vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam za netradičními zimními sporty

21. února 2014

Kam za netradičními zimními sporty

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: sněžnice snowkitting snowtubing sáňkování Sport hory

preventan-mimiforum-banner

Pokud se počasí umoudří a na horách se objeví sníh, vyrazte za některou z netradičních zimních sportonvních aktivit. Nejsou to totiž jen lyže, které k zimě patří!

Večerní sáňkování

Kde: Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Jedinečný zážitek z jízdy na saních na jediné osvětlené dráze svého druhu u nás si můžete vychutnat ve Špindlerově Mlýně. Jezdí se zde nejen ve dne, ale od úterý do soboty i večer. Poslední jízda začíná o víkendu ve 20 hodin. Na start vás doveze autobus přímo z náměstí. Žádné vybavení potřebovat nebudete, protože sáně vám zde zapůjčí. Při jízdě překonáte převýšení 350 m a nazpět se můžete vrátit buď autobusem, anebo krátkou procházkou kolem Labe.

www.sankarska-draha.cz 


Snowkitting

Kde: Boží Dar, Krušné hory

Boží Dar je nejen místem, kde sídlí Ježíšek a projít si zde můžete jeho stezku, ale je i významným střediskem zimních sportů. Mimo jiné tu můžete vyzkoušet snowkiting, spojení snowboardingu a pouštění speciálního draka. Stačí ho dostat do vzduchu, a už se můžete nechat unášet po zasněžených svazích. K tomu můžete absolvovat krátký kurz v místní Kite škole.

www.bozi-dar.eu

 

Snowtubing

Kde: Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Jedinečná adrenalinová jízda na sněhu ve speciálním člunu na vás čeká v některém ze snowtubingových parků, například v Peci pod Sněžkou. Na kopec vás vyveze vlek o délce 160 metrů a dolů se spustíte 300 metrů dlouhým, uměle vytvořeným sněhovým korytem. Užít si můžete i večerní jízdy s umělým osvětlením.

www.snowtubingpec.cz/

 

Chůze na sněžnicích

Kde: Ski areál Bílá, Beskydy

Neobvyklý zážitek spojený s pohybem na sněhu. Díky sněžnicím se dostanete tam, kam byste se bez nich v zimě nepodívali. Navíc dokonale protáhnete celé tělo a uděláte něco pro své zdraví. Můžete se vypravit sami, pokud však začínáte, je lepší se do hor vydat s instruktorem, který oblast dobře zná. Aktivitu nabízí řada horských středisek po celé republice, například Ski areál Bílá v Beskydech. Sněžnice si můžete půjčit, anebo se na nich vydat na výlet s instruktorem.

www.sunoutdoor.cz

 

Tip MIMIFORA:

Mushing – jízda se psím spřežením

Pokud se počasí umoudří a napadne sníh, můžete zkusit netradiční zážitek. Zažijte, jaké je to být musherem! Zkuste si řídit psí spřežení se čtyřmi až šesti psy husky. Zasněženou krajinou Jeseníků se projedete na saních a prožijete něco, na co dlouho nezapomenete. Klasické jízdy jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let, ale existují i dětské varianty, pro nejmenší od 3 let. Ti však vždy jedou jen jako pasažéři na saních. Více na www.psisprezeni.com.

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse