vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam na lyže – novinky v našich areálech I

23. ledna 2015

Kam na lyže – novinky v našich areálech I

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: areál Lyže lyžování Sport hory

preventan-mimiforum-banner

Vydejte se na lyže na našich horách, třeba jen kousek od Prahy do Ladova kraje, do velkého střediska, anebo do malebného kraje na Valašsku!

Kam se vydat za lyžováním na našich horách a jaké jsou novinky v lyžařských areálech pro letošní sezónu?

 

SkiResort Černá hora – Pec

Pět areálů a celkem 37,6 km sjezdovek – to vše nabízí náš největší lyžařský areál SkiResort Černá hora-Pec. Ze zdejší nabídky si vyberou lyžaři všech pokročilostí i rodiny s dětmi. Samozřejmostí je zde hustá síť lanovek a vleků v čele s Černohorským expresem, možnost večerního lyžování, sníh po celou zimu díky modernímu zasněžování i střediska propojená rolbami, skibusy a citybusy. Pro letošní sezónu zde přibylo šest sjezdovek s novým technickým sněhem, anebo sjezdovka Funline, která je u nás novinkou a k dispozici byla jen ve vybraných střediscích v Alpách. Projet si tak můžete klopené zatáčky, tunel či přeskočit několik menších překážek.

www.skiresort.cz

 

Skiareál Šibeniční vrch

Užít zimních radovánek si můžete také v kraji kocoura Mikeše, a to jen kousek od Prahy. Šibeniční vrch naleznete v obci Mnichovice, nedaleko vsi Hrusice, domova známého kocoura Mikeše. Zdejší horský areál nabízí široké sportovní a společenské vyžití: je tu tenisová hala, squash, bowling, plážový volejbal, lyžařská sjezdovka a škola, srubová restaurace s terasou, cyklistika, dětské hřiště s lanovkou a kozí farma. Pro děti zde nechybí dětský skipas Mikeš, samozřejmostí je umělé zasněžování i večerní lyžování. Letos je zde připraveno nové parkoviště pro lyžaře jen 80 m od areálu i rozšířená půjčovna lyží s elektronickým systémem.

www.sibenicnivrch.cz

 

Ski areál Synot Kyčerka tip-na-vylet-kam-na-lyze-ii-cz-nahled

Celkem 2 480 metrů sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6450 osob za hodinu nabízí Ski areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích, Pluskovci.  Zdejším hitem se stal dětský park s pohyblivými koberci. Starší lyžaři si zase vyberou některou z modrých či červených sjezdovek. Pro letošní sezónu je připravena zajímavá novinka. Šest lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku totiž nabízí návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou součástí nabídky lyžařských destinací po celé Evropě.

http://www.skiarealkycerka.cz

 

Tip MIMIFORA:

Pokud se do areálu Synot Kyčerka vypravíte se svými školáky v pátek 30. 1. 2015 a donesete jejich vysvědčení se samými jedničkami, budou mít děti lyžování zdarma.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse