vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam na masopust

28. února 2014

Kam na masopust

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: hody masky Masopust průvod tradice

preventan-mimiforum-banner

K masopustu patří i hody, veselí a průvody masek. Kam s dětmi vyrazit a seznámit se s tradicemi? Přinášíme několik tipů.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Doba hodování, veselí, průvod masek. To je typické pro masopust, období mezi Třemi králi a postní dobou. Jeho konec závisí na datu Velikonoc a nejvýznamější jsou poslední dny od tzv. tučného čtvrtka do masopustní neděle. Kam v tomto období letos vyrazit a podívat se na tradice? 

 

Malostranské masopustní veselí v Praze

Kdy: 1. 3. 2014 od 13 hod.

Tradiční Malostranské masopustní veselí letos připadá na sobotu 1. března a čeká vás při něm spousta zábavy. Po 13 hod. se sejde průvod masek před hostincem U černého vola a vyrazí na cestu s tradičními aklimatizačními zastávkami. Kolem 16 hod. dorazí na Kampu, kde se můžete těšit na tradiční veselici za doprovodu Pražského pouťového orchestru. V programu, který bude pokračovat do 20 hod., nebudou chybět ani africké bubny, anebo Fireshow. A samozřejmostí bude i masopustní zabíjačka.

www.sopmsh.estranky.cz

 

Masopustní obchůzka v obci Vortová

Kdy: 1. 3. 2014 v 8 hod.

Chcete-li zažít tradiční masopustní průvod, zajeďte do obce Vortová. Právě zde, jakož i v několika dalších obcích v okolí Hlinska v Čechách, se dodnes zachovává stará lidová tradice obcházení masopustního průvodu maškar, lidově zvané vostatky. Zdejší tradice byla dokonce zapsaná na seznam kulturních památek UNESCO. Uvidíte typické masky, které mají v průvodu vždy tradiční místo, řazení i funkce. Zkrátka bude se na co dívat.

www.vortova.cz

 

Masopust na Šrámkově statku v Pileticích

Kdy: 2. 3. 2014 od 10 hod.

Šrámkův statek v Pileticích je památkově chráněným areálem se vzácnými dřevěnými objekty, který rozhodně stojí za návštěvu. Na 2. března se tu chystá hodokvas v tradičním staročeském stylu. Chybět nebude nejen průvod maškar a muzicírování, ale i bohatý program. Pro děti jsou připraveny pohádky a pro všechny ukázky tradičních činností, jako je zdrobení perníčků, paličkování, tkaní, výroba keramiky a mnohé další. Samozřejmostí je i bohaté občerstvení – čeká vás zde totiž nefalšovaný masopustní hodokvas.

www.sramkuvstatek.cz

 

tip-na-vylet-kam-na-masopust-ii-cz-nahled Masopust ve skanzenu Vysoký Chlumec

Kdy: 8. 3. 2014 od 14 hod.

Každoroční konání masopustu v Hornickém muzeu Příbram navazuje na dávné tradice. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína muzeum připravilo letošní masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudebním doprovodem na sobotu 8. března od 14 hodin též ve Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočce Hornického muzea Příbram. S průvodem se můžete vydat i do centra obce a pokračovat v masopustním veselí. Akce je vhodná pro celou rodinu za symbolické vstupné 1 Kč.

www.muzeum-pribram.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse