vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam s dětmi za venkovní zábavou

25. dubna 2014

Kam s dětmi za venkovní zábavou

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: stezka zábava děti výlet park

preventan-mimiforum-banner

Vyrazte s dětmi za zábavou, ale zároveň zůstaňte na čerstvém vzduchu. Zábavní areály nebo naučná stezka jsou k tomu ideální příležitostí. 

Hezké počasí přímo svádí k výletům do přírody. Děti však potřebují také trochu zábavy. Spojte obojí a vyrazte za venkovní zábavou.

 

tip-na-vylet-s-detmi-za-venkovni-zabavou-ii-sh-nahled Šťastná země

Kde: Radvánovice u Turnova

Dřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky, či pískové rýžoviště s pravými českými granátky – to jsou jen některé z atrakcí, které najdete v zábavním přírodním areálu Šťastná země u Turnova. Za osm let své existence přivítal areál tisíce spokojených návštěvníků, kteří se sem rádi vracejí. Areál totiž nabízí pořádnou dávku zábavy. Jsou zde vzduchové trampolíny, prožitkový geopark, děti se mohou svézt na elektrovozítkách, na koních, nebo si zastřílet na airsoftové střelnici. Kromě toho areál nabízí spoustu nárazových akcí, tvůrčích dílen a další zábavy.

Web: www.stastnazeme.cz

 

Permonium

Kde: Oslavany

Permonium v Oslavanech se pyšní tím, že jde o zábavní park s příběhem. Na rozdíl od jiných parků nabízí možnost dětem i dospělým zapojit se do interaktivní hry a projít některou ze šesti tras permoníků, na které musí plnit úkoly. V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra Magic Permon, která je řízená pomocí moderních informačních technologií. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb. Také důlní jezero, sopku, propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales, či důlní štoly, v nichž jsou umístěny další atrakce.

Web: www.permonium.cz

 

Stezka Čtyřlístek

Kde: Doksy

Všechny milovníky Čtyřlístku a jeho postaviček jiste potěší tento netradiční výlet – naučná stezka se Čtyřlístkem a návštěva muzea, který se slavnému komiksu věnuje. Celá trasa vede po žluté turistické trase kolem Blaťáku (Máchova jezera). Stezka je dlouhá 15 km, a hodí se spíše pro větší děti a zdatnější chodce. První zastavení se nachází těsně před vstupem do lesa v Kuřivodské ulici v Třeskoprskách (Doksech). Druhé zastavení na vás čeká pod vrchem Borný k odbočce na vyhlídku. U posledního zastavení ve Starých Splavech vyměníte žlutou turistickou trasu za červenou a po Jarmilině stezce dojdete do Třeskoprsk (Doks). Tady nezapomeňte zavítat do podkroví Městské knihovny, kde na vás čeká originální Muzeum Čtyřlístek. Kromě historie komiksu uvidíte i postavičky v téměř životní velikosti.

Web: www.doksy.cz

 

Perníková chaloupka

Kde: Ráby, Kunětická hora u Pardubic

Milujete pohádky? Pak zamiřte do Perníkové chaloupky. Původně Lovecký zámeček z roku 1882, který slouží pro Muzeum perníku, najdete nedaleko Pardubic. Pohádkové místo, kde Ježibaba peče staročeské perníčky z dřevěných vyřezávaných forem. Výklad je veden zábavnou formou a vždy se přizpůsobuje složení a náladě konkrétní skupiny návštěvníků. Zatímco dospělé zaujme historie perníkářského řemesla a pardubického perníku, pro děti je připraveno neobvyklé zamyšlení nad pohádkou O perníkové chaloupce. A nezapomeňte na procházku krásnou okolní přírodou!

Web: www.pernikova-chaloupka.cz

 

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse