, Mňágu a Žďorp a Toxique. Pořadatelé nezapomínají ani na děti, pro které jsou zde k dispozici nejrůznější hry a atrakce. 

Vstupné: vstupenka na všechny 3 dny – 350 Kč (dospělý), děti do 12 let zdarma, vstupenka pouze na jeden den 100 – 250 Kč.

Tip MIMIFORA:

Nenechejte si ujít další ročník Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně.

Web: www.palavske-vinobrani.cz

 

Mělnické vinobraní

Kdy: 16. – 18. září 2011

Kde: Mělník

Co vás čeká: Vinobraní bude probíhat na čtyřech scénách, hlavní program je však soustředěný na náměstí Karla IV. a do Masarykova kulturního domu. Můžete se těšit nejen na spoustu dobrého jídla a pití, historický jarmark, ale i na bohatý program. Čeká vás Vilém Čok, Anna K, Janek Ledecký a chybět nebude ani Lucie Bílá. Samozřejmostí je i historický průvod s rytíři, šermíři a kejklíři. Za vidění rozhodně bude stát i večerní ohňostroj. To vše doplní herci, artisté, hudebníci, zkrátka Mělník pro vás připravil bohatý program pro celou rodinu.

Vstupné: 200 Kč/3 dny, děti do 6 let zdarma, do 12 let 50 Kč.

Tip MIMIFORA:

Děti můžete vzít i na vyhlídkovou plavbu lodí po Labi – odjezdy jsou z městského mola u vinařství Lobkowicz.

Web: www.melnicke-vinobrani.cz

 

Valtické vinobraní

Kdy: 1. říjen 2011

Kde: Valtice

Co vás čeká: Pokud nestihnete žádné ze zářijových vinobraní, nevěšte hlavu. Zajet si můžete ještě na vinobraní valtické, které má komornější atmosféru než akce ve Znojmě a v Mikulově. Na zdejším náměstí vás čeká tradiční vinařská slavnost s bohatým kulturním programem, krojovaný průvod městem, prodej vína a burčáku, jarmark, ale i večerní taneční zábava v zámecké jízdárně.

Tip MIMIFORA:

Do Valtic jeďte s prázdným žaludkem, tradičně je tu k dostání řada gurmánských specialit včetně grilovaného selete.

Web: www.valtice.eu

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse